İsteğe bağlı sigorta ne demek ?

Türkiyede bir çok insan isteğe bağlı sigorta ne demek diye merak etmektedir. Sizler için bu konumuzda isteğe bağlı sigorta ne demekti...

Türkiyede bir çok insan isteğe bağlı sigorta ne demek diye merak etmektedir. Sizler için bu konumuzda isteğe bağlı sigorta ne demektir bu konuyu anlamış olacaksınız.

İsteğe Bağlı Sigorta Ne Demek ?

İsteğe bağlı sigorta, kimselerin isteğe bağlı olarak prim ödemesiyle malullük, yaşlılık, ölüm ve sağlık sigortası kapsamına geçmeleridir. İsteğe bağlı sigorta ile kendi primlerinizi kendiniz ödeyip sağlık sigortanızı işletebilirsiniz. Bundan dolayı primlerinizi yatırmış olup sağlık sigortasından faydalanabilirsiniz.

İsteğe bağlı sigorta ne demek sorusuna cevap verebilmek için bazı bilgileri bilmeniz gerekir. İsteğe bağlı sigorta da başvuru yapmak için belli koşullar bulunur. Bu koşullar; 18 yaşını doldurmuş olmak, kendi sigortalılığı sebebi ile aylık bağlanmamış olmak ve isteğe bağlı sigortalılık giriş bildirgesiyle ilgili kuruma başvuruda bulunmaktır. Fakat ödediğiniz primlerin zamanında yatması gerekir. İsteğe bağlı sigorta bir ödeme planı oluşturulur ve buna sadık kalmanız sağlanmaktadır. Primlerinizi düzenli şekilde öderseniz sigortalılığınız ile ilgili hiçbir problem yaşamazsınız.

Dilerseniz bir sonraki konumuz olan Emeklilik günüm ne zaman? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar