E-devlet şifresi unuttum

Bu makalemizde sizler için E-Devlet şifresi unuttum probleminin çözümüne ulaşma yolundan konu açacağız. E-Devlet şifresini alabilmeni...

Bu makalemizde sizler için E-Devlet şifresi unuttum probleminin çözümüne ulaşma yolundan konu açacağız. E-Devlet şifresini alabilmenizin önemli iki yolu mevcuttur. Bu değişik iki yoldan ilki için bir fiyat ödeme zorunluluğunuz bulunmamaktadır. Yalnız daha önceleri iletişim bilgilerinizi doğrulatmış olmalısınız. Eğer E-Devlet şifresi unuttum diyorsanız ve de daha önceleri iletişim bilgilerinizi doğrulatmış iseniz sizler için aşağı bölümde anlatmış olduğumuz uygulamaları adım adım takip etmelisiniz. Bu işlemlerin sonuç kısmında E-Devlet şifresi unuttum sorununuza çözüm  bulabileceksiniz.

E-Devlet Şifresi Unuttum Nasıl Öğrenebilirim?

E-Devlet şifresi unuttum lakin şifremi E-Devlet web sitesinden şifre yenileme işlemleri yapmak istiyorum diyorsanız adım adım sizler için anlatacağımız maddeleri uygulamanız gerekir. Lakin yeniden hatırlatmak isteriz ki bu işlemleri yapmanız için gereken olan iletişim bilgilerinizi doğrulamanız gerekmektedir.

Bu işlemler nihayetinde E-Devlet şifresi unuttum sorununa çözüm bulmak için gereken olan ilk iki adımı bundan böyle geride bırakmış olacaksınız.

Altıncı adımınızda ‘'E-Devlet şifresi unuttum'' dediğiniz için yeni şifre oluşturmanız istenecektir. Bu yeni şifreniz 8 karakterden oluşmalıdır, bu oluşturacağınız yeni şifrenizde T.C. kimlik numaranız veya doğum tarihiniz bulunmamalıdır. Yeni şifreniz bundan önceki üç şifrenizden de değişik olmalı ve de yeni şifrenizde hem harf aynı zamanda rakam bulunmalıdır.

 

Gereken olan ilk adımda eğer şifrenizin çalındığından şüpheleniyorsanız gereken butonu seçerek size sunulacak olan yönlendirmelerle işlemlerinize devam ediniz.

Kimlik bilgilerinizi doğru biçimde girmeniz sonrasında devam et düğmesine basınız.

Karşınıza çıkan yazıda yer almakta olan kimlik bilgileri boşluklarına gereken bilgilerinizi yazınız.

E-Devlet şifresi unuttum diyorsanız ‘'Şifremi Hatırlayamıyorum'' seçeneğine tıklatarak devam et tuşuna basınız ve sonraki sayfaya geçiniz.

E-Devlet hesabınız sizin internet kimliğiniz olduğu düşünüldüğü için E-Devlet şifresi unuttum probleminin çözümüne ulaşmak için olan bu üçüncü adımınızda sizden daha detay içeren bilgiler istenecektir. Gereken olan bu bilgileri doldurduktan sonra tekrar devam et tuşuna tıklatınız.

E-Devlet şifresi unuttum diyorsanız her şeyden önce konunun sonuna eklemiş olduğumuz link sayfasına tıklatınız.

Bundan böyle önünüze gereken olan 7 sayfalık form açılacaktır.

Son adımınızda yeni şifreniz oluşmuş olabilecektir. Lütfen parolanızı kimseyle paylaşmayınız.

Dördüncü adımda sizlerden daha önceleri doğrulattığınız bilgiler istenecektir. Bu bilgilerinizi de gereken yerlere doğru biçimde doldurunuz ve devam et tuşuna basınız.

Önünüze çıkan yeni makalede E-Devlet şifresi bölümünün hemen solunda bulunabilen şifremi unuttum seçeneğine tıklamalısınız.

Bu adımınızda doğrulatma için iletişim telefonunuza gelen güvenlik kodunu girmeniz istenecektir. Güvenlik kodunu girmeniz sonrasında devam et düğmesine tıklatın ve beşinci adımınızı bitirmiş olun.

E-Devlet Şifresi Unuttum Ancak İletişim Bilgilerimi Doğrulamadım

E-Devlet şifresi unuttum lakin iletişim bilgilerimi doğrulamadım diyorsanız yeni E-Devlet şifresi edinmenizin tek bir yolu mevcuttur. E-Devlet internet adresinden üstünden yeni şifre edinme işlemlerinizi gerçekleştiremezsiniz. Bu halde aşağı bölümde sizler için anlatacağımız tavsiyeleri takip ediniz.

Bu işlem mukabilinde sizden 4 TL işlem ücreti talep edilecektir.

Görevlilere ‘'E-Devlet şifresi unuttum'' diyerek yeni şifre talebinizi iletmelisiniz.

Öncelikle bir Ptt ofisine, nüfus cüzdanınızı yanınıza alarak gidiniz.

Talebiniz görevliler aracılığıyla alınınca taahhütname imzalayarak zarf içinde size yeni şifreniz verilecektir. Lütfen şifre anahtarınızı kimseyle paylaşmayınız.

Size verilen bu yeni şifreyle sisteme giriş bitirdikten sonra değiştirmeniz önerilmektedir. Bundan böyle' E-Devlet şifresi unuttum'' probleminin çözümüne ulaşmış olacaksınız.

‘'E-Devlet Şifresi Unuttum''  için TIKLAYINIZ!

Dilerseniz bir sonraki konumuz olan Bağ-kur prim borcu ödeme adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar