Bağkur Müstehaklık Sorgulama

 

BAĞ-KUR MÜSTEHAKLIK SORGULAMA

Bağkur sigortalıları (Hak Sahipliği) Müstehaklık Sorgulaması yapmak için aşağıdaki verilen bağlantıyı kullanabilirler. Bu bağlantıya eriştiğinizde açılacak olan sayfada bir panel ile karşılacaksınız. Bu müstehaklık panelinde görüldüğü üzere sizden iki bilgi girmeniz istenmektedir. Bu bilgilerden ilki, TC Kimlik Numaranızdır. Bu numarayı ilgili kutucuğa girerek hemen aşağısındaki ikinci bilgi girme yeri olan Provizyon Tarihi kısmına geçiniz. Bu kısımda da yine müstehaklık sorgulama resminde görüldüğü üzere, tarihi kolay girebilmeniz açısından bir tarih butonu konulmuştur. O butona tıklayarak, girmek istediğiniz tarihi kolayca kutucuğa yerleştirebilirsiniz. Öncelikle bir çok vatandaşımız müstehaklık kelimesinin sözcük anlamı bilmemektedir. İlk olarak burada müstehaklık kelimesine değinerek, “Müstehaklık” kelimesinin sözcük anlamı hak edilen demektir. SGK’nın bir kişinin eşini ya da çocuklarını üstüne almasına müstehaklık denir. Bağkur Müstehaklık Sorgulamasının 2 yolu vardır. 1] Şifresiz olarak SGK’nın sitesinden kimlik bilgilerinize göre sorgulama yapabilirsiniz.

Bağkur Müstehaklık Sorgulama için Tıklayınız

Yukarıdaki bağlantıya tıklayıp, açılacak sayfaya “TC Kimlik No, Baba Adı, Nüfusa Kayıtlı Olduğunuz İl ve İlçe, Cilt No, Aile Sıra No ve Doğum Tarihi” bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir. Sonrasında açılacak sayfada “Müstehaklık Sorgulama 4B” linkine tıklayarak, Bağkur Müstehaklık Sorgulaması yapabilirsiniz. 2] e-Devlet Şifrenizle Bağkur Müstehaklık Sorgulama için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Bağkur Müstehaklık Sorgulama için Tıklayınız

SSK / SGK Müstehaklık Sorgulaması için, yukarıdaki bağlantıya tıklayıp e-Devlet sistemine giriş yaptıkdan sonra SSK Müstehaklık Sorgulaması yapabilirsiniz.
 

Devam etmek için bir sonraki konumuz olan Emekli Sandığı Müstehaklık ve Provizyon Sorgulama adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

#1 ,

e-devlet sitesinden 4b müstehaklık olarak geçiyor, oradan Edevlet şifrenizle kolaylıkla sorgulama yapabilirsiniz.


Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?