E-devlet prim sorgulama

Zamanımızda bireylerin devlet kurumları ile işlemlerini kolaylaştırmak için çok uygulama geliştirilmiştir. Geliştirilmiş olan bu uygu...

Zamanımızda bireylerin devlet kurumları ile işlemlerini kolaylaştırmak için çok uygulama geliştirilmiştir. Geliştirilmiş olan bu uygulamalar ile geçmişteki gibi sıra beklemeye gerek kalmadan kolay ve hızlı biçimde işlemler yapılabilir. Bu uygulamaların başında gelen E-Devlet kapısı ile bütün işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. E-Devlet prim sorgulamanızı da bu biçimde yapabilme imkanına sahipsiniz. Anlatılan bu sorgulama ile toplam SGK gününüzü, SGK prim gün sayınızı, SGK prim tutarınızı rahatlıkla öğrenebilmektesiniz.

E-Devlet Prim Sorgulama Nasıl Yapılır ?

E-Devlet sistemi aracılığıyla yapacağınız işlemler için bir E-Devlet şifresi almanız gerekir. E-Devlet parolanızı en yakın bir Ptt bürosuna gittikçe başvuruda bulunduğunuzda 2 tl mukabilinde alabilirsiniz. E-Devlet prim sorgulamanız için aldığınız bu şifre ile aşağı bölümdeki yönergeleri sırası ile uygulayınız.

Hepsinden önce makalenin altında bulunabilen bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Kimliğinizi doğruladıktan sonrasında önünüze gelen makalede E-Devlet şifreniz ve T.C. kimlik no nuzu doğru halde giriniz.

Bu işlemlerin nihayetinde E-devlet prim sorgulamayı yapabilme imkanına sahipsiniz.

Açılan sayfaya giriş yapmak suretiyle kimliğinizi doğrulayınız.

E-Devlet Prim Sorgulama 4A İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet Prim Sorgulama 4B İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet Prim Sorgulama 4C İçin TIKLAYINIZ!

Devam etmek için bir sonraki konumuz olan Bağ-kur tescil kaydı adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar