Emekli sandığı sicil no

Emekli Sandığı sicil no bağlı olduğunuz bu kurumun sizi tanımlaması adına verilmiş olan bir numaradır. Emekli Sanığı sicil noyu T.C. ...

Emekli Sandığı sicil no bağlı olduğunuz bu kurumun sizi tanımlaması adına verilmiş olan bir numaradır. Emekli Sanığı sicil noyu T.C. kimlik numarası olarak da düşünebilirsiniz. Bu sicil numarası vesilesiyle hizmet dökümü sorgulamayı, ne zaman emekli olacağınızı vb. işlemlerinizi halledebilirsiniz. Lakin Emekli Sandığı sicil numarasını bilmiyor olabilirsiniz. Bundan böyle öğrenmek çok kolay bir duruma gelmiştir. Yakın bir zaman içinde insanların sicil numarasının T.C. kimlik numarasıyla eşleştirilmesi planlanıyor. Bu biçimde T.C. kimlik numaranız ile tüm işlemlerinizi yapabiliyor bir duruma gelebileceksiniz. Sicil numarasını bilmenize gerek kalmayacaktır. Şimdilik web aracılığıyla yapacağınız birkaç işlemle 4C sicil noyu öğrenebilmektesiniz.

Bir zaman önceye kadar bu SGK' ya bağlı olan kurumların bütün işlemleri Sosyal Güvenlik Kurumu resmi sitesinden gerçekleştirilmekteydi. İşlemler şifresiz olarak sorgulama işleminize göre istenen bilgiler istikametinde yapılabilmektedir durumdaydı. Ama E-SGM sisteminin kapatılması ile beraber bundan böyle işlemleriniz E-SGM üstünden değil E-Devlet sistemi aracılığıyla tek bir şifre ile kolaylıkla gerçekleştirilir. Emekli Sandığı sicil no ile ilgili gereken gereken bilgileri alabilirsiniz. SGK ile bağlantılı olarak işlemlerin gerçekleştiği E-Devlet sistemi ile sigortanız ile ilgili bir çok işlem çevrimiçi olarak yapılabilmektedir. Makalenin devamında E-Devlet sistemi aracılığıyla Emekli Sandığı sicil no bilgisine nasıl erişeceğiniz mevzusunda ayrıntılı bilgilere erişebilmektesiniz.

 

E-Devlet Emekli Sandığı Sicil No Nasıl Öğrenilir?

E-Devlet üstünden yapacağınız bu işlem için E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Eğer bir şifreniz yoksa size en yakın bir Ptt ofisine gidiniz ve başvuru yapınız. Başvurunuz kapsamında sizden istenen 2 TL'yi ödeyiniz ve parolanızı alınız.

Parolanızı almanız sonrasında konumuzun son bölümünde size verilen linke tıklatınız.

Açılacak olan internet sayfasında resimde belirtmiş olduğumuz “Kimliğimi Şimdi Doğrula tuşuna tıklatınız.

emekli sandığı sicil no e-sorgulama.com

Sonrasında T.C. kimlik numaranızla beraber şifre anahtarınızı giriniz.

emekli sandığı sicil no e-sorgulama.com

Bilgilerinizi girmeniz sonrasında resimde de belirtilmiş “Sisteme Giriş Yap düğmesine tıklayabilirsiniz. Yönlendirildiğiniz sayfada 4C sicil noyu öğrenebilmektesiniz.

emekli sandığı sicil no e-sorgulama.com

Böylece emekli sicil no sorgulama işleminizi yapmış olursunuz.

E-Devlet Emekli Sandığı Sicil No İçin TIKLAYINIZ!

Okumaya devam etmek için bir sonraki konumuz olan Çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı ofisler için risk analizi adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar