Gss itiraz nasıl yapılır?

1 Ocak 2012 tarihi itibari ile gerekli olan Genel Sağlık Sigortası Genel sağlık sigortası çerçevesinde çokca kimsenin borcu birikti. ...

1 Ocak 2012 tarihi itibari ile gerekli olan Genel Sağlık Sigortası Genel sağlık sigortası çerçevesinde çokca kimsenin borcu birikti. Kimseler gelir testi yaptırsalar da yaptırmasalar da kimselerin prim ödeme miktarları belirlenir. İnsan kendileri için belirlenen bu prim miktarlarını ödemeleri durumda borçlar birikir ve faizli olarak işlenir. Biz de size bu konumuzda Genel sağlık sigortası çerçevesinde adınıza biriken borçların GSS itiraz işleminden konu açacağız.

GSS İtiraz Nedir?

İnsanlar Genel Sağlık Sigortası çerçevesinde biriken borçları için Genel sağlık sigortası itiraz işlemini yapabilirler. Genel sağlık sigortası itiraz işleminde en kolay itiraz yapabilecek olan kimseler 25 yaş altı olan öğrenciler oluyor. 25 yaş altı öğrenciler ailesinde asgari bir insan sigortalı ise geçmiş zamanda oluşan Genel sağlık sigortası borçlarını sildirmek için Genel sağlık sigortası itiraz işlemini yapabilirler. 25 yaşından büyük olan insanlar Genel Sağlık Sigortası çerçevesinde Genel sağlık sigortası gelir testi yaptırmak zorundadırlar.

Genel Sağlık Sigortası borçları için insanların mağdur olmamaları adına Genel sağlık sigortası itiraz işlemini SGK‘ya gidip yapmalarını öneririz. Borçlu olan kimseler SGK'ya gidip başvuru işlemi ile Genel Sağlık Sigortası itiraz işlemlerini yapabilirler.

Devam etmek için bir sonraki konumuz olan SSK'dan Çıkış Nasıl Yapılır? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar