Genel sağlık sigortası sorgulama

Genel Sağlık Sigortası sorgulama işleminiz Genel Sağlık Sigortası’na bağlı olduğunuz kapsam yönünden çok önemlidir. Hiçbir kuruma bağ...

Genel Sağlık Sigortası sorgulama işleminiz Genel Sağlık Sigortası’na bağlı olduğunuz kapsam yönünden çok önemlidir. Hiçbir kuruma bağlı olmayıp sosyal güvencesi olmayan kimseler için Genel Sağlık Sigortası yani Genel sağlık sigortası kurumu ortaya çıkmıştır. İnsanların gelir testine göre ödemeleri gerekli olan prim miktarı belirlenir ve insanlar bu belirlenen primleri ödemek suretiyle sosyal güvencelerden faydalanabilir. Gelir testine göre belirlenen ücretin altında maaş alan insanlar prim ödeme zorunluluğu olmadan Genel sağlık sigortası kapsamından faydalanabilirler.

Yakın zamanımızda teknolojinin hayli gelişmesi ile beraber bundan böyle çokca işlemi web aracılığıyla yapabildiğimiz gibi Genel sağlık sigortası sorgulama işleminizi ve bunun gibi çokca önemli işlemi de internet ile gerçekleştirebiliyoruz. Genel sağlık sigortası tescil sorgulama işleminizi ve bunun gibi çokca önemli ve gereken işlemi daha önceleri iki resmi internet sitesi ile yapabiliyordunuz. Ama E-SGM resmi internet sitesinin kapatılması nedeniyle bundan böyle bu işlemleri internet ortamında tek bir resmi siteden şifre ile sorgulama halde yapabilme imkanına sahipsiniz. Yapabileceğiniz resmi internet sistemi E-Devlet sistemidir. E-Devlet üstünden gerçekleştirebileceğiniz her işlem için E-Devlet şifrenizin olması gerekir. Eğer E-Devlet şifresine sahip değil iseniz en yakın merkez PTT şubesine nüfus cüzdanınız ile beraber gittikçe şifre alma başvurusunda bulup, 2 TL işlem ücreti ödedikten sonra E-Devlet şifre anahtarınızı kapalı bir zarf içinde teslim alabilirsiniz.

 

E-Devlet Genel Sağlık Sigortası Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet şifresi ile Genel Sağlık Sigortası sorgulama işleminizi yapmak için makalenin sonunda yer bulan bağlantı linkine tıklatmanız gerekir. Önünüze aşağı kısımda bulunabilen resimde verilen ekran gelecektir. Karşınıza çıkacak ekranda bulunabilen “Kimliğimi Şimdi Doğrula tuşuna tıklayabilirsiniz.

genel sağlık sigortası sorgulama e-sorgulama.com

Sonrasında önünüze gelen ekrandan kimliğinizi doğrulama işlemi için T.C. kimlik üzerinde yazan numaranızı ve E-Devlet parolanızı giriniz.

genel sağlık sigortası sorgulama e-sorgulama.com

Girdiğiniz bilgilerin eksik bırakmadan ve doğru olup olmadığını kontrol ediniz ve sonrasında Genel sağlık sigortası sorgulama işleminizi tamamlamak için “Sisteme Giriş Yap düğmesine tıklayabilirsiniz.

genel sağlık sigortası sorgulama e-sorgulama.com

E-Devlet şifreniz ile Genel Sağlık Sigortası sorgulama işleminizi tamamlamış bulunmaktasınız. Genel sağlık sigortası kurumuna ait olan borçlarınızı görüntüleyebilirsiniz.

E-Devlet Genel Sağlık Sigortası Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

GSS Borç Sorgulama

Genel Sağlık Sigortası olarak bilinen Genel sağlık sigortası ile kimseler sosyal güvenlik imkanlarından yararlanabilir. Her ay düzenli biçimde primlerin yatırılması gerekir. Primlerini zamanında yatırmayan kimselerin Genel sağlık sigortası borçları birikir. Eğer şahıs bu borçları ödemezse borçlarına her ay için faiz eklenmektedir. Genel sağlık sigortası borçlarınızı devamlı olarak ödemeniz gerekir. Eğer Genel sağlık sigortası borçlarınızı bilmiyor iseniz ve öğrenmek istiyor iseniz internet ile basit bir biçimde öğrenebilirsiniz. E-Devlet sistemi aracılığıyla Genel sağlık sigortası borç sorgulama işleminizi yapabilme imkanına sahipsiniz.

E-Devlet ile Genel sağlık sigortası borç sorgulama işleminizi yapabilmeniz için hepsinden önce E-Devlet şifreniz olmalıdır. Eğer E-Devlet şifreniz yoksa,size en yakın PTT şubesine gittikçe E-Devlet şifre anahtarınızı alabilirsiniz. E-Devlet şifre anahtarınızı almak için 2 TL gibi bir fiyat ödemeniz gerekmektedir. E-Devlet parolanızı almanız sonrasında sisteme giriş yapabilme imkanına sahipsiniz. E-Devlet üstünden Genel sağlık sigortası borç sorgulama işleminizi yapabilmeniz için makalemizin son kısmında vermiş bulunduğumuz linke tıklatmalısınız. Açılacak sayfada göreceğiniz Kimliğimi Şimdi Doğrula seçeneğine tıklatınız.

genel sağlık sigortası sorgulama e-sorgulama.com

Kimliğimi Şimdi Doğrula tuşuna tıkladığınız zaman karşınıza aşağı kısımdaki görseldeki gibi bir sayfa açılacaktır.

genel sağlık sigortası sorgulama e-sorgulama.com

T.C. kimlik üzerinde yazan numaranızı ve E-Devlet şifre anahtarınızı gereken yerlere giriniz. Devamında da Sisteme Giriş Yap düğmesine tıklatınız. Gerekenleri yapınca açılan sayfa ile beraber Genel sağlık sigortası borcunuzu öğreneceksiniz.

GSS Borç Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

GSS Prim Sorgulama

Genel sağlık sigortası prim borcu, sağlık alanında yapılabilen bir sorgulama çeşididir. Genel sağlık sigortası sorgulama işleminizi E-Devlet üstünden gerçekleştirebilirsiniz. Genel sağlık sigortası prim borcunuzu sorgulayarak ödemeniz gerekli olan miktarı öğrenebilirsiniz. E-Devlet üstünden yapılmış olan Genel sağlık sigortası prim sorgulama işlemi için E-Devlet şifreniz olmalıdır. E-Devlet parolanızı size en yakın PTT şubesinden alabilirsiniz. PTT şubesine yapacağınız 2 TL gibi bir ödeme ile E-Devlet parolanızı alabilirsiniz. E-Devlet şifreniz ile E-Devlet sistemine girişinizi yapmalısınız. E-Devlet sistemine girişiniz için sayfanın nihayetinde vermiş bulunduğumuz linke tıklatmalısınız. Karşınıza aşağı kısımdaki görseldeki gibi bir ekran açılacaktır.

genel sağlık sigortası sorgulama e-sorgulama.com

Kimliğimi Şimdi Doğrula seçeneğine tıklatmalısınız. Yeni sayfa açılacaktır. O sayfada T.C. kimliğin numarasını ve PTT şubesinden almış olduğunuz E-Devlet parolanızı ilgili kesimlere yazmalısınız. T.C. kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz ile beraber E-Devlet sistemine giriş işlemlerinizi tamamlamış olursunuz. Girişinizi bitirdikten sonra seçenekler arasından Genel sağlık sigortası prim sorgulama başlığını bulabilir yahut arama tarafına Genel sağlık sigortası prim sorgulama yazarak istediğiniz sorgulama çeşidine ulaşabilmektesiniz.

GSS Prim Sorgulama İşlemleri İçin TIKLAYINIZ!

İsterseniz bir sonraki makalemiz olan GSS borç sorgulama adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar