Gss tescil kaydı sorgulama

GSS tescil kaydı sorgulama işleminizi tek bir yolla yapabilme imkanına sahipsiniz. Bu yol E-Devlet sistemi üstünden yapılmış olan işl...

GSS tescil kaydı sorgulama işleminizi tek bir yolla yapabilme imkanına sahipsiniz. Bu yol E-Devlet sistemi üstünden yapılmış olan işlemdir. Genel Sağlık Sigortası tescil kaydı sorgulama sayesinde Genel Sağlık Sigortası kaydınızın olup olmadığını öğrenebilmektesiniz. Genel Sağlık Sigortası bir hane içinde çalışan kimselerin gelir gelir testinin yapılmasıyla bu sigortadan yararlanma şansının verilmesidir. Genel sağlık sigortası tescil kaydı sorgulama işlemi yalnızca E-Devlet sitesinden yapılabilir. Esasen bu işlem E-Devlet sitesi ile beraber E-SGM sitesi aracılığıyla de yapılmaktaydı. Fakat bu sitenin insanlar aracılığıyla tercih edilmemesinden ötürü siteye giriş sayısı gittikçe azalmaktadır. Bu neden ile Sosyal Güvenlik Kurumu'nun almış olduğu karar ile süresiz olarak kapatılmasına karar verilmiştir. Bu yüzden GSS sicil kaydı sorgulama prosedürünün E-Devlet üstünden nasıl yapılmış olması gerektiğini sayfamızın devamın siz değerli ziyaretçilerimiz ile paylaştık.

E-Devlet Sistemi Üzerinden GSS Tescil Kaydı Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Genel Sağlık Sigortası tescil kaydı sorgulama işleminizi E-Devlet sistemi üstünden yapmanız için her şeyden önce bir E-Devlet şifresine ihtiyacınız olabilecektir. Eğer hala bir E-Devlet şifreniz yoksa yaşadığınız il veyahut ilçede bulunabilen bir Ptt birimine nüfus cüzdanınızla gittikçe 2 TL mukabilinde yalnızca size ait olan E-Devlet şifresini öğrenebilmektesiniz. E-Devlet parolanızı öğrendikten sonra aşağı bölümdeki yönergeleri takip ederek Genel Sağlık Sigortası tescil kaydı sorgulama işleminizi bitirebilirsiniz.

 

Açılacak olan web sayfasında bulunabilen "Kimliğimi Şimdi Doğrula düğmesine basınız.

Her şeyden önce makalemizin sonrasında sizler ile paylaşılacak olan bağlantı sayfasına tıklatınız.

gss tescil kaydı sorgulama e-sorgulama.com

Son işlem olarak "Sisteme Giriş Yap düğmesine basarak Genel Sağlık Sigortası tescil kaydı sorgulama işleminizi bitirebilirsiniz.

Tuşa bastıktan sonra yeni gelen sayfaya T.C. kimlik üzerinde yazan numaranızı ve E-Devlet parolanızı giriniz.

gss tescil kaydı sorgulama e-sorgulama.com

E-Devlet Sistemi Üzerinden GSS Tescil Kaydı Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Dilerseniz bir sonraki konumuz olan Emeklilik ikramiyesi ne kadar? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar