Elektronik yabancı dil sınav sonuçları

Elektronik Yabancı Dil Sınavı, Yabancı Dil Sınavı olarak yapılmış olan seçmeli test sınavlarında olduğu gibi soruların basılı olduğu ...

Elektronik Yabancı Dil Sınavı, Yabancı Dil Sınavı olarak yapılmış olan seçmeli test sınavlarında olduğu gibi soruların basılı olduğu kitapçıklardan ve bu sorulara verilecek cevapların girilmesi için verilen cevap anahtarından oluşmaz. Elektronik Yabancı Dil Sınavına giren öğrenciler, bilgisayar ekranı üstünden sorulara cevaplar vermektedir, kulaklık aracılığıyla sesli soruları dinler ve mikrofon aracılığıyla de bu sorulara cevaplar vermektedir. Bu sınavlarda görev alan gözetmenlerin sınava giren adaylar ile konuşmayacağı ve bir biçimde iletişime geçmeyeceği bilinenler arasında yer alıyor. O neden ile de E – YDS sınavı ile ilgili olan kuralları sınava giren adaylar bilgisayar ekranı üstünden okumak durumundalar. Yabancı Dil sınavının elektronik bir ortam üstünden yapılmasının esas nedeni yabancı dil üstünden sınava giren adayların hem dinleme aynı zamanda konuşma becerilerinin de ölçülmek istenmesidir. Bunun yanı sıra bu sınavlar TOEFL ve OTEIC gibi sınavlar ile beraber uluslararası bir geçerliliğe sahip olabilecektir.

3 saat sürecek olan Elektronik Yabancı Dil Sınavı saat 14:30’ta yapılacaktır. Sınava giren adaylar sınav sonuçlarını öğrenmek için ÖSYM resmi sitesini kullanmalıdır. Zira Elektronik Yabancı Dil Sınavına giren adayların adreslerine sınav sonuçları gönderilmeyecektir.

Bunun ile birlikte Elektronik Yabancı Dil Sınavına girecek olan adayların sınav günü gelmeden önce elektrik ortam üstünden sınava alışabilmesi için deneme yapması tavsiye edilir.

 

Elektronik Yabancı Dil Sınav Sonuçları benzer günün içerisinde adaylar aracılığıyla görülebilmektedir olabilecektir. Bir ekstra hal olmaması durumunda bu bütün sınavlar için geçerlidir.

Elektronik Yabancı Dil Sınavı Başvuruları Nasıl Yapılır?

Sınava başvurmak isteyen adayların aşağı bölümde yer bulan linkle tıklamaları gerekiyor. Bu işlemin sonrasında T. C. Kimlik numarası veyahut Yabancı uyruklu numaralarını giren adayların kılavuz şartlarını okuduktan sonra kabul etmeleri ve bu kutucuğu işaretlemeleri ile beraber E – YDS randevu işlemlerini o sene açılan kontenjanlara göre yapmaları mümkündür. Sınav başvuru sırasında ödenmesi gerekli olan 200 TL’lik ücreti aşağı kısımda yer bulan link yönünde adımları takip ettikten sonra kredi kartınız veyahut banka kartınız ile ödeyebilirsiniz. Kontenjan olmadığı halde bu sınava başvurma şansını kaybeden adaylar kontenjanı olmayan bir sınava ödeme yapmak istedikleri halde sistem aracılığıyla otomatik olarak reddedileceğinden ötürü bu konuda mağdur olmayacaklardır.

Elektronik Yabancı Dil Sınavı Başvurusu konusunda daha çok ayrıntılı bilgiye ulaşmak için sitemizde yer bulan diğer içeriği okuyabilirsiniz.

E – YDS Başvurusu İçin TIKLAYINIZ!

2017 Yılı E – YDS Sınav Tarihleri

2017 takvim senesi içinde Elektronik Yabancı Dil Sınavı on kez yapılacaktır. Bu sınava ait bilgiler aşağı kısımdaki gibidir.

21 Ocak 2017 tarihinde yapılacak olan E – YDS 2017 / 1 sınavının başvuru tarihleri 02 Ocak ve 12 Ocak tarihleri arasında olabilecektir.

25 Şubat 2017 tarihinde yapılacak olan E – YDS 2017 / 2 sınavının başvuru tarihleri 25 Ocak ve 16 Şubat tarihleri arasında olabilecektir.

18 Mart 2017 tarihinde yapılacak olan E – YDS 2017 / 3 sınavının başvuru tarihleri 23 Şubat ve 9 Mart tarihleri arasında olabilecektir.

29 Nisan 2017 tarihinde yapılacak olan E – YDS 2017 / 4 sınavının başvuru tarihleri 22 Mart ve 22 Nisan tarihleri arasında olabilecektir.

27 Mayıs 2017 tarihinde yapılacak olan E – YDS 2017 / 5 sınavının başvuru tarihleri 3 Mayıs ve 18 Mayıs tarihleri arasında olabilecektir.

18 Haziran 2017 tarihinde yapılacak olan E – YDS 2017 / 6 sınavının başvuru tarihleri 24 Mayıs ve 8 Haziran tarihleri arasında olabilecektir.

22 Temmuz 2017 tarihinde yapılacak olan E – YDS 2017 / 7 sınavının başvuru tarihleri 21 Haziran ve 13 Temmuz tarihleri arasında olabilecektir.

21 Ekim 2017 tarihinde yapılacak olan E – YDS 2017 / 8 sınavının başvuru tarihleri 26 Temmuz ve 12 Ekim tarihleri arasında olabilecektir.

25 Kasım 2017 tarihinde yapılacak olan E – YDS 2017 / 9 sınavının başvuru tarihleri 25 Ekim ve 16 Kasım tarihleri arasında olabilecektir.

23 Aralık 2017 tarihinde yapılacak olan E – YDS 2017 / 10 sınavının başvuru tarihleri 29 Kasım ve 14 Aralık tarihleri arasında olabilecektir.

Elektronik Yabancı Dil Sınav Sonuçları Nasıl Öğrenilir?

Elektronik Yabancı Dil Sınav Sonuçlarını öğrenmek için Elektronik Yabancı Dil Sınavı adaylarının yapması gerekli olan şey aşağı kısımda yer bulan linke tıklatmaktır. Bu bağlantıya tıklamanız sonrasında eğer o dönem içinde yapılmış olan elektronik yabancı dil sınavının sonuçları açıklanmışsa bu sınava girmiş olan adayların “Elektronik Yabancı Dil Sınavı” başlığı ile beraber girdikleri sene ve döneme ait bilgilerin de bulunmuş olduğu bağlantıya tıklamaları gerekmektedir.

Örnek verirsek 2017 yılının ilk Elektronik Yabancı Dil Sınavına girmiş olan bir adayın sınav sonuçlarını öğrenmek için aşağı bölümde yer bulan linke tıklattıktan sonra “2017 Elektronik Yabancı Dil Sınavı (e-YDS 2017/1) Sonuçları biçiminde yer bulan bağlantıya tıklamaları gerekmektedir.

Bu işlemin sonrasında adaylar T. C. Kimlik numaralarını yahut yabancı uyruklu oldukları halde Yabancı Uyruklu numaralarını girmeli ve sonrasında aday şifrelerini girmelidir. Bu safhada şifre tarafına altı haneden az karaktere sahip bir şifre yazan kimselerin yahut on bir hanelik kimlik numarası şifrelerini yanlış yazan insanların bir sonraki sayfada “TC Kimlik numarası ya da şifreniz hatalı.” bu uyarı ile karşılaşmaları muhtemeldir. Ama kimlik numarası ve aday şifreleri ile ilgili bir sorun ile karşılaşmayan adayların girdikleri sene ve döneme ait olan Elektronik Yabancı Dil Sınav Sonuçlarını görmeleri mümkündür. Böylece Elektronik Yabancı Dil Sınav Sonuçlarınızı ayrıntılı bir biçimde inceleyebilir ve aldığınız puanı görebilirsiniz.

Elektronik Yabancı Dil Sınav Sonuçlarını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

Dilerseniz bir sonraki makalemiz olan Elektronik yabancı dil sınavı başvuru adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar