Danıştay dosya sorgulama

Bu makalemizde siz değerli ziyaretçilerimize danıştay dosya sorgulama işlemi nasıl yapılmaktadır anlatmaya çalıştık. Esasen internet ...

Bu makalemizde siz değerli ziyaretçilerimize danıştay dosya sorgulama işlemi nasıl yapılmaktadır anlatmaya çalıştık. Esasen internet aracılığı ile çok işlem kolay bir şekilde yapılabiliyor. Bu sorgulama işlemlerinden birisi de bu makalemizde sizler için anlatılan danıştay dosyası sorgulamadır. İnternet aracılığı ile sağlık, ekonomi, spor gibi işlemlerin yanın da da hukuk alanın dada birçok sorgulama işlemi yapılabiliyor. Ek olarak bu sorgulamalar için çok zaman harcamaya yahut eskiden olduğu gibi kamu kurumlarına gidip sıra bekleme derdi de yoktur. Bu sorgulama işlemini sizler için birkaç değişik resmi siteden verdik. Danıştay dosya sorgulama işlemi için ise sizlerin tek yapması gerekli olan aşağı kısımdaki yönergeleri uygulamaktır. Ek olarak adımların hemen altların dada resimlerini bulabilirsiniz. Şimdi danıştay dosyası sorgulama işlemi nasıl yapılmaktadır bakalım.

Danıştay Dosya Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

Daha sonrasında ise açılacak olan internet sayfasında işlemimizi yapabilmek için hepsinden önce dosya sorgulama biçimini seçiyoruz.

Danıştay dosyası sorgulama işlemi için her şeyden önce aşağıda verilen bağlantı adresine tıklayabiliriz.

danıştay dosya sorgulama e-sorgulama.com

Daha sonrasında ise birim adı yazan yere tıklıyoruz ve birim adımızı da seçiyoruz.

 

danıştay dosya sorgulama e-sorgulama.com

En nihayetinde esas numarası tarafına dosya sene ve numarasını yazmak suretiyle sorgulamayı yapmak suretiyle, Danıştay'da bulunabilen dosyanıza ilişkin ayrıntılı hal bilgisine ulaşabilmektesiniz. Böylelikle danıştay dosya sorgulama işlemini sonlandırmış oluyoruz.

Eğer en başta dosya sorgulama biçimi olarak diğer seçeneği seçersek yine benzer biçimde işlemlerimizi uyguluyoruz.

Danıştay Dosya Sorgulama İşlem Sayfasına Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!

UYAP Sisteme Giriş Nasıl Yapılır ?

UYAP vatandaş portala giriş yapabilmek için her şeyden önce aşağıda verilen bağlantı adresine tıklayabiliriz.

Daha sonrasında ise açılacak web sayfasında ilk etapta TC kimlik numaramızı sonrasında da PTT şubelerine gidip 2 lira mukabilinde satın almamız gerekli olan E-Devlet parolamızı yazıyoruz.

danıştay dosya sorgulama e-sorgulama.com

Nihayetinde ise SİSTEME GİRİŞ YAP yazan kısma tıklıyoruz ve böylelikle işlemimizi tamamlıyoruz.

danıştay dosya sorgulama e-sorgulama.com

UYAP Sisteme Giriş İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Yargıtay Dava Sorgulama

Yargıtay dava sorgulama işlemleri için aşağı bölümde yer bulan linke tıklamanız sonrasında şehir adı ve amhkeme türünü seçmeli ve Mahkeme Sorgula seçeneğine basmalısnıız. Daha sonrasında seçmiş olduğunuz kriterlere uygun biçimde listenecek olan mahkemelerden birini seçerek mahkeme esas numarası, mahkeme karar numarası ve savcılık esas numarasına göre yılve sıra numarası bilgileri ile sorgulama yapıyor olmanız mümkün olur.

Yargıtay Dava Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Danıştay Karar Sorgulama

Danıştay karar sorgulama işlemleri için aşağı kısımda yer bulan bağlantıya tıklattıktan sonra dosya sorgulama seçeneği olarak danıştay esas numarası veyahut geldiği yer esas ve karar numarasından seçeneklerinden birini seçmelisiniz. Daha sonrasında tercih ettiğiniz seçeneklere göre önünüze türlü seçenekler çıkacaktır. Bu biçimde yönergeleri takip ederek işlemlerinizi tamamlamış olursunuz.

Danıştay Karar Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

E Devlet Sorgulamaları

E Devlet sistemi üstünden dava dosya sorgulama veya mahkeme dava dosya sorgulama işlemlerini gerçekleştirerek TC Kimlik no ile dava sorgulama işlemlerini yerine getirebilirsiniz. Bunu yapmak için tek yapılması elzem olan şey aşağı kısımda yer bulan linklere tıklamak ve T. C. kimlik numarasıyla beraber E Devlet şifresini girmek olabilecektir. Böylece adınıza bir dava olması durumunda otomatik bir biçimde sonuca ulaşırsınız.

Yargıtay – Dava Dosya Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Adalet Bakanlığı – Mahkeme Dava Dosyası Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Danıştay Personel Alımı

Danıştay personel alımı her yılın belli zamanlarında gerçekleştirilmekte olan bir işlemdir. Böylece bireyler danıştay aracılığıyla sunulmuş olan adaylarda aranan kriterleri yerine getirmeleri durumunda danıştay başvuru işlemlerini gerçekleştirme imkanına sahipler.

Danıştay Başvuru

Türlü nedenlerden ötürü danıştay başvuru işlemlerini gerçekleştirebilmek istiyor iseniz ilk etapta aşağı kısımda yer bulan bağlantıya basmanız gerekmektedir. Daha sonra T. C. kimlik numaranız ve şifreniz ile beraber giriş yapmanız mümkündür. Şifre anahtarınızı unuttuysanız veya henüz üyeliğiniz yoksa bu site üstünden her ikisini de gerçekleştirebilmeniz mümkündür.

Danıştay Başvuru İçin TIKLAYINIZ!

Danıştay İletişim

Danıştaya şahsen gittikçe yapılacak olan başvurular bu adres üstünden yapılır; Üniversiteler Mahallesi Dumlupınar Bulvarı No:149 Eskişehir Yolu 10. Km Çankaya/ANKARA

Bunun yanında arzu ederseniz aşağı bölümde yer bulan numaraları kullanmak suretiyle da Danıştay ile iletişime geçebilmektesiniz.

0(312) 253 10 00

0(312) 425 99 14

0(312) 425 99 19

0(312) 419 65 11

Okumaya devam etmek için bir sonraki makalemiz olan E-devlet deniz ruhsat sorgulama adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar