Emeklilik aylık bilgisi

Emeklilik aylık bilgisi öğrenme işleminizi internet üzerinden tek bir şekilde yapabilme imkanına sahipsiniz. Önceleri bu işlem hem de...

Emeklilik aylık bilgisi öğrenme işleminizi internet üzerinden tek bir şekilde yapabilme imkanına sahipsiniz. Önceleri bu işlem hem de E-SGM üstünden de yapılıyorken sitenin kapatılması ile beraber tek siteden yapılmaktadır bir duruma geldi. Sitenin kapatılmasının sebebi sorgulama prosedürünün yapılmış olduğu E-Devlet sitesinin insanlar aracılığıyla daha fazla kullanılıyor olmasıdır. Tıklanma sayısı gittikçe azalan E-SGM bu yüzden süresiz kapatılmaya gitmiştir. E-Devlet sistemi üstünden emekli aylık bilgisi öğrenme işleminizi gerçekleştirme imkanına sahip olursunuz. E-Devlet sistemi üstünden bu işlemi yaparken E-Devlet şifresine ihtiyacınız olabilecektir. E-Devlet parolanızı Ptt noktasından 2 lira mukabilinde alabilirsiniz. Emeklilik maaşı insanların çalışmış olduğu sürece içerisinde yatan primleri ile belli vakitten sonra hak kazandığı durumdur.

E-Devlet Sistemi Üzerinden Emeklilik Aylık Bilgisi Nasıl Alınır?

E-Devlet sistemi aracılığıyla emeklilik aylık bilgisi almak için yazımızın son bölümünde verilen kurumunuza ait olan link sayfasına tıklayabilirsiniz.

Açılacak olan web sayfasında "Kimliğimi Şimdi Doğrula tuşuna tıklatınız.

emeklilik aylık bilgisi e-sorgulama.com

Kimliğinizi doğrulamak için T.C. kimlik üzerinde yazan numaranızı ve E-Devlet şifre anahtarınızı giriniz.

Girmiş olduğunuz bilgilerden emin olunca "Sisteme Giriş Yap tuşuna tıklatınız.

 

emeklilik aylık bilgisi e-sorgulama.com

E-Devlet sistemi aracılığıyla emekli aylık bilgisi alma işleminizi yapmış bulunmaktasınız.

Kuruma ait olan alt başlıklardan bahsedersek eğer :

SSK, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na bağlı olarak varlığını devam ettiren bir kurumdur ve Sosyal Sigortalar Kurumu'nun kısaltmasıdır. Primlerin tamamlanması ile elde edilen SSK emekliliği bu insanlara türlü sigorta hakları kazandırmaktadır.

BAĞ-KUR ise SSK ile benzer bakanlığa bağlı olmakla birlikte benzer biçimde Sosyal Güvenlik Kurumunun alt birimidir. BAĞ-KUR emeklileri ise ölümlerine kadar verilen sigorta hakkıdır.

Emekli Sandığı'na bağlı alına 72 ise memur olarak çalışanların emeklilik zamanı dolduğunda verilmiş olan haktır ve bu kurum Maliye Bakanlığı'na bağlı çalışmaktadır.

SSK Emeklililk Aylık Bilgisi Almak İçin TIKLAYINIZ!

BAĞ-KUR Emeklilik Aylık Bilgisi Almak İçin TIKLAYINIZ!

Emekli Sandığı Emeklilik Aylık Bilgisi Almak İçin TIKLAYINIZ!

Devam etmek için bir sonraki konumuz olan SGK Yapılandırma İşlemi adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar