GSS tescil sorgulama

Genel Sağlık Sigortası (Genel sağlık sigortası, SSK, BAĞ KUR, Emekli Sandığı gibi kurumlara bağlı olmayan bireyler için geliştirilmiş...

Genel Sağlık Sigortası (Genel sağlık sigortası, SSK, BAĞ KUR, Emekli Sandığı gibi kurumlara bağlı olmayan bireyler için geliştirilmiştir. Genel sağlık sigortası başvuruda bulunacak olan insanların tescil kayıtları alınacaktır ve böylece ne kadar fiyat ödemeleri gerektiğinin bilgisi belli olmuş olabilecektir. Bu etaptan sonra sizlerde internet üstünden GSS tescil sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. GSS tescili sorgulama işleminizi ve bunun gibi önemli ve gereken çokca işleminizi daha önce iki resmi internet sitesi üstünden sorgulamanız mümkündü. Lakin E-SGM resmi internet sitesinin kapatılması ile bu ve bunun gibi işlemleri bundan böyle tek bir şekilde yapabilmektesiniz. Bu resmi internet sitesinin ismi ise E-Devlet’tir. E-Devlet üstünden gerçekleştirebileceğiniz bir işlem için E-Devlet şifrenizin bulunması gerekir. Bu E-Devlet şifresi ile Genel sağlık sigortası tescil sorgulamayı yapabilme imkanına sahipsiniz. Makalemizin devamında sizler için vermiş bulunduğumuz adımlar hasebiyle Genel sağlık sigortası tescili sorgulamayı kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Ve eğer E-Devlet şifresine sahip değil iseniz bir E-Devlet şifresine nerden ve nasıl ulaşabileceğinizi yazımızdan öğrenebilirsiniz.

E-Devlet Şifresi İle GSS Tescil Sorgulama İşlemini Nasıl Yapabilirim?

 

E-Devlet şifresi ile yapacağınız bu işlem için her şeyden önce E-Devlet şifrenizin olması gerekir. E-Devlet parolanızı en yakın merkez PTT şubesine nüfus cüzdanınız ile beraber gittikçe yapacağınız kimlik bilgilerinizi olduğunu başvuru ile kolayca edinebilirsiniz. E-Devlet parolanızı alma işlemi için 2 TL işlem ücreti ödemesi yapmanız gerekir. E-Devlet şifre anahtarınızı edindikten sonra ise Genel sağlık sigortası tescil sorgulama işleminizi yapmak için konumuzun sonunda bulunabilen bağlantı linkine tıklatınız. Karşınıza çıkan ekran üstünden hepsinden önce ‘Kimliğimi Şimdi Doğrula düğmesine basınız.

gss tescil sorgulama e-sorgulama.com

Kimlik doğrulama işlemi devamında farklılaşan ekran ile beraber her şeyden önce TC kimliğin numarasını doğru ve noksansız bir biçimde giriniz.

gss tescil sorgulama e-sorgulama.com

T.C. kimlik numaranızın sonrasında da E-Devlet parolanızı doğru ve noksansız bir biçimde giriniz.

gss tescil sorgulama e-sorgulama.com

Bu bilgi girişlerinizden sonra Genel sağlık sigortası tescili sorgulama işleminizi tamamlamak için ‘Sisteme Giriş Yap düğmesine tıklatınız.

gss tescil sorgulama e-sorgulama.com

Bütün bu yapmış olduğunuz adımlardan sonra Genel sağlık sigortası tescil sorgulama işleminizi kolay bir şekilde ve kısa zaman içinde yapabilir ve gereken bilgiye ulaşabilmektesiniz.

E-Devlet Şifresi İle GSS Tescil Sorgulama İşleminiz İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

Okumaya devam etmek için bir sonraki makalemiz olan Genel sağlık sigortası sorgulama adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar