Engelli özürlü işkur hibe başvuru

Son zamanlar türkiyede özel durumu olan ve aynı anda engelli olan vatandaşlarında kendi yaşamsal ihtiyaçlarını kendileri karşılayabil...

Son zamanlar türkiyede özel durumu olan ve aynı anda engelli olan vatandaşlarında kendi yaşamsal ihtiyaçlarını kendileri karşılayabilmeleri adına onlara hayli güzel imkanlar tanımaktadır. Bu imkanlar için devletin ek olarak bir yardım fonu yoktur. Eğer bir iş yerinin eski hükümlü ve engelli çalıştırma yükümlülüğü varsa ve bu yükümlülüğü yerine getirmiyorsa bu iş yerine türlü cezalar verilir. Bildiğiniz üzere türkiyede hala engelli vatandaşlardan korkanlar ve onlara iş imkanı tanımayan iş yerleri vardır. Bu iş yerlerinde kendilerine bir iş imkanı bulamayan engellilerden bazıları girişimci olmaya karar vermektedir. Bu olanaklardan yararlanmak ise daima kolay olmamaktadır. Çünkü zaten işe alınmayan bir engelli vatandaşın bir yatırımı olmayacağı için bu anlamda devletten destek beklemektedir. Devlette bu anlamda özveride bulunarak engelli vatandaşlara iş imkanlarının kendileri yaratmaları adına bir destek sunmaktadır. Devletin gayet önemli bir birimi olan İşkur engelli vatandaşlara bu anlamda hayli sık yardım etmektedir. Engelli bireylerin hem kendi engellerini aşabilmesi için aynı zamanda diğer engelliler için yapacakları girişimler için devletin bir yardım fonu vardır. İşkur bu anlamda öncülük ederek engelli girişimcilerin önünü açmasına yardım eden oluyor.

Engelli Özürlü İŞKUR Hibe Başvurusu Nasıl Yapılır?

 

Engelli vatandaşlar hayatlarını idame edebilmek adına kimseye bağlı kalmadan kendi işlerini kurmak için bir yardım aramaktadır. Bu yardımı ise devlet engelli vatandaşları için ayırdığı yardım fonu ve İşkur güvencesi ile beraber vatandaşlara sunmaktadır. Eğer engelli bir vatandaş bir girişimde bulunmak istiyor ve bununla birlikte İşkur'a başvuruyorsa devletin bu kişiye 36.000 TL'ye kadar yardım desteği vereceğini de söyleyelim. Devlet engelli insanların girişimlerinin değerlendirilmesinden sonra şahsın yapacağı işin bütçesine bakarak 36.000 TL'ye kadar bu kişiye yardım etmektedir. Ek olarak bu hibe geri ödemesiz olan bir yardım desteğidir. Ama buna başvuracak olan adaylar en kısa bir zaman içinde kendi illerinde bulunmuş olduğu İşkur kurumlarına gittikçe başvurmaları gerekir. Başvuru için gereken olan şartlar yasal çalışma koşulları ile aynıdır. Her ne nedenden olursa olsun şahsın bir yerden emekli olup olmadığına bakılır hem de engelli yüzdesi de göz önünde bulundurulur. Ve kimsenin sigortasının başlayabilmesi adına on sekiz yaşını doldurması da gerekir. Bununla birlikte kimsenin girişimde bulanacağı iş için de bazı gereken şartlar vardır. Eğer insan engelliler adına bir girişimde bulunuyor ve engelli insanların iş bulabilmelerine yardım eden olabilecek biçimde bir plan yapıyorsa bu şahsın engelli özürlü işkur hibe başvurusu öncelik kazanır. Engelli Özürlü İŞKUR hibe başvurusu için gidilen kurumda yetkililer sizler için bir form verecektir. Bu formun içinde sizlerin girişimleriniz hakkında bazı bilgiler istenmektedir. Bu bilgileri en net biçimde yazmanız karşı tarafın sizleri anlayabilmesi adına hayli önemlidir. Bunun dışında sizler için ait bir kaç soru da sorulacaktır. Daha sonrasında engelli özürlü işkur hibe başvurusunun sonrasında yetkililer sizler ile birlikte diğer engelli özürlü İşkur hibe başvurularını inceledikten sonra sizleri mülakata çağıracaktır. Bu mülakatta girişimlerinizden bahsetme fırsatınız olabilecektir. Bu da sizlerin alacağı yardım miktarını değiştirebilir. Engelli özürlü İşkur hibe başvurusuna dair en güncel bilgilerden yararlanmak için aşağı bölümde bırakacağımız linkten faydalanabilirsiniz.

Engelli Özürlü İŞKUR Hibe Başvuru İşlemlerine Dair Bilgi Almak İçin BURAYA TIKLAYINIZ!

 

İsterseniz bir sonraki makalemiz olan Garanti bankası bireysel emeklilik adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar