Bağkur Sicil kaydı sorgulama

Emekli olmak her çalışanın geleceğini rahatlık içerisinde geçirmek için kurduğu bir hayaldir. Bu hayalin gerçekleşmesi için senelerce...

Emekli olmak her çalışanın geleceğini rahatlık içerisinde geçirmek için kurduğu bir hayaldir. Bu hayalin gerçekleşmesi için senelerce çalışırız ve kurumlara prim yatırırız. İşte bu yatırdığınız primlerimizin yatırılış tarihinin başlangıcını merak ettiğiniz zaman size işe giriş tarihi ve yatırılan primler ile ilgili bilgi sunacak olan BAĞ-KUR tescil kaydı sorgulama uygulamasını kullanabilmektesiniz. Bu uygulama daha önce iki resmi site üstünden yapılmaktaydı fakat E-SGM resmi sitesinin kapatılması nedeniyle bu işlem ve diğer çok işlem bundan böyle tek bir yoldan size hizmet sunmaktadır. Bu resmi sitenin ismi ise E-Devlet'tir. Makalemizde size bu işlemi E-Devlet üstünden gerçekleştireceğiniz bilgileri verilecektir.

E-Devlet Üzerinden BAĞ-KUR Tescil Kaydı Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet üstünden de BAĞ-KUR tescil kaydı sorgulama işlemini kolay bir biçimde yapabilme imkanına sahipsiniz. Lakin bu işlem ve E-Devlet üstünden gerçekleştirebileceğiniz her işlem için size bir E-Devlet şifresi gerecektir. Eğer E-Devlet şifresi sahibi değil iseniz size en yakın merkez PTT şubelerine kimliğiniz ile birlikte başvurup 2 TL işlem ücreti ödedikten sonra E-Devlet şifre anahtarınızı kapalı bir zarf içerisinde alabilirsiniz. Şifre anahtarınızı almanız sonrasında makalemizin son kısmında yer alacak olan linke basarak BAĞ KUR tescil kaydı sorgulama işlemini yapabilme imkanına sahipsiniz. Açılan web sayfasında önünüze çıkacak olan "Kimliğimi Şimdi Doğrula" seçeneğine tıklamalısınız.

 

bağkur tescil kaydı sorgulama e-sorgulama.com

Kimlik doğrulama işleminizi T.C. kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz ile gerçekleştirebilmeniz gerekir. Gerekli olan yerlere T.C. kimliğin numarasını ve E-Devlet şifre anahtarınızı yazıp doğruluğunu kontrol ettikten sonra aşağı bölümde bulunabilen "Sisteme Giriş Yap" seçeneğine tıklamalısınız.

bağkur tescil kaydı sorgulama e-sorgulama.com

Bu işlemleri sırası ile ve doğru halde yaptığınız zaman BAĞ-KUR tescil kaydı sorgulama prosedürünüz gerçekleşmiş olabilecektir.

E-Devlet Üzerinden BAĞ-KUR Tescil Kaydı Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Okumaya devam etmek için bir sonraki makalemiz olan E-devlet işçi sendikaları üyelik işlemleri adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar