E-devlet çağrı merkezi başvuru sonucu sorgulama

E-Devlet sistemi türkiyede gelişmekte olan bir yapıdır. Bu yapı sayesinden devlet dairelerinde yapacağınız çokca işlemi internet ile ...

E-Devlet sistemi türkiyede gelişmekte olan bir yapıdır. Bu yapı sayesinden devlet dairelerinde yapacağınız çokca işlemi internet ile yapabilmektesiniz. E-Devlet üstünde yapabileceğiniz işlemlerden biri de E-Devlet çağrı merkezi başvuru sonucu sorgulamadır. E-Devlet çağrı merkezi başvuru sonucu sorgulama işlemi Yüksek öğrenim Kurulu Başkanlığı'na ait bir sorgulamadır. Bu sorgulama işleminizi E-Devlet şifresi ve t.C. kimlik numaranızla yapabilme imkanına sahipsiniz.

E-Devlet Çağrı Merkezi Başvuru Sonucu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bu işlemi E-Devlet şifreniz olmadan yapmanız mümkün değildir. E-devlet şifre anahtarınızı PTT şubelerine yapacağınız başvuru nihayetinde alabilirsiniz. Fakat sizden 2 TL işlem ücreti alınacağını unutmayınız. Şifreyi edindikten sonra aşağı bölümde sizin için verilen E-Devlet çağrı merkezi başvuru sonucu sorgulama bağlantısına tıklayınız. Açılacak olan konuda kimlik doğrulamanızı yapıyor olmanız gerekmektedir. Kimlik doğrulamasından sonra T.C. kimlik numaranız ile beraber E-Devlet şifre anahtarınızı giriniz. Nihayetinde sisteme girişinizi yaptıktan sonra E-Devlet çağrı merkezi başvuru sonucu sorgulamanızı yapabilme imkanına sahipsiniz.

E-Devlet Çağrı Merkezi Başvuru Sonucu Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Dilerseniz bir sonraki konumuz olan E-devlet ubak belgesi sorgulama adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar