GSS Dökümü

GSS döküm işleminizi tek bir yol üstünden yapabilirsiniz. Bu konumuzdan sizler için Genel Sağlık Sigortası dökümü işlemi için geçerli...

GSS döküm işleminizi tek bir yol üstünden yapabilirsiniz. Bu konumuzdan sizler için Genel Sağlık Sigortası dökümü işlemi için geçerli olan bu yolu detay içeren olarak anlamış olacaksınız. Genel Sağlık Sigortası döküm işleminizi E-Devlet üzerinden parolalı olarak yapabilmektesiniz. Bu işlem aynı anda E-SGM sitesi üstünden şifresiz olarak yapılmaktayken sitenin kapatılması nihayetinde yalnızca E-Devlet üstünden yapılmaktadır bir hal almıştır. Kapatılma sebebi ise hem insanlar aracılığıyla talep görmüyor oluşu aynı zamanda vermiş olduğu bilgilerde hataların görülmesidir. Bütün bunların nihayetinde Sosyal Güvenlik Kurulunun vermiş olduğu karar olarak süresiz olarak kapatılmıştır. Genel sağlık sigortası Genel Sağlık Sigortasının kısaltması olup devletin durumu olmayan insanlara sağladığı sosyal güvencedir. Bu güvenceden yararlanmak için belli şartların gerekleri yerine getirilmiş olması gerekmektedir. GSS dökümünü almanız Genel Sağlık Sigortası'na bağlı olup olmadığınızı göstermektedir. Benzer zamanda Genel Sağlık Sigortası çerçevesinde ödediğiniz primleri görebilirsiniz. Genel Sağlık Sigortası prim miktarlarını gelir testi nihayetinde öğrenebilmektesiniz.

E-Devlet Üzerinden GSS Döküm İşlemi Nasıl Yapılır?

Genel Sağlık Sigortası döküm işleminizi E-Devlet üzerinden yapmanız için aşağı bölümde yazacağımız tavsiyeleri sırası ile takip etmeniz gerekir. Tavsiyeleri sırası ile takip ederseniz Genel Sağlık Sigortası dökümü işleminizi başarı ile bitirebilirsiniz.

 

Açılan ekranda sizden kimliğinizi doğrulamanız istenecektir.

Hepsinden önce makalenin devamında sizler ile paylaşılacak olan bağlantı linkine tıklayabilirsiniz.

gss dökümü e-sorgulama.com

Sisteme giriş bitirdikten sonra Genel Sağlık Sigortası dökümünüzü alabilirsiniz.

Sonrasında T.C. kimlik no nuzu ve E-Devlet şifre anahtarınızı giriniz.

gss dökümü e-sorgulama.com

Bu işlemlerin adım adım takip edilmesi halinde Genel Sağlık Sigortası dökümü işleminizi rahatça bitirmiş olursunuz.

E-Devlet Üzerinden GSS Döküm İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Devam etmek için bir sonraki konumuz olan Emekli sandığı doğum borçlanması adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar