Kritik hastalıklar sigortası

Sigorta yaptırmak günümüz şartlarında en ehemmiyetli gereksinimlerden biridir. Küçük ödemeler ile sigortalı olmak, olabilecek kritik ...

Sigorta yaptırmak günümüz şartlarında en ehemmiyetli gereksinimlerden biridir. Küçük ödemeler ile sigortalı olmak, olabilecek kritik hastalıklarda tedavi için ödenecek masraflardan çok çok akıllıca bir girişim olur. Günlük yaşam koşullarına bakıldığı zaman, yaşanan stresler, şehir hayatının olumsuzlukları, endüstriyel beslenme alışkanlıkları çokca riskli hastalıklara davetiye çıkarmaktadır. Ve yaşayan herkes potansiyel kanser, şeker hastalığı, kalp hastalıkları riski taşımaktadır. O neden ile kritik hastalıklar kapsamına giren hastalıklar için kendimizi güvence alabilmek adına kritik hastalıklar sigortası yaptırılır.

Kritik Hastalıklar Sigortası Hangi Hastalıkları Kapsar

Kritik hastalıklar sigortası kanser, körlük, böbrek yetmezliği, karaciğer ve kalp yetmezliği sonucu ihtiyaç olan organ nakline ait masraflar için teminat vermektedir. Özel sağlık sigortalarına göre kritik hastalıklar sigortası daha kısa sürelidir. Bekleme zamanı 90 gün olup, poliçe devamlı yenilendiği halde ise bekleme zamanı uygulanmaz. Genel sağlık sigortası bütün hastalıkları, kaza, yaralanma ve sakatlanma riskine karşı yapılmış olan teminat güvencesidir.

Kritik sağlık sigortası ise Sağlık sigortaları arasında yalnızca kritik rahatsızlıklarını içeren sigorta çeşididir. Ve belli hastalıkları kapsadığı için primleri de hayli düşüktür. Ek olarak kritik hastalık sigortası 18-50 yaş arasındakilere yapılmaktadır. Var olan bir poliçe ise her sene tekrar yenilebilir. Primleri sabittir ve diğer sağlık sigortaları gibi yaşa göre farklılık göstermez.

 

Kritik Hastalıklar Sigortasında Vergi İndirimi

Kritik Hastalıklar Sigortasından yararlanan insanların sağlık primleri vergiden düşer. Maaşlı çalışan kişilerin maaş bordrosunda aylık özel sigorta primi ödeme yaptığı aydaki brüt maaşının%15 ini, aylık minimum ücretini aşmayacak bir biçimde gelir vergisinden düşülür. Gelir vergisine tabii olan mükellefler ise beyan edilen senelik gelirlerinin %15 ini, senelik minimum fiyat rakamını aşmayacak biçimde gelir vergisinden indirilir.

Dilerseniz bir sonraki makalemiz olan Devlet memuru mal bildirimi adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar