Emekli sandığı tescil kaydı sorgulama

Gelişen günümüz teknolojisi ile beraber bundan böyle çokca işleminizi sanal ortamda kolay bir biçimde ve kısa zamanda yapabilme imkan...

Gelişen günümüz teknolojisi ile beraber bundan böyle çokca işleminizi sanal ortamda kolay bir biçimde ve kısa zamanda yapabilme imkanına sahipsiniz. İnternet üzerinden yapacağınız önemli çokca işlemden birisi de Emekli Sandığı tescil kaydı sorgulama işlemidir. Emekli Sandığı tescil kaydını sorgulama işlemi ile beraber sigorta başlama tarihinizi, işe giriş tarihinizi ve primlerinizin ilk yatmaya başladığı tarihi öğrenebilmektesiniz. Emekli sandığı tescil kaydını sorgulama işlemi ve daha çokca önemli işlem daha önceleri iki yoldan web aracılığıyla yapılabiliyordu. Fakat E-SGM resmi internet adresinin kapatılması nedeniyle bu işlemler bundan böyle tek bir yoldan yapılabilir.

E-Devlet Üzerinden Emekli Sandığı Tescil Kaydı Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Bu günlerde kullanılabilen tek yol ise E-Devlet internet sistemi aracılığıyla yapılabilir. Emekli Sandığı tescil kaydını sorgulama işlemini gerçekleştirmek için yazının nihayetinde yer alacak olan linke tıklatınız. Daha sonrasında açılacak olan konuda bulunan "Kimliğimi Şimdi Doğrula" seçeneğine tıklamalısınız.

emekli sandığı tescil kaydı sorgulama e-sorgulama.com

Kimlik doğrulama işlemi için T.C. kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz gerekir.

emekli sandığı tescil kaydı sorgulama e-sorgulama.com

 

E-Devlet parolanıza sahip değil iseniz emekli sandığı tescil kaydı sorgulama işlemini yahut E-Devlet üstünden yapılmış olan bir işlemi yapamazsınız. E-Devlet şifre sahibi olmak ise hayli basittir. Size en yakın merkez Ptt ofisine nüfus cüzdanınız ile beraber gittikçe 2 TL işlem fiyatı bedelinde parolanızı kapalı bir zarf içinde teslim alabilirsiniz. E-Devlet şifre anahtarınızı edindikten sonra bulunabilen platformda T.C. kimliğin numarasını ve E-Devlet şifre anahtarınızı eksik olmadan ve doğru halde girmeniz sonrasında "Sisteme Giriş Yap" seçeneğine tıkladığınız zaman E-Devlet üstünden emekli sandığı tescil kaydı sorgulama işlemini gerçekleştirebileceksiniz.

E-Devlet Üzerinden Emekli Sandığı Tescil Kaydı Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

İsterseniz bir sonraki konumuz olan SSK Emeklisi Maaş Hesaplama adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar