Diş hekimliğinde uzmanlık sınavı (dus)

Diş Hekimliğinde Uzmanlık sınavı için başvurular elektronik ortamda alınmaktadır. Sınava katılmak isteyen adaylar ÖSYM’nin resmi inte...

Diş Hekimliğinde Uzmanlık sınavı için başvurular elektronik ortamda alınmaktadır. Sınava katılmak isteyen adaylar ÖSYM’nin resmi internet sitesinden başvuru kılavuzuna ve aday başvuru formuna ulaşabilirler.

DUS Başvuru İşlemleri

ÖSYM aday işlemleri sisteminde geçerli bir fotoğrafı ve geçerli eğitim bilgileri bulunabilen adaylar, DUS başvuru işlemlerini internet aracılığı ile yapabilirler. ÖSYM aday işlemleri sisteminde geçerli bir fotoğrafı veyahut eğitim bilgisi olmayan adaylar başvuru işlemlerini başvuru merkezlerinden yapacaklar. Başvuru merkezleri adreslerine, başvuru tarihleri içinde ÖSYM sitesinden erişim sağlanabilmektedir. Adaylar sınav ücretlerini bankalar aracılığıyla yapabilecekleri gibi ÖSYM’nin internet sitesinde yer bulan ödemeler bölümünden da yapabilirler. Adaylar DUS başvuru işlemini bitirdikten sonra sınav ücretini gereken yere yatırarak başvuru işlemini tamamlamış olabilecektir.

DUS Başvuru İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

DUS Tercih İşlemleri

 

Tercihler kişisel olarak internet ile resmi site üzerinden alınmaktadır. Adayların tercih işlemlerini gerçekleştirmeden önce ÖSYM internet sitesi üstünde yer bulan ilgili kılavuzu incelemeleri ve tercih işlemlerini bu kılavuz istikametinde gerçekleştirmelidirler. DUS puanı 45 ve üstü olan bütün adaylar DUS tercih işlemi gerçekleştirebileceklerdir. Adayın puanı 45’ten düşük ise tercih işlemi yapamaz. Azami 30 tercih hakkı sunulmaktadır. DUS tercih işlemleri esnasında adayların tercih listesine yazdıkları programların gerektirmiş olduğu nitelikleri taşımaları gerekir. Bir programın gerektirmiş olduğu nitelikleri taşımadığı durumda tercih işlemlerinde bu programları yazan adayların yerleştirme işlemleri gerçekleştirilmeyecektir. Ek olarak yerleşme işleminden kaynaklı olarak doğan bütün haklar yitirilmiş olabilecektir. Tercih işlemleri esnasında yeterince puanın alınması kaydıyla yapılmış olan tercihlerin sırası da önem arz etmektedir. Bu nedenle tercihlerin, eğitim görülmek istenen programlardan en fazla istenilenler en başa yazılarak bir listesi oluşturulmalıdır.

DUS Tercih Sonuçları İçin TIKLAYINIZ!

DUS Sonuç ve Yerleştirme Sonuçları

DUS sonuç ve yerleştirme sonuçlarına ulaşmak isteyen adaylar, T.C. kimlik numaraları ve kendilerine ait olan ÖSYM aday işlemleri sistemi şifresi ile beraber ÖSYM resmi internet sitesine giriş yapmalıdırlar. İnternet sitesi dışında mobil uygulama üstünden de pratiklik ile sonuçlara ulaşım sağlanabilmektedir. Adayların sınav ve yerleştirme sonuçlarına ait evraklar basılı olarak adayların adreslerine gönderilmeyecektir. Sonuçlara erişim yalnızca internet sayfası üstünden gerçekleşecektir. Adayların sınav sonuç belgelerinin doğrulanması amaçlı da sonuç belgesi kontrol sistemi de devreye sokulmuştur. Bu sistem ile beraber sonuç belgelerinin alt bölümüne rastgele üretilen bir kod yazılmaktadır.

DUS Sonuçları İçin TIKLAYINIZ!

Dilerseniz bir sonraki konumuz olan E-ales başvuruları ve sınav giriş yerleri adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar