İstifa edecek olan memurlar dikkat!

Devlet memurluğundan istifa edip tekrar memurluk mesleğine geri dönmek isteyen ülkede yaşayan kişiler için yeni güncelleme geldi! İst...

Devlet memurluğundan istifa edip tekrar memurluk mesleğine geri dönmek isteyen ülkede yaşayan kişiler için yeni güncelleme geldi! İstifa eden memurlar tekrar dönmek istedikleri zaman 6 ay içerisinde geri dönebiliyordu. 657 sayılı Devlet memurları kanununun 92. maddesi gereği “İstifa eden memur olarak çalışanların tekrar atanmaları” maddesinde  “İki defadan fazla olmamak üzere memurluktan kendi istekleriyle çekilenlerden veyahut bu Kanun hükümlerine göre çekilmiş sayılanlardan tekrar memurluk mesleğine dönmek isteyenler, ayrıldıkları sınıfta boş kadro bulunmak ve bu sınıfın niteliklerini taşımak kaydıyla ayrıldıkları tarihte almakta oldukları aylık derecesine eşit bir derecenin benzer kademesine yahut 71. madde hükümlerine uyulmak suretiyle diğer bir sınıfta eşit derecedeki kadrolara atanabilirler.”

657 sayılı kanuna tabi olan memurlar 2. defa ettikleri istifalarından sonra tekrar dönmeleri için, boş kadro bulunması ve gireceği sınıfın niteliklerini taşıması gerekir.

657 sayılı Devlet memurları Kanununun 97. maddesinde “Memurlardan mali ve cezai sorumlulukları saklı kalmak üzere; aşağı kısımda birkaç madde verdik.

94. maddenin 2. ve 3.  fıkrasına münasip olarak memuriyetten çekilenler altı ay geçmeden,

Bu Yasaya göre çekilmiş sayılanlar ile 94.  maddenin 2. fıkrasına uymadan görevlerinden ayrılanlar bir sene geçmeden,

95. maddede yazılı zorunluluklara uymayanlar 3 sene geçmeden,

96. maddeye aykırı hareket edenler hiçbir surette,

Devlet memurluğuna alınmaz hükmü bulunur.

Okumaya devam etmek için bir sonraki konumuz olan Emeklilik prim hesaplama adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar