Hgs borç sorgulama

Bilindiği üzere Kartlı Geçiş Sistemi olarak bilinen KGS’nin yerine Hızlı geçiş sistemi yani Çabuk Geçiş Sistemi uygulaması getirildi....

Bilindiği üzere Kartlı Geçiş Sistemi olarak bilinen KGS’nin yerine Hızlı geçiş sistemi yani Çabuk Geçiş Sistemi uygulaması getirildi. Kartlı Geçiş Sistemi kolay alınır ve münasip fiyatta olduğundan dolayı ek olarak petrol ofislerinden, otoyol üstündeki hizmet noktalarından ve daha çok yerden pratiklik ile karta yükleme yapılabildiği için çok tercih ediliyordu. Fakat KGS’yi kullanmak için yolda duraklama yapılmış olması gerekiyordu. Bu da hem zaman kaybına aynı zamanda trafik sıkışıklığına neden oluyordu. Şu nedenle bundan böyle, KGS yerine Hızlı geçiş sistemi yani Çabucak Geçiş Sistemi uygulaması getirildi. Hızlı Geçiş Sistemi hasebiyle sürücüler duraksama yaşamadan yollarına devam edebiliyorlar. Sürücüler otoyol ve köprü girişlerinde gişelerde zaman kaybetmeden daha hızlı uygulama elde ediyorlar.

HGS Kartı Ya Da Etiketi Almak İçin Yapılması Gereken İşlemler Nelerdir?

Hızlı geçiş sistemi kartı veya etiketini almak için bir PTT şubasine gitmeniz gerekir.

PTT şubesinde Hızlı geçiş sistemi kartı yahut etiketi almak için ehliyet ve ruhsata ihtiyacınız olabilecektir.

Şurada dikkatli olunması gerekli olan husus, Hızlı geçiş sistemi kartı veyahut ehliyeti arabanın plakasına göre verildiği için araba kimin üstüne kayıtlı ise o şahsın PTT şubesine gitmesidir.

Hızlı geçiş sistemi kartı veyahut etiketi almak için ruhsat ve ehliyetiniz ile beraber PTT şubesine gittiğiniz halde kısa zamanda işleminiz yapılmış olabilecektir.

 

HGS Borç Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Kimseler HGS’ye sahip oldukları zaman hız geçişine özen göstermelidir. Hız sınırını aşan insanlar ise borçlandırılır ve borçlarını ödemek zorundadırlar. Kimseler Hızlı geçiş sistemi borçlarının olup olmadığını merak ederler. Yakın zamanımızda gelişen teknoloji sayesinde HGS borç sorgulama işlemi internet ile çok kolay bir biçimde yapılabilmektedir ve bundan dolayı insanlar borçlarının olup olmadığını rahatlık ile öğrenebilirler. Bizlerde konumuzda Hızlı geçiş sistemi borç sorgulama prosedürünün internet ile nasıl yapılacağını basit bir biçimde anlattık.

Hızlı geçiş sistemi borç sorgulama işlemi için hepsinden önce yapılması gerekli olan işlem makalemizin sonunda vermiş bulunduğumuz bağlantı linkine tıklatmaktır.

Bağlantı sayfasına tıklattığınız anda Hızlı geçiş sistemi borç sorgulama işleminizi yapabileceğiniz sayfa açılacaktır.

Bu sayfada Hızlı geçiş sistemi borç sorgulama için hepsinden önce araç plaka numaranızı gereken yere giriniz.

hgs borç sorgulama e-sorgulama.com

Hızlı geçiş sistemi borç sorgulama için sizlerin bireysel güvenliği yönünden yapılmış olan güvenlik anahtarını yanındaki kutucuğa yazınız. Eğer Hızlı geçiş sistemi borç sorgulama için güvenlik anahtarını okuyamadıysanız yenile düğmesine basarak güvenlik anahtarı yenileme işleminizi yapabilme imkanına sahipsiniz.

hgs borç sorgulama e-sorgulama.com

Hızlı geçiş sistemi borç sorgulama prosedürünüz için yapılması gereken son işlem sorgulama düğmesine tıklatmaktır.

hgs borç sorgulama e-sorgulama.com

Bu işlemleri anlattığımız halde yaptığınız halde Hızlı geçiş sistemi borç sorgulama işleminizi başarı ile tamamlamış olacaksınız.

HGS Borç Sorgulama İşleminizi Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

HGS Bakiye Sorgulama

Bazı köprü ve yollarda gişelerden geçişi hızlandırmak için Tez Geçiş Sistemi yani Hızlı geçiş sistemi geliştirildi.HGS sistemi, köprü ve otoyollarda trafiğin sıkışma sorununu ortadan kaldırmayı amaçlamıştır.HGS kart sistemi vesilesiyle trafik daha hızlı halde akmaktadır.

Hızlı geçiş sistemi bakiye sorgulama işlemi ile müşterinin vermiş olduğu GSM numarasına müşterinin bakiyesinin azalması otomatik mesaj ile bilgilendiriliyor.HGS bakiye sorgulama işleminizi elektronik ortamdan yapıyor olmanız mümkündür. PTT’nin vatandaşlara sunmuş olduğu imkanlar hasebiyle üyeliğinizi yaparak PTT’nin kendi resmi sitesinden Hızlı geçiş sistemi bakiye sorgulama işleminizi yapabilme imkanına sahipsiniz.

Hızlı geçiş sistemi bakiye sorgulama sistemine üyeliğinizi yapabilmek için PTT’nin Hızlı geçiş sistemi resmi sitesine giriş yapmalısınız. Sağ üst tarafta göreceğiniz ‘Müşteri Hizmetleri Giriş’ seçeneğine tıklayabilirsiniz. Karşınıza aşağı kısımdaki görseldeki gibi bir ekran açılacaktır.

hgs borç sorgulama e-sorgulama.com

T.C. kimlik no nuzu yahut vergi numaranızı giriniz. E-posta adresinizi, şifre anahtarınızı ve güvenlik kodunu girmeniz sonrasında Üye Ol düğmesine basınız. Bilgilerinizi doğru halde girdiyseniz üyelik işleminiz başarı ile tamamlanmıştır. Üyeliğinizi yapınca sağ kısımda gördüğünüz e-posta ve şifre bölümünü doldurunuz. Güvenlik kodunu da girmeniz sonrasında Giriş Yap tuşuna tıklatmalısınız. Hızlı geçiş sistemi bakiye sorgulama prosedürünüz tamamlanmıştır.

SMS ile HGS Borç Sorgulama

Çabuk Geçiş Sistemi yani Hızlı geçiş sistemi borç sorgulama işleminizi internet üstünden yapabilirsiniz.Ayrıca sms ile de Hızlı geçiş sistemi borç sorgulama işlemi yapabilirsiniz.SMS ile Hızlı geçiş sistemi kartınızdaki bakiyenizi sorgulayabilirsini ve SMS ile Hızlı geçiş sistemi kartınıza bakiye yükleyebilirsiniz. Turkcell Mobil Ödeme sistemi ile PTT’den aldığınız Hızlı geçiş sistemi etiketine bakiye yüklemelerini SMS ile kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. SMS ile bakiyenizi sorgulamak için PLAKA boşluk TUTAR yazarak 1447’ye SMS gönderebilirsiniz. Yapmış olduğunuz yüklemenin tutarı ise faturalı hatlar için Turkcell faturasına yansıtılır,faturasız hatlar için ise TL olarak bakiyeden kesilir. Hızlı geçiş sistemi borç sorgulama sms ile gayet kolay bir biçimde sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

E-Devlet HGS Borç Sorgulama

Hızlı geçiş sistemi yani Çabukça Geçiş Sisteminden bakiyesiz geçişler sonucu Hızlı geçiş sistemi hesabınıza yansıtılan borçları sorgulamanız mümkündür.Karayolları Genel Müdürlüğü Hızlı geçiş sistemi borç sorgulama işleminizi nasıl yapabileceğinizi makalemizde sizlerle paylaştık. PTT Hızlı geçiş sistemi borç sorgulama hizmeti hasebiyle Hızlı geçiş sistemi borcunuzu internet aracılığı ile öğrenebilirsiniz. Hızlı geçiş sistemi borç sorgulama PTT’nin e- devlet sistemi üstünden sorgulama işleminizi yapmanızı sağlar. E-devlet Hızlı geçiş sistemi borç sorgulama işlemi ile Hızlı geçiş sistemi hesabınızdaki birikmiş borçlarınızı nasıl öğreneceğinizi merak ediyorsanız sizin için hazırlamış olduğumuz bu yazıyı okumalısınız.

Araç Hızlı geçiş sistemi borç sorgulama prosedürünüz için e-devlet sistemine giriş yapıyor olmanız gerekmektedir.E-Devlet üstünden yapılmış olan sorgulama işlemleri için E-Devlet şifresine ve T.C. kimlik numaranıza ihtiyacınız olabilecektir. İsimden Hızlı geçiş sistemi borç sorgulama yapılmamaktadır.E-Devlet parolanızı size en yakın PTT şubesinden 2 TL karşılığında almanız mümkündür. E-Devlet parolanızı almanız sonrasında E-Devlet sistemine giriş yapıyor olmanız gerekecektir.Yazımızın nihayetinde verdiğimiz bağlantı linkine tıkladığınız zaman karşınıza aşağı kısımdaki görseldeki gibi bir sayfa açılacaktır.

hgs borç sorgulama e-sorgulama.com

Gördüğünüz sayfada Kimliğimi Şimdi Doğrula tuşuna tıklamanız gerekir.

hgs borç sorgulama e-sorgulama.com

Devamındaysa T.C. kimliğin numarasını ve E-Devlet şifre anahtarınızı ilgili kesimlere girmelisiniz.Bilgilerinizi eksik olmadan ve doğru halde girdiğinizden emin olunca Sisteme Giriş Yap düğmesine tıklamanız gerekmektedir.HGS geçmiş borç sorgulama prosedürünüz ve Hızlı geçiş sistemi güncel borç sorgulama prosedürünüz E-Devlet sistemi aracılığıyla bu biçimde tamamlanmış olabilecektir.

E-Devlet HGS Kart Borç Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

HGS Borç Sorgulama İletişim

Hızlı geçiş sistemi borç sorgulama iletişim için Hızlı geçiş sistemi borç sorgulama müşteri hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Hızlı geçiş sistemi müşteri hizmetlerine ulaşabilmek için 444 17 88 numarasını arayabilirsiniz. Hızlı geçiş sistemi borç sorgulama telefon numarası gibi özel numara bulunmamaktadır. Hızlı geçiş sistemi borç sorgulama numarası olmadığı için verdiğimiz numara ile PTT çağrı merkezine ulaşabilmektesiniz.

Hızlı geçiş sistemi borç sorgulama prosedürünüz için interneti kullanabilirsiniz. İnternet aracılığı ile Hızlı geçiş sistemi kart borç sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.İnternet üstünden e-devlet sistemi vesilesiyle Hızlı geçiş sistemi borcunuzu sorgulayabilirsiniz. Yapılması gerekli olan, e-devlet şifreniz ve T.C. kimlik numaranız ile beraber e-devlet sistemine giriş yapmak olacaktır.HGS borç sorgulama işleminizi e-devlet sistemi üstünden hayli basit bir biçimde yapıyor olmanız mümkündür.

Plakadan HGS Borç Sorgulama

Plaka ile Hızlı geçiş sistemi borç sorgulama yapıyor olmanız mümkündür. Aracınız için plakadan Hızlı geçiş sistemi borç sorgulama yapabilmek için Hızlı geçiş sistemi kartınızı ve etiketinizi bir PTT şubesinden veya sistem ile anlaşmalı olan bankalardan alabilirsiniz. Araç sahibi iseniz PTT şubesine giderken ehliyet ve ruhsatınızı beraberinizde götürmeniz işleminizin daha kısa zaman içinde gerçekleşmesini sağlayacaktır. Hızlı geçiş sistemi kartları ve etiketleri araçların plakasına verildiği için ehliyet ve ruhsat gereken olabilecektir. E-Devlet sistemi üstünden ve PTT resmi internet sitesi üstünden plakadan hızlı geçiş sistemi borcu sorgulama işlemi yapabilme imkanına sahipsiniz.

 

Plakadan Hızlı geçiş sistemi borç sorgulama işleminizi PTT’nin resmi sitesinden yapacaksanız makalemizin son kısmında verdiğimiz bağlantı linkine tıklayınız.Açılan sayfada sağ üst kısımda yer bulan ‘Geçiş İhlali Sorgula tuşuna tıklatınız. Karşınıza aşağı kısımdaki görseldeki gibi bir sayfa açılacaktır.

hgs borç sorgulama e-sorgulama.com

Taşıtınızın plaka numarasını boşluğa yazınız ve güvenlik kodunu da girmeniz sonrasında Sorgulama butonuna tıklatınız. Plakadan Hızlı geçiş sistemi borç sorgulama prosedürünüz tamamlanmıştır.

Plakadan HGS Borç Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

 

Dilerseniz bir sonraki konumuz olan Trafik ceza ve otopark sorgulama adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar