Emeklilik zamanını sorgulama işlemi

Sigortalı olarak çalışanlar belli koşulları sağlamaları halinde emekli olabilmektedirler. Çalışan kimselerin en fazla merak ettiği ko...

Sigortalı olarak çalışanlar belli koşulları sağlamaları halinde emekli olabilmektedirler. Çalışan kimselerin en fazla merak ettiği konulardan bir tanesi de ne zaman emekli olabilecekleridir. Emeklilik zamanı sorgulama işlemi ile sigortalı kimseler ne zaman emekli olabileceklerini kolay bir şekilde öğrenebilirler. Bu makalemizde SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı kurumlarına bağlı olan insanların emeklilik zamanı sorgulama işlemini nasıl yapmaları gerektiğini anlamış olacaksınız.

SSK Emeklilik Zamanı Sorgulama

4A sigortalıları için emeklilik zamanı sorgulama işlemi için her şeyden önce aşağı bölümde verilen bağlantıya tıklayabilirsiniz. Linke tıklama işleminizden sonra açılacak sayfada önce cinsiyetinizi, doğum tarihinizi, hizmete başlama tarihinizi, malüliyet ve erken yaşlanma durumunuzu giriniz. Daha sonrasında SSK prim gün sayısını, diğer sandıklara ait gün sayınız gibi var olan bilgilerinizi giriniz. Gönder tuşuna basarak işleminizi bitirebilirsiniz.

SSK Emeklilik Zamanı Sorgulama İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

BAĞ-KUR Emeklilik Zamanı Sorgulama

4B sigortalıları da aşağı bölümde verdiğimiz bağlantıya tıklatarak emeklilik zamanı sorgulama işlemlerini yapabilirler. Linke tıklama işleminizden sonra önünüze çıkan makalede emeklilik türünüzü, cinsiyetinizi ve doğum tarihinizi giriniz. Sonrasında malüliyet durumunuzu, var ise derecesini, erken yaşlanma durumunuzu ve bakıma muhtaç çocuğunuzun olup olmama durumunuzu giriniz. Bu biçimde özel hal bilgilerinizi girmeniz sonrasında yurtdışı borçlanması ile emekli olmak isteyip istemem durumunuzu giriniz. Nihayetinde da Tamam tuşuna basarak işleminizi gerçekleştirme imkanına sahip olursunuz.

 

BAĞ-KUR Emeklilik Zamanı Sorgulama İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ! 

Emekli Sandığı Emeklilik Zamanı Sorgulama

4C' ye bağlı kimseler de emeklilik zamanı sorgulama işlemlerini yapmak için makalenin sonunda verdiğimiz bağlantıya tıklayınız. Daha sonrasında doğum tarihinizi ve cinsiyetinizi giriniz. Sonrasında 4C hizmetlerinizin başlangıç ve bitiş tarihlerini giriniz. Bu biçimde diğer hizmetleriniz var ise bunları da belirterek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Emekli Sandığı Emeklilik Zamanı Sorgulama İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Bilginizi arttırmak için bir sonraki konumuz olan Marka sorgulama adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar