Hgs sorgulama

Hızlı geçiş sistemi uzun adı ile Çabukça Geçiş Sistemi, köprü ve otoyollardaki yoğun trafik akışını düzeltmek için oluşturulmuş olan ...

Hızlı geçiş sistemi uzun adı ile Çabukça Geçiş Sistemi, köprü ve otoyollardaki yoğun trafik akışını düzeltmek için oluşturulmuş olan bir sistemdir. KGS kartları bundan böyle Hızlı geçiş sistemi ile değiştirilecektir.

HGS Nedir ?

Hızlı geçiş sistemi etiketini PTT şubelerine gittikçe veya kara yolları giriş çıkışlarında bulunabilen Ptt noktalarından 5 TL ücret bedelinde değiştirebilirsiniz. Getirilmiş olan bu yeni sistem ile Hızlı geçiş sistemi etiketi benzin istasyonlarında ve ya marketlerde yüklenebilecektir. HGS sorgulama işlemini de internet aracılığı ile kolay bir şekilde yapabilme imkanına sahipsiniz. Şimdi sizler için Hızlı geçiş sistemi sorgulama prosedürünün nasıl  yapıldığını anlatalım.

HGS Sorgulama İşlemi

Hızlı geçiş sistemi sorgulama işlemi için öncelikle makalenin son kısmında verdiğimiz linke tıklatınız. Açılacak olan web sayfasında e-postanızı giriniz. Daha sonrasında şifre anahtarınızı giriniz. Resimdeki karakterleri yanda buluna kutuya yazmak suretiyle Giriş Yap düğmesine tıklatınız. Eğer üye değil iseniz açılacak olan internet sayfasında altta bulunabilen üye olun seçeneğine tıklamalısınız. Orada T.C kimlik üzerinde yazan numaranızı, e-postanızı ve kendinizin oluşturacağı bir şifre belirleyin. Bu biçimde Hızlı geçiş sistemi sorgulama için üyeliğinizi yapabilme imkanına sahipsiniz. Hızlı geçiş sistemi bakiyesinin azalması halinde şahsın cep telefonu numarasına otomatik olarak mesaj gidecektir.

 

HGS Sorgulama İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Bilginizi arttırmak için bir sonraki makalemiz olan E-devlet randevu talep başvuru adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar