E-devlet araç muayene sorgulama

Web aracılığıyla gerçekleştirilmiş olan uygulamaların çoğalması sonucu hayatımız kolaylaşmıştır. Türkiyede araç sayılarının artması i...

Web aracılığıyla gerçekleştirilmiş olan uygulamaların çoğalması sonucu hayatımız kolaylaşmıştır. Türkiyede araç sayılarının artması ile beraber E-Devlet araç muayene sorgulama işleminizi yapma imkanına sahipsiniz. Trafik ofislerinden de yapılmış olan araç muayene işlemleri zaman almaktadır. İşte bu zaman kaybını yaşamamak için E-Devlet araç muayene sorgulamayı yapabilme imkanına sahipsiniz.

Sisteme giriş bitirdikten sonra gereken olan işlemleri yapınca bundan böyle siz de E-Devlet sisteminden araç muayene işlemini yapabilme imkanına sahipsiniz. Gereken bilgiler yazıldıktan sonra taşıtınızın hangi istasyonda, hangi tarihte muayene edildiğini öğrenebilmektesiniz. Muayene işleminizi yaptırdıktan sonra E-Devlet araç muayene sorgulamasını yapınız. Çünkü yasalar gereği araç muayenesi yapılmaması borcunuzun faizli bir biçimde ödenmesi anlamına gelir. Son dönemlerde E-Devlet sistemi aracılığıyla araç muayene sorgulatmasını yapmazsanız ilerde bazı problemlerle karşılaşabilirsiniz. Bundan dolayı lütfen araç muayene işleminizi yasal bir biçimde yapınız ve E-Devlet sistemi araç muayene sorgulamayı yapmayı unutmayınız.

E-Devlet Araç Muayene Sorgulama Nasıl Yapılır?

Araç muayene sorgulama işleminizi E-Devlet üzerinden basit yolla yapabilirsiniz. Lakin birçok E-Devlet işleminde olduğu gibi E-Devlet araç muayene sorgulama işleminde de E-Devlet şifrenizin olması gerekir. E-Devlet şifre anahtarınızı size en yakın bir Ptt bürosuna başvuruda bulunarak alabilirsiniz. Lakin bu şifre için 2 TL işlem ücreti ödemeniz gerekecektir. Şifre anahtarınızı almanız sonrasında E-Devlet araç muayene sorgulama için aşağı kısımdaki işlemleri lütfen sırası ile takip ediniz.

 

Öncelikle makalenin son tarafında size vermiş bulunduğumuz E-Devlet araç muayene sorgulama bağlantısına tıklatınız.

Açılacak olan konuda kimliğinizi doğruladıktan sonra E-Devlet Şifresi kısmını seçiniz.

T.C. kimlik numaranız ve PTT'den aldığınız E-Devlet şifre anahtarınızı girmeniz sonrasında gönder tuşuna basınız.

Bütün bu işlemleri noksansız yapmanız sonrasında bundan böyle siz de E-Devlet araç muayene sorgulama işleminizi gerçekleştirme imkanına sahip olursunuz.

E-Devlet Araç Muayene Sorgulaması İçin TIKLAYINIZ!

Devam etmek için bir sonraki konumuz olan SSK MAAŞ ÖĞRENME SORGULAMA adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar