Gss döküm

Genel Sağlık Sigortası döküm işleminde prim borçlarınızın zamanında ödenip ödenmediğini, ne kadar ödendiğini anlayabilmeniz yönünden ...

Genel Sağlık Sigortası döküm işleminde prim borçlarınızın zamanında ödenip ödenmediğini, ne kadar ödendiğini anlayabilmeniz yönünden oluşturulmuş bir hizmettir. GSS döküm bilgisi E-Devlet uygulamasından kolay bir biçimde yapılabilir. E-Devlet sistemi aracılığıyla Genel sağlık sigortası işlemlerinizde olduğu gibi bünyesinde bulunabilen bir çok sorgulama işlemi için E-Devlet şifrenizin olması gerekir. Kısa bir zaman önceye kadar Genel sağlık sigortası döküm gibi Genel sağlık sigortası ile ilgili bütün işlemlerinizi Sosyal Güvenlik Kurumu resmi sitesinden E-SGM sistemi ile şifresiz olarak çevrimiçi hizmet alabiliyorduk. Bundan böyle E-SGM sistemi kapatılmış olup halen hizmet veren E-Devlet sistemi bir çok işleminizi yapmak için hizmet vermeye devam etmektedir. Bu işlem ile sağlık sigortanız hakkında ayrıntılı bilgilere erişmeniz mümkündür. Genel Sağlık Sigortası'nın sağladığı sağlık ile ilgili hizmetlerden problemsiz olarak yararlanabilmeniz için bu işlemi sürekli biçimde gerçekleştirebilmeniz önemlidir. Makalemizin devamında Genel sağlık sigortası döküm bilgisini nasıl alacağınız mevzusunda gereken bilgileri siz değerli ziyaretçilerimiz ile paylaşacağız.

E-Devlet Uygulaması İle Şifreli GSS Döküm İşlemi

E-Devlet uygulaması üstünden Genel Sağlık Sigortası döküm işlemini parolalı olarak yapabilirsiniz. İşleme başlamadan önce E-Devlet parolanızı almalısınız. Aksi halde işlem yapıyor olmanız mümkün olmayacaktır. Her şeyden önce bir Ptt birimine gittikçe şifre alma talebinde bulununuz. Bu talebinizden sonra 2 TL fiyat ödemeniz istenecektir. Bu ücreti ödedikten sonra şifre anahtarınızı alabilirsiniz.

 

Parolanızı almanız sonrasında aşağı bölümde verilen linke basınız. Açılacak olan web sayfasında kimliğinizi doğrulama işleminizi gerçekleştiriniz. Daha sonrasında T.C. kimlik numaranızla beraber şifre anahtarınızı girip işleminizi tamamlayınız.

E-Devlet Uygulaması İle GSS Döküm İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Dilerseniz bir sonraki makalemiz olan Yeşil kart çıkmadı, nasıl itiraz edilir? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar