Emeklilik gün sayısı hesaplama

Emeklilik gün sayısı hesaplama işlemi internet üzerinden kolayca yapılabilir. Emeklilik gün sayısı hesaplama ile Sosyal Güvenlik Kuru...

Emeklilik gün sayısı hesaplama işlemi internet üzerinden kolayca yapılabilir. Emeklilik gün sayısı hesaplama ile Sosyal Güvenlik Kurumu' na bağlı insanlar ne zaman emekli olabileceklerini kolay bir biçimde öğrenebilmektedirler.Bu makalemizde SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı gibi kuruluşlara bağlı olan insanların emeklilik gün sayısı hesaplama işlemini nasıl yapabileceklerini anlamış olacaksınız.

SSK Emeklilik Gün Sayısı Hesaplama

SSK yani 4A sigortalıları içi emeklilik gün sayısı hesaplama işlemi için her şeyden önce aşağı bölümde vermiş bulunduğumuz linke tıklatınız. Açılan web sayfasında önce cinsiyetinizi ve malüliyetiniz var ise bunu giriniz. Sonrasında doğum tarihinizi, erken yaşlanma durumunuzu ve hizmete başlama tarihinizi giriniz. Bu bilgileri girmeniz sonrasında SSK prim ödeme gün sayınızı ve diğer sandıklara ait gün sayınızı gibi var olan bilgilerinizi giriniz. Nihayetinde da Gönder düğmesine tıklatarak işleminizi sonlandırabilirsiniz.

SSK Emeklilik Gün Sayısı Hesaplama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

BAĞ-KUR Emeklilik Gün Sayısı Hesaplama

Yeni adı ile 4B sigortalıları yani BAĞ-KUR' lular için emeklilik gün sayısı hesaplama işlemi için de aşağı bölümde verdiğimiz linke basınız. Sonrasında emeklilik çeşidi, cinsiyet ve doğum tarihi bilgilerinizi giriniz. Daha sonrasında malüliyet durumunuzu var ise derecesini, erken yaşlanma durumunuzu ve bakıma muhtaç çocuğunuz var ise bu bilgileri giriniz. Bu şekilde özel hal bilgilerinizi girmeniz sonrasında yurt dışı borçlanması ile emekli olup olmama seçeneğini işaretledikten sonra Tamam düğmesine tıklatınız. Bu işlemlerden sonra 4B gün sayısı hesaplama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

BAĞ-KUR Emeklilik Gün Sayısı Hesaplama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Emekli Sandığı Emeklilik Gün Sayısı Hesaplama

4C sigortalıları da emeklilik gün sayısı hesaplama işlemi için her şeyden önce makalemizin son kısmında vermiş bulunduğumuz bağlantıya tıklatmanız gerekir. Daha sonrasında açılacak olan internet sayfasında doğum tarihinizi ve cinsiyetinizi giriniz. Sonrasında 4C hizmetlerinizin başlangıç ve bitiş tarihlerini giriniz. Görevden ayrılıp tekrar işe girdiyseniz Ekle tuşunu kullanmak suretiyle belirtiniz. 4A ve 4B hizmetleriniz var ise bunları da girmeniz sonrasında gün sayısı hesaplama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Emekli Sandığı Emeklilik Gün Sayısı Hesaplama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Devam etmek için bir sonraki makalemiz olan E-devlet emeklilik sorgulama adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar