E-devlet mahkeme sorgulama

E-Devlet mahkeme sorgulama işlemini bu yazıda ele alacağız. Bu günlerde iyi veyahut kötü her kişinin bir nedenden ötürü mahkemeye yol...

E-Devlet mahkeme sorgulama işlemini bu yazıda ele alacağız. Bu günlerde iyi veyahut kötü her kişinin bir nedenden ötürü mahkemeye yolu düşebilir. Ama bundan böyle eskisi gibi gerekli olmayan hallerde mahkeme ile ilgili bilgi almak için illa mahkemeye gitmemize gerek yok. Bu işlemi web aracılığıyla yalnızca bir E-Devlet şifresi ile kolaylıkla, yorulmadan, sıra beklemeden, 24 saat süresince halledebiliriz. Adalet Bakanlığı mahkeme dava dosyası hizmeti E-Devlet üstünden yapılabilir. Peki bu anlattığımız işlemi nasıl yaparız?

E-Devlet Mahkeme Sorgulama Nasıl Yapılır ?

E-Devlet mahkeme sorgulama işleminizi basit bir biçimde yapabilmeniz için bir E-Devlet şifresi ile yapılmış olması gerekenleri aşağı bölümde sıraladık. Size ise yalnızca sırası ile adım adım uygulamak kalıyor.

Her şeyden önce aşağı kısımda verilen linke tıklatınız ve sonrasında açılacak web sayfasında “Kimliğimi Şimdi Doğrula tuşuna basınız.

Önünüze yeni gelen sayfada önce T.C. kimlik üzerinde yazan numaranızı ve sonrasında E-Devlet şifre anahtarınızı doldurmak suretiyle giriş yapınız.

Açılan sayfa ile E-Devlet mahkeme sorgulama işleminizi yapmış olacaksınız.

E-Devlet Mahkeme Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!!

İsterseniz bir sonraki konumuz olan Yabancıların türkiye'de çalışma izni adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar