Gss için gerekli evraklar

1 Ocak 2012 tarihi itibarı ile gerekli hale getirilen Genel Sağlık Sigortası yani Genel sağlık sigortası ile sağlık güvencesi olmayan...

1 Ocak 2012 tarihi itibarı ile gerekli hale getirilen Genel Sağlık Sigortası yani Genel sağlık sigortası ile sağlık güvencesi olmayan ve bir kuruma bağlı olmayan insanlar Genel sağlık sigortası ile sağlık hizmetlerinden faydalanabilir. Bu kimseler Genel sağlık sigortası çerçevesinde olunca gelir testi yaptırmaları gerekir. Bu gelir testi ile kimseler prim ödeme miktarlarını öğrenmektedir. Genel Sağlık Sigortası çerçevesinde olmak için insanların Genel sağlık sigortası başvuru işlemini yapmaları gerekir. Bizde size bu konumuzda GSS için gereken evraklar neler onlardan konu açacağız.

GSS İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Genel sağlık sigortası başvuru işleminiz için hepsinden önce nüfusa kayıtlı olduğunuz ilçenin kaymakamlığına gitmeniz gerekir.

Sizden nüfus cüzdanınız istenecektir.

Genel sağlık sigortası için gereken belgeleri sizden istenmesinden önce bir form doldurmanız istenecektir.

Daha sonrasında da sizden Genel sağlık sigortası için gereken belgeler istenecektir.

Bu belgeler; kimlik fotokopisi, muhtardan ya da nüfustan alınmış ikametgah belgesi, vergi dairesinden alınan ilgili yerleri doldurulduktan sonra imzalanan belge, mahalle muhtarından alınan ilgili yerleri doldurulduktan sonra imzalanan belge ve içerisinde bu evrakları bulunmuş olduğu yarım kapaklı dosyadır.

Genel sağlık sigortası için gereken belgeler yarım kapaklı dosya içerisinde tamamlanınca kaymakamlığa verilmesi gerekir.

Bilginizi arttırmak için bir sonraki konumuz olan Hizmet Sorgulama SGK adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar