İlaç Kullanım Süresi Sorgulama

Bazı ilaçların kullanım sürelerinin dolması ile ilaçların kullanılamaz hale geldiği bilinen bir realitedir. Bu yüzden kullandığınız ilacın kullanım süresi ile ilgili çok dikkatli olmanız gerekmektedir. Emekli sandığından aldığınız ilaçlar için yine emekli sandığının web sayfalarından kullanılan ilaçların kullanım süreleri ile ilgili sorgulama yapmanız mümkündür. Aşağıda ilaçların kullanım süreleri ile ilgili bağlantı linkini göreceksiniz. Girdiğiniz sayfada sizden istenecek olarak Emekli Sicil No ile Sağlık Karne No'nuzu girerek Tamam düğmesine tıklayınız. YENİ SİSTEMLE BİRLİKTE E-DEVLET SİTESİNDEN SORGULAMANIZI YAPABİLİRSİNİZ. e-Devlet şifrenizi kullanarak, istediğiniz bilgiye erişebilirsiniz.

Emekli Sandığı İlaç Kullanım Süresi Dolmamış İlaçları görüntülemek için tıklayınız.

İlaç Kullanım Süresi Sorgulama 

 

Devam etmek için bir sonraki makalemiz olan İlaç Katılım Payı Sorgulama adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

Yorumlar

#1 mehmet özsöz,

Sağlık Karnemi değiştirmek için 03 Haziran 2008 tarihinde yaptığım müracaatta SAĞLIK KARNELERİNİN İPTAL EDİLECEĞİ belirtilerek YENİ SAĞLIK KARNESİ verilmemiştir.
Rapor ile aldığım şeker ve tansiyon ilaçlarımın bitim tarihlerini öğrenmek için İLAÇ KULLANIM SÜRESİ SORGULAMA menüsüne girdiğimde, Emekli Sicil Numaram ve Karne Numaram sorulmaktadır.
Bilgileri girdiğimde SAĞLIK KARNEMİN iptal edildiği belirtilerek ilaç kullanım sürelerine ulaşma imkanı bulunamamaktadır.
Bu konuda tarafıma bilgi verilmesini arz ederim.


#2 admin,

BURASI DİLEKÇE YAZMA YERİ DEĞİLDİR. LÜTFEN DİLEKÇELERİNİZİ DEVLETE YAZINIZ.

E-Sorgulama.com vatandaşlarımızın çeşitli e-devlet sorgulamalarına daha kolay ulaşmaları amacıyla kişisel bir yardımcı site olarak oluşturulmuştur. Bu sitenin Resmi Kurumlar, T.C Hükümeti ve Devleti ile doğrudan veya dolaylı hiçbir ilişkisi bulunmamaktadır.


#3 kutlu şenel,

ben kutlu ben dilekçe yazmadım karne numaramı nasıl bulabilirim yardımcı olurmusunuz diye sordum


#4 emekli vatandaş,

iLAÇ KULLANIM SÜRESİ SORGULAMA SAYFALARINA NİÇİN ULAŞAMIYORUZ?


#5 hasan karataş,

ilaç kullanma süresini ne zaman Emekli Sandığı sitesine girdiğimizde karşımıza çıkar bizlerde kendimizi ona göre ayarlardık.Sanırım Emekli sandığı böyle yapmakla sade vatandaşların ilaç kullanma sürelerini görmesini istememekte, böylece belli bir tasaruf yapacaklarını düşünmekteler.Halbuki Emekli Sandığının paraları öyle çarçur oluyorki inan ne yapacağımızı bilmiyorum.Mantar gibi biten vatandaşa hiçbir şey vermeyen sözüm ona fizik rehabilitasyon merkezleri,bir doktor bir apartman dairesi altına bir merkez açıyor, bir kaç tane o işle alakası olmayan güya hemşire alıyor,kontrol bile yapmadan herkese 14 günlük, 21 günlük kür uygulamasıyla emekli Sandığının diğer sosyal kurumların kısaca devletin parası peşkeş çekiliyor.Birde 6 ay geçince o merkezler tarafından evlere telefon edilerek, tekrar yeni bir tedavi uygulanıyor. Bu kısır döngü hep devam ediyor.Bir yetkili çıkıpta bunlar ne demiyor.Fizik Rehabilitasyon merkezleri Fizyoterapist olmadan hemşirelerle durumu idare ediyorlar.Kasalarını tüyü bitmemiş yetimlerin hakkıyla dolduruyorlar.Ayrıca gözlükler artık az bir fark verilerek, güneş gözlüklerine, işitme cihazları ise hiç alınmadan sağlık karneleri hastanelerde elden ele dolaşarak olmayan işitme cihazlarına dönüşüyor.Ben bunları sade bir vatandaş olarak biliyor veya gözlemledimse, yetkililer ne yapıyor merak ediyorum.Hele Emekli sandığının hiç bir telefonuna ulaşılamıyor, bir memura ulaşmak için günlerce uğraşsanız mümkünü yok ulaşamazsınız, tamam bari oraya gideyim diyorsunuz, suratından düşen bin parça memurelerle karşılaşıyor, anlatmak istediğinizide anlatmadan geliyorsunuz.Emekli sandığı öylesine kötü idare ediliyorki, inan bir emekli olarak kendimden utanıyorum.Bu Devlet nasıl ayakta duruyor hala anlamıyorum.

saygılarımla


#6 aydın ali,

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU MÜDÜRLÜĞÜNE
EMEKLİ SANDIĞI İLAÇ KULLANIM SÜRELERİNİ SORGULAYAMIYORUZ KRONİK HASTALIĞIM VAR İLAÇ YAZDIRIRKEN ZORLANIYORUM.
GEREĞİNİN YAPILMASINI ARZ EDERİM


#7 mustafa kahraman,

Mustafa Kahraman
TIKIR TIKIR ÇALIŞAN SİSTEMİ NİYE KALDIRDINIZKİ? BİR FAYDASIMI OLDU ACABA....
SOSYAL GÜVENLİK KURUMU MÜDÜRLÜĞÜNE
EMEKLİ SANDIĞI İLAÇ KULLANIM SÜRELERİNİ SORGULAYAMIYORUZ KRONİK HASTALIĞIM VAR İLAÇ YAZDIRIRKEN ZORLANIYORUM.
SAYFAYI TEKRAR AÇMANIZI DİLİYORUZ:


#8 hkubilay acar,

ilaç kullanım sürelerini sorgulayamadığımdan zor durumda kalıyorum.Lütfen tekrar kullnıma açarmısınız teşekkürler


#9 ismail gülbahar,

Devlet vatandaşına yardımcı olur.Ben raporlu ilaç alan kimseyim.ilacımın bitiş tarihini nereden bileceğim o sayfayı neden kaldırdınız.Çok ayıp oluyor.Lütfen ilaç sorgulama sayfasını yeniden açınız.


#10 öznur turna,

Sayın Yetkililer,kullanım süresi dolan veya dolmayan ilaçlarımızı sorgulayamıyoruz.Boşuna hastanelerde ilaç için bekleyip sonra da süresi dolmadığı için alamayan bir sürü insan var.Lütfen siteyi en kısa zamanda faaliyete geçirmenizi bekliyoruz.


#11 babade,

ilaç kullanım suresini takip ederek devamlı kullandığımız ilaçların btim tarihlerini görerek ona göre ilaç yazdırıyor veya doktora görünüyorduk ve danışıyorduk.Bunu kaldırmakla ne gibi bir fayda kazanıldı bilemiyorum.Ama benim gibi yanız ve yaşlı hastalar bu yüzden çok sıkıntı çekmektedir.Tekrar konulursa yeniden düzenli ve hazırlanarak sağlık uğraşımıza devam edeceğiz.Lütfen ilaç sorgulama sayfamızı tekrar açınız.


#12 admin,

İLAÇ KULLANIM SÜRESİ SAYFASI YENİDEN HİZMETE GİRMİŞTİR!..


#13 musa lopcu,

Sayın admin bu sayfanın hızmete girdiğini hangi yetkili makamdan öğrendinde buraya yazdın ben bu günde dahil olmak üzere devamlı kontrol ediyorum fakat raporlu ilaçlarımın kullanım süre sayfasına ulaşamıyorum.Lütfen sen nasıl ulaşıyorsan izah et de vatandaşlar zorluk çekmesinler.Allak bullak olan sağlık kuruluşlarının eczaneler dahil her muayeneye gittiğin yere katkı payı ödemek zorunda bırakılan vatandaşlar devamlı kullandıkları ilaç takibini yapamasınki devlet te tasarruf yapsın.Herkes saglıklı bir yaşam dilerim.


#14 hakan odabaş,

Sürekli ilaç kullanıyorum ilaç kullanım süresini göremiyorum Memurum rastgele sevk kağıdı alıp ilaç yazdırmaya gitmek isteiyorum. Sorunun düzeltilmesini rica ediyorum.

Saygılarımla


#15 sunar yazıcıoğlu,

Emekli sandığını primlerini dahi ödemeyen işci sigortaları kurumuna parasını oraya transfer etmek yetmediği gibi bir de teslim etmişsiniz. Artık ilaç sorgulama bilgilerine de ulaşamıyoruz. Popülizmin bu kadarı kabul edilemez.


#16 yücer cücenoğlu,

Sosyal Güvenlik kurumları birleşmeden önce çok rahat çalışan siteden şu anda hizmet alamıyoruz. Kimlik numarası ile başkaları için ilaç yazdırılarak alındığı yönünde duyumlar var.
Eğer bu duyumlarımız doğru ise
sitenin düzgün çalışması halinde en azından bu sahtekarlıkların önüne geçilir.
LÜTFEN ÖNERİMİ DİKKATE ALIN VE BEN VE BENİM GİBİ EMEKLİLERİ
BU KONUDA BİLGİLENDİRİN.
VEYA BU KONTROLU NASIL YAPACAĞIMIZ HAKKINDA YOL GÖSTERİN.
BÖYLE BELİRSİZLİKLER DEVAM EDERSE
BUGÜN BİZİM OLAN EMEKLİ SANDIĞINDAN SİZE HİÇBİRŞEY KALMAYACAK


#17 fatma,

ilaç bitim tarihlerimizi internetten takip edebiliyorken , programın iptal edildiğini görüyorum.
bu bilgilere ulaşmamızın kime ne zararı olabilir diye düşünüyorum.
en kısa zamanda eskisi gibi görebilmemizin sağlanmasını istiyorum.


#18 erkan küçük,

Arkadaşlar verilen adrese bilgilerimi giriyorum bilgiler hatalıdır diyor.Nasıl hatalı olur anlamadım.Şu Türkiyede bir şeyde düzgün çalışsın ya ne olur.


#19 süleyman gökçe,

Galiba bu yeniden yapılanma gibi birşey ne ilaç kullanımını göre biliyorum nede maaşımı görebiliyorum.Yetkililerden birileri şuradan direk öğrenirsiniz veya daha sonra öğrenirsiniz demesi gerekmezmi diye düşünüyorum.Bizler her yolu deniyoruz ya site açılmıyo yada bize yanlış girdiniz die ikaz geliyo.Acaba bizmi bunadık.


#20 süleyman gökçe,

Teşekkür ederim.Yukarıdaki verilen linkden girerek ilaç kulanım sürelerimi gördüm.Ama birdaha bu lingi bulabilirmiyim ? ki bilemiyorum.!!


#21 cenk,

sayın yetkili (admin)
t.c kimlik numaramı ve emekli sicil numaramı girmeme rağmen sistem çalışmıyor. dilekçeleri devlete verin diye yazıyorsunuz. madem bu işlerle hiç bir ilginiz yok ne demeye siteye link verip üç beş kuruş reklam almak uğruna uğraşıyosunuz bu işlerle.???


#22 admin,

Cenk'e cevap:

Çok biliyorsanız bu siteye girmezsiniz zaten cenk bey. İşini bilen vatandaş bu siteye uğramadan da işini hallediyor. Fakat herkes interneti çok iyi kullanmak zorunda değil. Kullanamayanlar da var. Mecburen başka sitelere de giriyorlar.

Üstelik burada siz bir probleminizi yazdığınızda sizin probleminizle karşılaşan biri size rahatlıkla yardımcı olabilir. Konular yoruma açık. Ayrıca sgk ve benzeri uygulamalar ile ilgili görüşlerinizi internetteki ve dolayısıyla ulaştırmak istediğiniz herkesle paylaşabilirsiniz.

E-devlet, sgk ve benzeri uygulamalar ile ilgili uygun bir dille yapacağınız eleştiri ve protestoları bile yayınlıyoruz. Bu açıdan verilen bir hizmetin elbet bir karşılığı vardır. Bu da siteyle ilgilenmek için ayrılan zaman, konuları açmak için harcanan, sitenin teknik detayları için harcanan meblalar olarak karşımıza çıkar. Bunda bir yanlışlık yok. Sistemin çalışmaması bizim problemimiz değildir. Siz kendi hırçınlığınızı bizden çıkartma derdindesiniz. Bu sizin probleminiz.

Saygılar.
E-Sorgulama.com Yönetimi


#23 ali baltaci,

annem babam tarafından sigortalı annemin kimlik numarasından ilaç takibi yapamıyorum raporlu ilaçların alım zamanını göremiyorum babam vefat ettiğinden onun kimlik numarası kullanılamıyor zaten yardımcı olursanız sevinirim


#24 gürsel demirci,

Babam kalp hastası, annem alzheimer hastası. Her ikiside raporlu ve huzurevinde kalıyorlar, yaşları 85. Anlıyoruz bu ülkede yaşlılara hiç değer vermiyorsunuz ama el insaf; ilaç kullanım sürelerini gizleyerek ne kazanacaksınız. Belki unuturuz da biten ilaçlarını almak aklımıza gelmez diyerek tasarruf etmek gibi bir niyetiniz varsa kapatın emekli sandığını olsun bitsin. Her halükarda onları ölüme terk ediyorsunuz.


#25 mustafa,

Emekli sandığı mensubuyum. İlaç kullanım sürelerimi takip edemiyorum.
Zamanında güncellemeler yapılmadığı için hangi ilacı ne zaman ve ne kadar süre sonra yeniden alacağımı bilemiyorum. Kalp ve tansiyon ilaçları mühim.
Mecburen Eczacım ile ters düşüyorum .
Bu konunun düzeltilmesini istiyorum.


#26 ömür göral,

Süresi dolmamış ilacım olduğu halde yoktur diye bildiri veriyor.Ayrıca 05.02.2010
tarihinde KIZILAY dan aldığım başka bir ilaç raporum, KIZILAY kapandı diye yazılan ilaç karşılanmamaktadır.Oysa bu rapor 05.02.2011 tarihine kadar geçerli idi.Şimdi yeniden rapor çıkartmak mecburiyetinde kaldım.


#27 fügen ünsal,

annemin ilaçlarının süresi bittiği halde sorgulamada kullanımda olan ilacınız bulunmamamaktadır yazısı çıkıyor. ne zaman düzeltilecek ilgilenenen birileri var mı acaba??


#28 mustafa gür,

sayın yetkililer ben 15 yıllık diabet hastasıyım raporum var bazı ilaçlarımı raporla alıyorum eskiden hastane den devlet memuruyum diye muayene parası eczanede ilaç parası %20 hariç ilaç farkı parası vermezdim şimdi eczaneye gidiyom bi hesap sanki ialaçları parayla alıyom muayene parası ilacın farkı yok devlet şu ilacı ödemiyo ALLAHın aşkına ey yetkili tedavisi mümkün olmayan bir hastalık için fark parası yok ilacın biri günü gelmiş ötekinin bir hafta sonra diğerinin üç gün sonra ben bu sistemden bişey anlamadım saygılar


#29 saliha,

annemin 17.09.2010 tarihinde yazdırdığımız ilaç raporlu tansiyon ilacından 3kutudan sadece 1 kutusunu ödemiştir;fakat bizim rapor süremiz 18.12.2010 tarihinde sona ermektedir.en azından 2 kutu ödemesi gerekmezmiydi;çünkü ilaç 30 günlük.ilaç kasımın 13 gibi bitecek.ben tekrar muayene parası verip tekrar ilaç almak durumunda kalacağım.buna cevap istiyorum.bu konuya çözüm bulunmasını istiyorummmmmm.eczacıyla sürekli muhatap olmak durumunda kalıyorum.ilaç sorgulama sistemine girişlerde sıkıntı yaşıyoruz konuyla ilgilenilmesini rica ediyorum.


#30 mehmet kuşkapan,

e devlet şifresi satın aldım.www.türkiye.gov.tr adresine girmeme rağmen kullanmakta olduğum rapora bağlı ilaçlarımın kullanım sürelerinin bitiş tarihlerine bir türlü ulaşamıyorum.lütfen takip etmem gereken yöntemleri açıklarmısınız.saygılarımla


Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

 • Ehliyet Randevu Nasıl Alınır? >> keşke yılbaşından önce randevu alabilseydim . ehliyet fiyatlarına 150 tl zam gelmiş...
 • Sgk hizmet birleştirme >> ssk hizmet birleştirmesi olunca nasıl haberim olur...
 • Milli Piyango Sonuçları Sorgulama >> bu yıl ilk defa bilet aldım, bakalım en azından amorti çıksa memnun olucam. çok kısmetli değilim bu gibi şeylerde......
 • Gelir Vergisi Hesaplama >> Gelir vergisi hesaplaması nasıl ve nereden yapılıyor? Gelir vergisi hesaplaması 2020, 2021 ve 2022'de değişecek mi?...
 • Ehliyet Randevu Nasıl Alınır? >> 2019 yılında ehliyet randevusu almak bu kadar zor mu......
 • Cokey no sorgulama >> Cokey No Nasıl Alınır? Onu da ben anlatayım. Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü’ne cokey no talep edildiğine dair açıklamalı ...
 • Cokey no sorgulama >> cokey no sorgulama diye aratıyorum ama girdiğim siteler açılmıyordu. neyse ki buraya girdim ve işlemimi yaptım. çok teşekkürler, gü...
 • Ehliyet Randevu Nasıl Alınır? >> ehliyet için randevu aldım kabul edildim ancak gittiğimde sistemde bana ait bir kayıt olmadı söylendi ben de arkadaşlarıma oradan e...
 • Kargo takip >> Yurtiçi kargo ile kargo takibi yapmak kadar zor bir şey daha bilmiyorum. Mecburiyetten ötürü yakın olduğu için bu firmayı tercih ed...
 • Ehliyet Randevu Nasıl Alınır? >> Randevu almak icin saatlerdir ugrasiyorum ya sitede bir problem var ya da benim bilgisayarimda. anlamadik gitti....
 • Kargo takip >> Kargo takibi çok faydalı oluyor. Özellikle geciken gönderiler ile ilgili kafamızın rahatlamasını sağlıyor....
 • Milli Piyango Sonuçları Sorgulama >> çok sabırsızlanıyorum şuan elimde bilet öylece bekliyorum. bir an önce akşam olsun lütfen....

Sitede Popüler Yazılar