Gss affı

SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı gibi kurumlara bağlı olmayan kimseler hem emeklilik haklarından aynı zamanda sağlık hizmetlerinden fay...

SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı gibi kurumlara bağlı olmayan kimseler hem emeklilik haklarından aynı zamanda sağlık hizmetlerinden faydalanamazlar. O yüzden geçtiğimiz senelerde oluşan Genel sağlık sigortası ile beraber kurumlara bağlı olmayan insanların de sağlık hizmetlerinden faydalanabilmesi sağlanmıştır. Yalnız bu kimselerden gelir testi yaptırmaları istenmiş, yaptırmasalar bile prim borcu işlenip insanların sağlık hizmetlerinden faydalanabilmek için bu borcu yahut primleri ödemeleri istenmiştir.

Genel sağlık sigortası sisteminden yani Genel Sağlık Sigortası sisteminden faydalanmak arzu eden kimselerden ilk başta başvuru şartı istenmektedir. Daha sonrasında kimseler gelir testi yaptırmalıdır. Şahıs gelir testini yaptırdıktan sonra ödenmesi gerekli olan prim miktarı belirlenir ve kimse sağlık hizmetlerinden faydalanabilmek için bu primleri ödemek zorundadır. Genel sağlık sigortası sistemi çerçevesinde olmasına karşın primlerini ödemeyen ve borçlu görünen kimseler için bu yazımızda Genel sağlık sigortası affı konusuna değineceğiz.

GSS Affı Nedir?

 

Genel Sağlık Sigortası yani Genel sağlık sigortası çerçevesinde olacak insanlar gelir testini yaptırırken durumlarının kötü olduğunu kanıtlayıp primleri ödemeyecek halde ise primleri devlet öder. Prim ödemeye gerekli olan insanlar primlerini ödemedikleri halde borçlu olurlar. Borçlu olan kimseler borçlarını Genel sağlık sigortası affı ile kapatabilecek. Genel sağlık sigortası affı ile Genel Sağlık Sigortası çerçevesinde prim borcu olan kimseler borçlarından kurtulabilecek. Yeni dönem ile Genel sağlık sigortası prim borcu olan insanlar Torba Yasadan gelecek Genel sağlık sigortası affı haberlerini beklemektedir. Torba kanun ile Genel sağlık sigortası affı müjdesi beklenmektedir. Dileriz ki Torba kanun ile Genel sağlık sigortası prim borcu olup bu borcu ödemeyecek olan kimseler için Genel sağlık sigortası affı çıkar ve insanlarımız sağlık güvencesi çerçevesinde olabilir.

Bilginizi arttırmak için bir sonraki konumuz olan E-devlet şifremi unuttum! ne yapmalıyım? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar