Emeklilik işlemleri için gerekli evraklar nelerdir

Emeklilik işlemleri için gereken evraklar SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığında değişiklik gösterir. Konunun devamında ayrı ayrı hepsinde...

Emeklilik işlemleri için gereken evraklar SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığında değişiklik gösterir. Konunun devamında ayrı ayrı hepsinde hangi belgeler gerektiğinizi anlamış olacaksınız.

SSK'ya bağlı iseniz emeklilik işlemleri için gereken belgeler; Gelir vergisinden muafiyet belgesi, sigortalı işten ayrılış belgesi, tahsis ve talep belgesi, emekliliğe hak kazandığına dair belge sizden istenecektir.

BAĞ-KUR emeklilik işlemleri için gereken belgeler; Tahsis talep beyan taahhüt belgesi ve sigortalılık belgesidir sizden talep edilecektir.

Emekli Sandığı Emeklilik İşlemleri İçin Gerekli Evrakların Takibi Nasıl Yapılır?

Emekli Sandığı emeklilik işlemleri için gereken evrakların takibini konumuzun sonunda verilen linke tıklatarak öğrenebilmektesiniz. Linke tıklattığınız da sizden şifre istenecektir. E-Devlet şifresini Ptt ofislerinden 2 TL ücret bedelinde alabilirsiniz. Linke tıklattıktan sonra kimlik doğrulama işleminizi TC kimlik numaranız ve şifreniz ile beraber yapabilme imkanına sahipsiniz. Son işlem olarak sorgula düğmesine tıklamak suretiyle Emekli Sandığı emeklilik işlemleri için gereken evrak takibinizi bu sayfadan yapabilme imkanına sahipsiniz.

Emekli Sandığı Emeklilik İşlemleri İçin Gerekli Evrakların Takibi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Dilerseniz bir sonraki konumuz olan Emekli olmak için yaş bekleyenler adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar