Emeklilik hizmet dökümü alma

Çevrimiçi olarak işlem yapabilme imkanı arttığından bu yana bundan böyle kurum ve kuruluşlarda sıra gelmesini beklemek zorunda kalmıy...

Çevrimiçi olarak işlem yapabilme imkanı arttığından bu yana bundan böyle kurum ve kuruluşlarda sıra gelmesini beklemek zorunda kalmıyorsunuz. Çevrimiçi olarak yapılmış olan işlemler hayli artmıştır ve bunlardan biri de emeklilik hizmet dökümü alma işlemidir. Bu konumuzda sizler için emekli hizmet dökümü alma işleminizi nasıl yapabileceğiniz ile ilgili bilgi vereceğiz. Bu işlem ile beraber emekliliğiniz için gerekli olan doldurulan gün sayınız, adınıza ödenen prim miktarı gibi şartlar ile ilgili ayrıntılı bilgileri bulunduran belgeyi temin edebilirsiniz. Bu hizmet eskiden Sosyal Güvenlik Kurumu resmi sitesi üstünden E-SGM sistemi vesilesiyle verilmekteydi. Ama kısa bir zaman önce E-SGM sisteminin kapatılması ile beraber daha önceleri de çevrimiçi hizmet sunulan E-Devlet sistemi aracılığıyla birçok işleminizi gerçekleştirirsiniz. Emeklilik hizmet dökümünün de içerisinde bulunmuş olduğu bu sistemi aracılığıyla işlem yapabilmeniz için E-Devlet şifresini temin etmeniz gerekir. E-Devlet şifresini ve işlemlerinizi nasıl gerçekleştireceğinizi makalemizin devamını okumak suretiyle öğrenebilmektesiniz.

E-Devlet Şifresi İle Emeklilik Hizmet Dökümü İşlemini Nasıl Yapabilirim?

E-Devlet sistemi üzerinden emekli hizmet dökümü işleminizi gerçekleştirmeniz için E-Devlet şifresine ihtiyacınız vardır. Eğer E-Devlet parolanızı bilmiyor iseniz, bir Ptt bürosuna gittikçe, kimlik bilgilerinizle başvuruda bulunmanız gerekir. E-Devlet şifre öğrenmesi için 2 TL fiyat ödemeniz gerekir. Bu işlemlerinden sonra E-Devlet parolanızı edinebilirsiniz.

 

Emekli hizmet dökümü işleminizi yapabilmek için her şeyden önce konumuzun sonunda bulunabilen bağlantı adreslerinden bağlı olduğunuz SSK yani 4A, BAĞ-KUR 4B ya da Emekli Sandığı 4C gibi kurumlardan birine tıklatmanız gerekir.

Açılan ekran üstünden 'Kimliğimi Şimdi Doğrula düğmesine basınız.

Ardından TC kimlik no nuzu ve E-Devlet parolanızı giriniz.

Sisteme giriş yaparak emekli hizmet dökümü işleminizi yapabilirsiniz.

E-Devlet Şifresi İle SSK (4A) Emeklilik Hizmet Dökümü İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

E-Devlet Şifresi İle BAĞ-KUR (4B) Emeklilik Hizmet Dökümü İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

E-Devlet Şifresi İle Emekli Sandığı (4C) Emeklilik Hizmet Dökümü İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

Okumaya devam etmek için bir sonraki konumuz olan Emekli sandığı maaşı sorgulama adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar