Kargo takip

İnternet ortamından çok işlemi yapabilmekteyiz. Bu işlemlerden birisi de kargo takip işlemidir. Kargo gönderi takip işlemi hayli basi...

İnternet ortamından çok işlemi yapabilmekteyiz. Bu işlemlerden birisi de kargo takip işlemidir. Kargo gönderi takip işlemi hayli basit fakat önemlidir. Çünkü herkes bir yerden bir yere kargo gönderebilir. Bazen bu kargoların ne zaman ulaşacağını bilmek önemli olabilir. Bundan dolayı kargo takibi yapmakta önem taşır diyebiliriz. Bunun yanında ise gayet kolay bir işlemi olduğundan ötürü insanlar kargo takibini hemen yapabilirler. Ek olarak bu makalemizde kargo gönderi takip işlemini çok firma için sizler için anlatmaya çalıştık. Sizlerin yapması gerekli olan tek şey aşağı kısımda verdiğimiz yönlendirmeleri uygulamaktır. Üstelik bu adımların hemen altında da resimlerini bulabilirsiniz.

Yurtiçi Kargo Takip İşlemi Nasıl Yapılır ?

Daha sonrasında ise açılan sayfa da yurt içerisinde mi yoksa yurt dışında mı kargo takibi yapmak istediğinizi seçiniz. Hemen ardında da gönderi no bilgisini girelim.

Hepsinden önce sizler için makalemizin hemen altında vermiş bulunduğumuz link sayfasına tıklatınız.

kargo takip e-sorgulama.com

Üçüncü işlem olarak ise gönderi sorgulama yerine tıklayabiliriz. Böylece yurt içi kargo takibini bitirmiş olduk.

kargo takip e-sorgulama.com

Aşağı kısımda yer bulan linke tıklattıktan sonra ise yurt içi gönderi sorgulama veya yurt dışı gönderi sorgulama seçeneklerinden birini seçerek daha detay içeren sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilmeniz mümkündür.

 

Yurt içi gönderi sorgulama işlemlerini tercih ederseniz önünüze dört değişik sorgulama metodu gelir. Bunlradan ilki gönderi kodu ile sorgulama işlemi olup gönderi numarasıyla beraber güvenlik numarasını girerek Sorgula seçeneğine basmak olabilecektir.

İkinci metodu ise fatura numarasıyla sorgulama işlemidir. bunu yapmak için gönderen veya alıcı bilgileri ile iki değişik sorgulama gerçekleştirmeni mümkündür. Bu noktada şube seçmeli, fatura seri ve sıra numaralarını girmeli, gönderen veya alıcı ismini yazdıktan sonra fatura tarihini girerek güvenlik numarasını da yazdıktan sonra sorgulama düğmesine basmalısınız.

Üçüncü metod ise ambar tesellim numarasıyla sorgulama işlemi olup, çıkış şubesi, gönderen adı, fatura tarihi ile beraber ambar tesellüm no ile sıra numarası bilgilerinin girilerek yapılmış olduğu sorgulama işlemidir. Güvenlik kodunu girmeyi unutmayın!

Son metotsa çağrı numarasıyla beraber güvenlik numarasını girerek sorgulama yaptığınız çağrı numarasıyla sorgulama işlemidir.

Yurt dışı gönderi sorgulama işlemlerinde ise iki değişik yöntem kullanılması mümkündür.

Bunlardan ilki konşimento numarasıyla sorgulama işlemi olup, konşimento numarasıyla beraber güvenlik kodununu girilerek yapılmış olduğu sorgulama yöntemidir.

İkinci metod ise gönderi numarasıyla sorgulama metodu olup,  yurt içi kargo gönderi numarasıyla beraber güvenlik kdounun girilerek yapılmış olduğu bir tür sorgulama işlemidir.

Yurtiçi Kargo Takip Sayfasına Ulaşmak için TIKLAYINIZ!

PTT Kargo Gönderi Takip işlemini Nasıl Yaparım ?

Her şeyden önce PTT kargo takibi için aşağı kısımda bulunabilen bağlantı bağlantısına tıklayabiliriz. Bu işleminde hemen sonrasında barkod numarasını ve güvenlik kodunu girelim.

kargo takip e-sorgulama.com

Diğer işlem ise sorgula yazan düğmeye tıklatmaktır. Böylelikle PTT kargo takibini bitirmiş olduk.

kargo takip e-sorgulama.com

PTT Kargo Takip Sayfasına Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!

Aras Kargo Takip İşlemi Nasıl Yapılır ?

Daha sonrasında ise kargo gönderi takip numarasını belirttiğimiz boşluğa yazalım.

Aras kargo takibi için hepsinden önce aşağı kısımda verdiğimiz linke tıklayabiliriz.

kargo takip e-sorgulama.com

Hemen sonra da sorgula yazan düğmeye tıklayabiliriz. Böylece kargonuzun o an nerede olduğunu, kaç gün içerisinde size ulaşabileceğini ve bunun gibi bilgileri öğrenebilmektesiniz. Kargonuzu safha bölüm takip edebileceğiniz bu sistem vesilesiyle kargonuz gözünüzün önünde bir saniye bile ayrılmaz.

kargo takip e-sorgulama.com

Aras Kargo Takip Sayfasına Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!

Sürat Kargo Takip İşlemi Nasıl yapılır ?

İlk başta sürat kargo takibi için aşağıda verilen bağlantı adresine basınız.

Daha sonrasında ise sorgulama yapmak için evrak takip numaramızı yazalım. Hemen sonra da güvelik kodunu yazalım.

kargo takip e-sorgulama.com

Son işlem olarak ise sorgula yazan düğmeye tıklatıyoruz. Böylece Sürat kargo gönderi takip sorgulama işlemini sonlandırmış olduk.

kargo takip e-sorgulama.com

Benzer site üstünden gerek kurumsal takip işlemlerini gerçekleştirebilir, gerek yurt dışı takip işlemlerini konşimento numarası veyahut kargo takip numarasıyla gerçekleştirirsiniz. Fatura numarasına göre kargonuzun nerede olduğunu öğrenmek istiyor iseniz, çıkış şubesi, fatura seri numarası, fatura sıra numarası, göndericinin adı, alıcının adı ve fatura tarihi bilgilerini girmeli ve sorgula düğmesine basmalısınız. Dilerseniz web sipariş koduna göre kargonuzun nerede olduğunu öğrenmek isteyebilir ve web sipariş kodu ile beraber cep telefonu numarası bilgilerini girerek sorgulamayı gerçekleştirirsiniz.

Sürat Kargo Takip İşlemi Sayfasına Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!

MNG Kargo Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

MNG Kargo takip işlemleri için MNG Kargo resmi internet sitesine girmeniz ve daha sonrasında sitenin sağ orta tarafında yer bulan Kargom Nerede kısmına gelmeniz gerekmektedir.

kargo takip e-sorgulama.com

Bu kısımda ise tek yapılması gereken şey gönderi sorgulama kısmına fatura seri numarası yahut gönderi takip numarası yazmaktır. Fatura seri numarasıyla arama yapmak arzu eden insanların A000001 halinde giriş yapması gerekmektedir. Gönderi takip numarası ile arama yapmak arzu eden kimselerin ise 000000000001 halinde giriş yapması gerekmektedir. Daha sonrasında ise doğrulama kodunu girmeli ve Sorgulama düğmesine basmalısınız. Böylece kargonuzun çıktığı şubeyi, çıkış tarih ve saatini, geleceği şubeyi, dağıtıma çıkıp çıkmadığını ve buna benzer kargo ile ilgili bütün bilgileri öğrenebilmektesiniz.

MNG Kargo Resmi İnternet Sitesi İçin TIKLAYINIZ!

UPS Kargo Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

UPS Kargo ile takip işlemi için iki değişik yönteminiz vardır. Kargo takip kargom nerede diyen kimselerin her şeyden önce yapması gerekli olan şey UPS Kargo resmi internet sitesine giriş yapmak ve daha sonrasında sitenin sol orta bölgesinde yer bulan gelmek olabilecektir.

kargo takip e-sorgulama.com

Bu noktada tek yapılması gereken şey gönderi takip numarasını yurt içi veyahut yurt dışı kısmına girmek ve Enter tuşuna basmak olabilecektir. İsterseniz Click Here For Tracking In English kısmına tıklatarak gönderi takip işlemlerini İngilizce dilinde gerçekleştirirsiniz. Daha sonrasında benzer yerde çıkacak olan "Türkçe Gönderi Takibi için Tıklatın" seçeneğine de basarak siteyi tekrar Türkçe dilinde görüntüleyebilirsiniz.

Bununla beraber gerek ayrıntılı sorgu bağlantısına tıklamak suretiyle gerek ise aşağı bölümde yer bulan linke tıklatarak gönderi takip işlemlerini ayrıntılı bir biçimde yapabilirsiniz. Detay içeren sorgu bölgesinde önünüze şöyle bir sayfa gelir.

kargo takip e-sorgulama.com

Bu noktada bir numaralı gönderi takip işlemlerinde gönderen kodu ile beraber gönderen referans veyahut fatura yahut irsaliye numarasını girerek başlangıç ve bitiş tarihi seçebilir ve belli tarihler arasında ilgili kod ve numaraları içeren kargo araması yapabilme imkanına sahipsiniz. Bu işlem gönderen aracılığıyla yapılabilmektedir.

iki numaralı işlem ise alıcı aracılığıyla yapılabilmekte olan bir işlemdir. Bu noktada ihtiyacınız olacak bilgiler alıcı kodu, alıcı referans veyahut fatura veyahut irsaliye numarasıyla başlangıç ve bitiş tarihleridir. Böylece Sorgula tuşuna basarak kargo takip işlemlerini yapabilirsiniz.

Nihayetinde ihracat paket ağırlık bilgisine ulaşmak için Waybill bilgisini girerek Sorgula tuşuna basabilirsiniz.

Bu site üstünden pasaport sorgu işlemlerini gerçekleştirebilmeniz ve ordino bilgilerini kargo takip numarasıyla sorgulamanız mümkündür.

UPS Resmi İnternet Sitesi İçin TIKLAYINIZ!

UPS Detaylı Sorgu İçin TIKLAYINIZ!

Okumaya devam etmek için bir sonraki makalemiz olan Bağkur prim borcunu öğrenme sorgulama adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

#1 sohbet,

Genelde akrabalara bişiler yolamakdayım. Kargo aramak zordunda kalıyoruz devamlı vardımı? Varacakmı diye. Bu sistem süper olmuş. Artık Kargolarımı bu sistemden takip ede bilirim. Anlatımınızda mükemmel olmuş ayrıca. Tavsiye ederim bu siteyi tüm arkadaşlara.


#2 banka blog,

Yurtiçi kargo ile kargo takibi yapmak kadar zor bir şey daha bilmiyorum. Mecburiyetten ötürü yakın olduğu için bu firmayı tercih ediyorum ancak bazı zamanlar kargo takip numarasının sms olarak gelmediği bile oluyor. Yazınız sayesinde oldukça kolay bir işlem olduğunu anladık, anlatımınız için teşekkürler.


#3 hasan,

Genel olarak kargo işlerimde MNG kargoyu kullanıyorum.Takip konusunda ciddi anlamda emek harcandığı kesin


#4 kahya,

Anlatım görsellerle güzel olmuş. Ben internet üzerinden sipariş veren birisi olarak bu konuda çok sıkıntı çekiyorum. Anlatım için teşekkür ederiz.


#5 can ertürk,

Kargo takipte sorun yaşıyorum kargo teslim edildi görünüyor ama hâla bana ulaşan birşey yok kime nasıl derdimi anlatabilirim?


#6 kredi veren banka,

Benim bir arkadaşım MNG kargonun erzurum şubesini işletiyor. Takip konusunda ben ondan bilgi alıyorum :) İşin şakası bir tarafa MNG kargo her manada diğerlerinden iyi bana göre.


#7 mümtaz okur,

Peki adrese gelmedikleri halde evde bulamadıklarını bildiren kargo şirketleri için yapabileceğimiz bir şey yok mu?


#8 kredi bankan,

Ne zaman internetten sipariş versem hep aras kargo bana denk geliyor buradaki şubesi de teslimatı yetiştiremiyor ertesi gün şubeye gidip kendim alıyorum.


#9 senetle telefon,

Mesela kargo firması gelmediği halde gelip bulamadık diyor, bunu şikayet ettiğimiz halde de bir cevap alamıyoruz. Bunun için ne yapabiliriz bu konuda bilgisi olan var mı? Şikayet etmek istiyorum.


#10 kredi faiz banka blogu,

Eylül ayından beri yurtiçi kargo ile çalışıyorum.Çok başarılı göremedim kendilerini. Hele bir selfservice denen hizmetleri var, çok zorlayıcı bir sistem. Bir de şube çalışanlarında iş yoksa vay halinize... Gerçi tüm kargo şirketlerinde aynı olay var. Bağlı şubeniz iyiyse yaşadınız. Yoksa demek bile istemiyorum.


#11 finans kredi rehberi,

Genelde kargo almak ve göndermek benim için bir kabus gibi bir olaydı fakat web sayfanızı gördükten sonra kolay bir şekilde sorgulama yaparak bilgi alabiliyorum. Müşteri temsilcilerine ulaşmak tam bir zulum.


#12 senetle araba,

yurtiçi kargo'da paketim var ama ürün takip kodunu bilmiyorum. nasıl ulaşabilirim.


#13 uğur gülal,

Kargo takibi çok faydalı oluyor. Özellikle geciken gönderiler ile ilgili kafamızın rahatlamasını sağlıyor.


#14 milli piyango,

Yurtiçi kargo ile kargo takibi yapmak kadar zor bir şey daha bilmiyorum. Mecburiyetten ötürü yakın olduğu için bu firmayı tercih ediyorum ancak bazı zamanlar kargo takip numarasının sms olarak gelmediği bile oluyor. Yazınız sayesinde oldukça kolay bir işlem olduğunu anladık, anlatımınız için teşekkürler.


Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar