Engelli kredisi başvurusu

Türkiyede bir engeli bulunabilen kimseler için bir çok özel imkan bulunur. Bu olanaklardan biride engelli kredisidir. Engelli kredisi...

Türkiyede bir engeli bulunabilen kimseler için bir çok özel imkan bulunur. Bu olanaklardan biride engelli kredisidir. Engelli kredisi uygulaması yeni yeni duyulan ve her anlamda son derece avantajlı olan uygulamalardan bir tanesidir. Bu kredinin normal kredilerden değişik engelli insanların refaha kavuşması için verilmesi ve faiz oranının normal kredi alımına oranla çok çok düşük tutulmasıdır. Bu vesileyle engeli bulunabilen ve kredi çekmesi gerekli olan insanların pratik bir şekilde kredi almaları ve az faizle tekrar ödemeleri mümkündür.

Engelli olan yetişkinler için sunulan bu özel kredinin avantajları bunlarla sınırlı değildir. Bu nedenle engeli bulunabilen pek çok insan bu biçimde kredilere başvurmaktadır. Bu uygulamanın gayesi zaten masrafları bulunabilen engelli insanlarının yükünü hafifletilmesidir. Buna göre kimse kredi almada hiç zorlanmayacak ve kredi notuna münasip olacak miktarlarda krediyi aynı süre içinde çekebilecektir. Engelli kredisi uygulamasında kişiye ne kadar kredi verileceği çok faktöre bağlı olarak belirlenir. Bunlardan ilki kredi notudur. Engelli olan vatandaşın kredi notu yüksekse ve daha önce ödeme mevzusunda bir problem yaşanmamış ise istenen miktarın verilmesi çok çok kolay olabilecektir. Bunun peşi sıra şahsın maddi durumu da ne kadar kredi verileceğine etki edecektir. Bundan dolayı kredi almak isteyen kimsenin geliri ve maddi durumu ayrıntılı bir biçimde incelenecek, bu doğrultuda hareket edilecektir. Bu noktada ne kadar faiz işleneceği de merak edilen sorular arasındadır.

 

Faiz oranı hal ne olursa olsun normal kredi paketlerine oranla çok çok düşük olabilecektir. Böylelikle engeli bulunabilen kimselerin geri ödemeyi çok çok kolay bir biçimde yapmaları mümkündür. Zarar edilmesine engel olan bu uygulamada ne kadar faiz uygulanacağı ise kimsenin engel haline ve maddiyatına bağlıdır. Engeli büyük olan bireylerin kredi faiz oranlarının çok çok düşük olduğu bilinir. Her anlamda avantajlı olan ve engelli insanlar üstüne kurulu olan bu uygulama pek çok kimse için son derece avantajlıdır. Türkiyede bu krediyi veren belli başlı bankalar bulunur. Bu bankalara başvurulması kredi alımı için ilk adım olacak ve gereken evraklar hazırlandığında süreç son derece çabucak işleyecektir.

Engelli Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Engelli kredisi uygulaması ile ilgili merak edilen diğer bir detay ise hangi bankaların bu krediyi verdiğidir. Bu kredinin alınabilmesi için hizmet veren bankalar hayli çeşitlidir. Bu bankalardan ilki nerede ise herkesin tercih ettiği Ziraat bankasıdır. Ziraat bankasının kredi başvuru hizmetlerine gidildiğinde gereken olan işlemlerin kısa bir zaman içine başlatılması mümkündür. Bunun yanında ek olarak Toplum bankası ve Vakıfbank gibi önemli bankalarda engelli kredisi vermekte ve bu konuda engelli vatandaşlara destek olur. Bu bankalara başvurulması ve istenen evrakların hazırlanması gereken işlemlerin başlatılması noktasında ilk adımdır. Türkiyede daha değişik bankalara da engelli kredisi başvurusu yapılabilmesi de mümkündür.

Bu bankalara en iyi misal Yapı kredi bankası veyahut Garanti bankasıdır. Özel sermayeli olan bu bankalara da başvuruda bulunulması mümkündür. Engellilere her anlamda destek olan bu uygulama hayalleri olan ve yeni atılım yapmak isteyen insanların hayallerini gerçekleştirmektedir. Genellikle kolay bir biçimde işleyen süreçte kimsenin engeli ve maddi durumu detaylıca araştırılacak ve ne kadar kredi verileceği belirlenecektir. Bunun peşi sıra kredinin kaç niceliğinde faiz ile geri ödeneceği de bu araştırmalar sonucu belirlenmiş olabilecektir.

Engelli Kredisi Şartları Nelerdir?

Engelli kredisi sadece engeli bulunabilen insanlara verilen avantajlı bir kredi paketidir. Bu kredi için başvuruda bulunmak isteyen kimselerin belli başlı koşulları yerine getirmeleri gerekecektir. Bu şartların yerine getirilmesi ile istenen kredinin alınması çok çok kolay olabilecektir. Engelli kredisi alımı için gereken olan koşullardan ilki gelirdir. Kimse engellide olsa muhakkak bir geliri olmalıdır. Geliri olmayan kimselerin kredi alması pek mümkün olmayacaktır. Benzer hal sigorta içerisinde geçerlidir. Şahsın sigortası minimum 6 boyunca ödenmiş olmalı ve sigortası olamayan kimseler kredi için başvurmamalıdır. Kredi notu da bu noktada önemli olan detaylardan bir tanesidir.

Engeli buluna ve kredi çekmeyi düşüne insanların kredi notu iyi bir seviyede olmalı ve kredi çekebilecek seviyeye gelmelidir. Engelli kredisi başvurusu için aranan bir şartta engelin halidir. Kimsenin engeli kesinlikle fiziki olmalıdır. Zihinsel engeli olan şahıslara muhakkak kredi verilmemektedir. Bu noktada şahsın engelinin ne olduğunu ortaya koyan bir hastahane raporu getirmesi gerekecektir. Ek olarak alınan maaşın üstüne bir haciz bulunmamalı ve kimsenin banka sicili temiz olmalıdır. Bu koşullar yerine getirildiği müddetçe istenen kredinin çekilmesi mümkündür.

Engelli Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Engelli kredi başvurusu yapımı son derece pratiktir. Bunu yapmak için hepsinden önce gereken olan şartlar yerine getirilmelidir. Her banka değişik evraklar istese de birçoğunun istediği garanti evraklar bulunur. Bunlardan ilki engelli raporudur. Bunun peşi sıra ikametgah, sigorta dökümü ve maaş bordrosu tarzı önemli evraklarda hazırlanmalı ve bankaya teslim edilmelidir. Bundan dolayı bankanın inceleme prosesi başlayacak ve kimsenin kredi alıp alamayacağı bildirilecektir.

Ziraat Bankası Engelli Kredisine Başvurmak İçin TIKLAYIN

Yapıkredi Bankası Engelli Kredisine Başvurmak İçin TIKLAYIN

Garanti Bankası Engelli Kredisine Başvurmak İçin TIKLAYIN

Dilerseniz bir sonraki konumuz olan Ssk emeklisi kız çocuğu evlenme yardımı ne kadardır? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar