GSS prim borcu ödeme

Genel sağlık sigortası çerçevesinde sayılabilmek için gelir testi yaptırsanız da yaptırmasanız da prim ödeme miktarınız belirlenmiş o...

Genel sağlık sigortası çerçevesinde sayılabilmek için gelir testi yaptırsanız da yaptırmasanız da prim ödeme miktarınız belirlenmiş olacak ve siz bu primleri ödemek zorunda kalacaksınız. Genel sağlık sigortası prim borcu sorgulama işleminizi devamlı olarak yaptırmanızı öneririz. Sağlık güvencesi çerçevesinde bulunmak için ve sağlık hizmetlerinden faydalanabilmek için Genel sağlık sigortası primlerini ödemeniz gerekecektir. GSS prim ödeme işleminizi çağımızın getirdiği kolaylıklardan biri olan internet vesilesiyle internet ile yapabilme imkanına sahipsiniz. Genel Sağlık Sigortası prim ödeme işleminizi internet aracılığı ile yaparken sisteme güvenebilirsiniz. Kısa bir süreye kadar ödeme işlemlerinizi çevrimiçi tahsilat üstünden Genel sağlık sigortası prim ödeme işleminizi internet ile yapabilir imkanımız bulunmaktaydı. Lakin Sosyal Güvenlik Kurumu ile ilgili işlemlerin yapılmış olduğu sistemlerin kapatılması ile beraber işlemlerinizi halen hizmet vermeye devam eden E-Devlet sistemi üstünden yapabilirsiniz. E-Devlet sistemi üstünden yapacağınız işlemlerin tamamlanabilmesi için E-Devlet şifrenizin olması gerekir. Sayfamızın devamını okumak suretiyle E-Devlet sistemi ile parolalı olarak işlemlerinizi nasıl tamamlayacağınız mevzusunda detay içeren bilgileri erişebilmektesiniz.

E-Devlet Sistemi Üzerinden GSS Prim Ödeme İşlemi Nasıl Yapılır?

 

Genel sağlık sigortası prim ödemesi işlemi çevrimiçi tahsilat yapılabilen web tahsilat sistemi yapılmaktaydı. Ama işleminizi bundan böyle tek bir sistem üstünden yani E-Devlet sistemi üstünden yapabilirsiniz. Çevrimiçi olarak yapacağınız bu işlem için E-Devlet şifrenizin olması gerekir. Eğer şifreniz yoksa en yakın Ptt ofisine kimliğiniz ile gidip şifre başvurusunda bulunmanız gerekir. Başvurunuz nihayetinde 2 TL ödemeniz mukabilinde parolanızı alabilirsiniz. Şifre anahtarınızı temin ettikten sonra işleme devam etmek için aşağı kısımda verdiğimiz link sayfasına tıklatınız. Bu bağlantı adresinde sizi direkt kimlik doğrulama sayfasına gönderir. Çıkan kimlik doğrulama sayfasında sizden T.C. kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz istenmektedir. Gereken alanlara istenen bilgileri doğru bir biçimde giriniz. Girilen bilgilerin doğru ve noksansız olduğundan emin olunca "sisteme giriş yap düğmesine tıklatınız.

gss prim borc ödeme e-sorgulama.com

Bundan böyle Genel sağlık sigortası prim ödemesi işleminizi bu yönergeleri doğru biçimde gerçekleştirdiyseniz bitirmiş olursunuz .

GSS Prim Ödeme İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

İsterseniz bir sonraki konumuz olan SGK İşgöremezlik Rapor Girişi adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar