Gss borcu nasıl silinir?

Genel Sağlık Sigortası sağlık hizmetlerinden yaralanamayan insanlarımız için hizmete girmiştir. Lakin bu sistem bazen sizi Genel sağl...

Genel Sağlık Sigortası sağlık hizmetlerinden yaralanamayan insanlarımız için hizmete girmiştir. Lakin bu sistem bazen sizi Genel sağlık sigortası üstünden istenmeyen borçlarla karşılaştırabilir. Bu durumla karşılaşma nedeniniz genellikle gerekli işlemlerin zamanında görülmemesidir. Böyle bu durumla karşılaşırsanız Genel sağlık sigortası borcunuzu sildirebilirsiniz. Peki GSS borcu nasıl silinir? Genel sağlık sigortası borcuna itiraz etmeniz ve Genel sağlık sigortası borcunuzu sildirebilmeniz için geçerli bir neden ile SGK'ya başvuruda bulunabilirsiniz. Nedeniniz kabul edildiği durumda Genel sağlık sigortası borcunuz silinecektir. Eğer ki nedeniniz kabul edilmez ise Genel sağlık sigortası borcunuzu sildirmek için geriye dönük olarak borcunuza işlenmiş olan faizlerin silinmesi yoluna gitmek için iş mahkemelerine Genel sağlık sigortası borcu sildirmek için Genel sağlık sigortası borcu itiraz başvurusu yapabilme imkanına sahipsiniz. Genel sağlık sigortası borcunuzun çıkmaması için elde ettiğiniz gelir eğer ki 313 TL den az ise gelir testine girmeniz gerekir. Gelir testine başvurmamanız durumunda adınıza yine Genel sağlık sigortası borcu çıkacaktır.

 

Bilginizi arttırmak için bir sonraki konumuz olan GSS Dökümü adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

Yorumlar

#1 otomatik garaj kapısı,

Uzun zamandır gss borcumu silmeyi planlıyordum.Bu site sayesinde nerelere başvuracağımı hemen öğrendim ve 2 günde tüm borçlarımı sildirdim.Emeğinize sağlık.


#2 beyzam,

gss borcumu varmı yokmu sorguladım cok sukur hic bi borcum cıkmadı devlet hakını koruyo ama bu para niye anlamadım


Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar