Emeklilikte yaş düzenlemesi

Emeklilikte yaş düzenlemesi ile ilgili açıklamayı Bakan Mehmet Müezzinoğlu yaptı. Bakan Müezzinoğlu, “Emeklilikte yaşa takılan vatand...

Emeklilikte yaş düzenlemesi ile ilgili açıklamayı Bakan Mehmet Müezzinoğlu yaptı. Bakan Müezzinoğlu, “Emeklilikte yaşa takılan vatandaşlarımızın sabırla yaşını tamamlamalarını öneriyoruz, bundan hariç düzenleme yapmayacağız.” açıklamasını yaptı.

Emeklilik Yaşı Erkeklerde 60, Kadınlarda 52 Olacak

Bakan Müezzinoğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde milletvekillerinden gelen soruları yanıtladı. Emeklilikte yaşa takılmış olan kişiler ile alakalı soruları da cevaplayan Müezzinoğlu, Türkiye'deki 52 olan emeklilik yaşı ve 72 olan OECD ortalamasının 2036 senesine kadar erkeklerde 60 yaşına, kadınlarda da 58 yaşına dönüştürülmesi için çalışmalar yapıldığını belirtti. Bunun yüzünden da, yaş ile problemi olan insanların yaşlarını tamamlamalarını gerektiğini de ekledi. Bilindiği gibi emeklilik kapsamındaki çalışma gününü tamamlayıp, şu an çalışmayan insanlar Sosyal Güvenlik kapsamının dışında kalmaktadır ve bu bireyler de sağlık hizmeti alamamaktadır. Bakan Müezzinoğlu bu konuda “Onlarla ilgili bu kanun tasarımızda bu 53 liralık Gelir Testi'ne tabi olmadan Genel Sağlık Sigortası primini ödemek suretiyle onlarda bu ara devirde sağlık hizmeti alabilecekler. Ama yaşlarını beklemek ile ilgili bir çalışmamız ilgili değil.” açıklamasını yaptı.

İsterseniz bir sonraki konumuz olan Devlet memuru derece yükselmesi şartları nelerdir? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar