İbb trafik

İBB Trafik, İstanbul Büyükşehir Belediyesi aracılığıyla sunulan bir hizmet olup, trafik kontrolünü mobil olarak bulunduğunuz yerden t...

İBB Trafik, İstanbul Büyükşehir Belediyesi aracılığıyla sunulan bir hizmet olup, trafik kontrolünü mobil olarak bulunduğunuz yerden takip etme ve bilgi alma olanağı sağlamaktadır. Uygulamayı kullanabilmeniz için IOS veya Android işletim sistemine sahip teknolojik bir aletin kullanıcısı olmanız yeterlidir. Aşağı bölümdeki başlıklarda İBB Trafik’in ne olduğu nasıl kullanılmış olduğu hakkında bilgiler vereceğiz dikkatli okuyunuz.

İBB Trafik Nedir?

Artan internet, sosyal medya ve bilhassa akıllı telefon kullanımıyla beraber trafiğin anlık durumunu gösteren uygulama ve servisler maksimum kullanılan uygulamalar arasında yerini almıştır. İBB, bu konuda sahip olduğu Trafik Kontrol Merkezi ile 7/24 olarak kesintisiz hizmet vermektedir. Çokca kullanıcısı olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Trafik, kötü hava şartlarında da en büyük kurtarıcımız olur. Uygulama ile trafik yoğunluk haritası sayesinde yoğunluk bilgileri alınabilmektedir. Bu uygulama ile İstanbul gibi kalabalık bir şehrin semtlerine alternatif yol imkanlarını görebilir, yoğun trafiğe kapılma riskinizi azaltarak trafikte gereksiz harcayacağınız vakitten tasarruf edebilirsiniz. Bu nedenle İBB Trafik uygulamasını kullanmanızı öneririz. Aşağı bölümdeki başlıkta İBB Trafik’in nasıl kullanıldığından bahsedeceğiz.

İBB Trafik Nasıl Kullanılır?

 

İlk başta cep telefonunuzla uyumlu application marketlerden (uygulama marketlerinden) İstanbul Büyükşehir Belediyesi Trafik uygulamasını  telefonunuza yüklemeniz gerekir. Bu uygulamalara ulaşmak için yazımızın son bölümünde vereceğimiz linklere tıklayabilirsiniz. Kullanımı Türkçe olmakla beraber hayli kolaydır. Uygulamayı indirdikten sonra gitmek istediğiniz güzergah bilgilerini sağ en üstteki saat ikonuna tıklamak suretiyle girebilirsiniz. Dilerseniz ‘P’ harfine tıklamak suretiyle güzergahınızda ve gideceğiniz yerde bulunan otopark bilgisine de ulaşabilmektesiniz.

ibb trafik e-sorgulama.com

Artı ve eksi ikonlarına tıklamak suretiyle ana ekrandaki haritadan isteğiniz büyüklükte görünüm sağlayabilirsiniz. Eksi ikonunun altında bulunabilen lokasyon ikonuna tıklatınca bulunduğunuz konumu görebilirsiniz. Sol altta bulunabilen kulak biçimindeki ikona tıklattığınız halde görüntülü konuşabilirsiniz. Bu görüntülü konuşma özelliği genel itibari ile işitme engelliler düşünülerek tasarlanmış bir özelliktir. Alt sağdan ikinci ikon yani üçgen içerisindeki ünlem işaretli ikon vesilesiyle gideceğiniz güzergahta meydana gelen kazaları görebilir ve bakım onarım çalışmaları hakkında bilgi alabilirsiniz. Son olarak, sağ altta bulunabilen kamera ikonuna tıklattığınız halde bulunabilen bütün kameraların yeri gösterilecektir. Harita üstündeki işaretlenmiş kameralara tıklattığınız anda yol durumunu anında görebilirsiniz.

IOS Uygulamaları İçin TIKLAYINIZ!

Android Uygulamaları İçin TIKLAYINIZ!

Windows Phone Uygulamaları İçin TIKLAYINIZ!

Devam etmek için bir sonraki makalemiz olan Eyyübiye belediyesi bilgi edinme başvuru sorgulama adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar