Emekli sandığı dul ve yetim aylığı sorgulama

Emekli Sandığı kapsamındaki kimsenin ölüm etmesi nihayetinde eşine eşi ölmüş maaşı, çocuklarına ise yetim ayığı belli koşullar içinde...

Emekli Sandığı kapsamındaki kimsenin ölüm etmesi nihayetinde eşine eşi ölmüş maaşı, çocuklarına ise yetim ayığı belli koşullar içinde bağlanabilmektedir. Ölen şahsın ailesi içerisinde eşi vefat etmiş ve yetim aylıklarının oranları da belirtilmektedir. Buna göre eşi ölmüş eş ve yetim çocuklarının sayısına göre bu oranlar değişir. Eşi vefat etmiş ve yetim aylık maaşları almak için koşullar belirlendikten sonra başvuru işlemi yapılabilir. Diğer yazılarımızda bu konuyla ilgili daha ayrıntılı bilgilere ulaşabilmektesiniz. Başvuru işleminin sonrasında ise aylığın durumu ile ilgili bilgi sahibi olmak ister iseniz Emekli Sandığı eşi ölmüş ve yetim maaşı sorgulama işlemini gerçekleştirebilmeniz gerekir. Emekli Sandığı eşi ölmüş ve yetim maaşı sorgulama işlemi ile ilgili bilgileri yazımızda bulabileceksiniz.

Emekli Sandığı Dul ve Yetim Aylığı Sorgulama İşlemi

Emekli Sandığı eşi vefat etmiş ve yetim maaşı sorgulama işlemi ile başvuruda bulunduğunuz eşi vefat etmiş ve yetim maaşının bağlanıp bağlanmadığını ya da hangi safhada olduğunu kontrol edebilirsiniz. Ama internet üstünden kimlik bilgileriniz ile Emekli Sandığı eşi ölmüş ve yetim maaşı sorgulama işlemini gerçekleştireceğiniz bir hizmet bulunmamaktadır. Emekli Sandığı eşi vefat etmiş ve yetim maaşı sorgulama için dilekçe verip başvurduğunuz SGK İl Müdürlüklerine gitmeniz gerekir. Gittiğiniz kurumda başvurunuz ve bağlanmışsa eşi ölmüş yahut yetim aylığınız ile ilgili detay içeren bilgi alabilirsiniz.

 

 

 

İsterseniz bir sonraki makalemiz olan E-devlet üretici tanıtım kartı bilgileri sorgulama adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar