Emeklilik prim gün sayısı sorgulama

Emeklilik prim gün sayısı sorgulama işlemi internet üzerinden kolayca yapılabilen bir işlemdir. Kısa bir zaman önceye kadar bir çok s...

Emeklilik prim gün sayısı sorgulama işlemi internet üzerinden kolayca yapılabilen bir işlemdir. Kısa bir zaman önceye kadar bir çok sigorta veyahut emeklilik ile ilgili sorgulama işlemlerinde olduğu gibi bu sorgulama işlemi de parolalı ve şifresiz olarak iki değişik sistem üstünden gerçekleştirilmekteydi. İlk seçeneğimizde E-SGM çevrimiçi hizmeti üstünden birkaç adımda şifresiz olarak ve gereken bilgileri girerek tamamlanmaktaydı. Ama E-SGM sisteminin süresiz olarak yetkililer aracılığıyla kapatılması ile beraber işlemleriniz halen hizmet vermeye devam eden E-Devlet sistemi üstünden parolalı olarak birkaç adımda güvenli bir biçimde gerçekleştirilebilir. İnternet aracılığı ile parolalı emekli prim gün sayısı sorgulama işleminizi E-Devlet sistemi üstünden yapılabilmektedir. Bu makalemizde bu yöntemi kullanmak suretiyle da emeklilik prim gün sayısı sorgulama işlemi nasıl yapılmaktadır bu konuyu anlamış olacaksınız.

Şifreli Emeklilik Prim Gün Sayısı Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-Devlet ile emeklilik prim gün sayısı sorgulama işlemi için her şeyden önce bir E-Devlet şifresine ihtiyacınız vardır. E-Devlet şifreniz yoksa alelade bir PTT şubesine giderek 2 TL işlem ücreti bedelinde şifre anahtarınızı alabilirsiniz. Daha sonrasında konunun sonunda verilen linklerden size münasip olanı seçiniz. SSK için 4A, BAĞ-KUR için 4B, Emekli Sandığı için ise 4C seçeneklerini seçiniz. Linke bastıktan sonra açılacak sayfada önce Kimliğimi Şimdi Doğrula düğmesine tıklatınız.

 

emeklilik prim gün sayısı sorgulama e-sorgulama.com

Sonrasında T.C kimliğin numarasını ve E-Devlet şifre anahtarınızı giriniz. Nihayetinde da Sisteme Giriş Yap tuşuna tıklamak suretiyle işleminizi tamamlayabilirsiniz.

emeklilik prim gün sayısı sorgulama e-sorgulama.com

Verilen yönergeleri SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı kurumlarının her üçü içerisinde benzer şekilde uygulayarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

4A Emekli Prim Gün Sayısı Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

4B Emekli Prim Gün Sayısı Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

4C Emekli Prim Gün Sayısı Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Bilginizi arttırmak için bir sonraki makalemiz olan BİMER Başvuru Sonucu Sorgulama adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar