Aski fatura sorgulama

Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi, kamuoyunda ASKİ olarak bilinen kaliteli ve temiz içme suyunu, kullanılmış suların doğaya yararlı d...

Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi, kamuoyunda ASKİ olarak bilinen kaliteli ve temiz içme suyunu, kullanılmış suların doğaya yararlı dönüşümünü sağlayan kurumdur. Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresinin resmi internet sayfasından borç sorgulama, fatura ödeme, fatura itiraz, arıza kayıt, arıza takip, kaçak su ihbar, bilgi edinme, öneri ve şikayet işlemlerinizi çevrimiçi işlemler hizmetiyle gerçekleştirebilirsiniz. ASKİ fatura sorgulaması için makalemizin son kısmında paylaşılan linki tıklayabilirsiniz.

ASKİ Fatura Sorgulaması Nasıl Yapılır?

ASKİ fatura sorgulaması yapabilmek için Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresinin resmi internet sayfasından fatura sorgulama alanına geliniz. Bu sayfada sayaç numarasından fatura sorgulama ve adres kodundan fatura sorgulama diye iki seçenek çıkmakta. Sayaç numarasından fatura sorgulaması yapabilmek için aşağıda bulunan görselde kırmızı renkle belirtilmiş alanları noksansız doldurunuz.

aski fatura sorgulama e-sorgulama.com

Adres kodundan fatura sorgulama yapabilmek için aşağıda bulunan görselde kırmızı renk ile belirtilmiş alanları eksik bırakmadan doldurunuz.

aski fatura sorgulama e-sorgulama.com

Bütün alanları noksansız doldurduktan sonra ASKİ su fatura sorgulama işleminizi gerçekleştirirsiniz.

 

Ek olarak fatura güncel ve günü geçmiş borç bilgilerinizi öğrendikten sonra ASKİ çevrimiçi işlemler hizmeti vesilesiyle faturanızı ödeyebilirsiniz. Fatura ödeme işleminiz yapabilmek için sisteme üyeliğinizin olması gerekmektedir. ASKİ çevrimiçi kayıt formunda ad, soyad, tc. kimlik numarası ve e-mail alanlarını eksik olmadan doldurmak suretiyle üyelik işleminizi tamamlamış olursunuz. Oluşturduğunuz yeni üyelikle çevrimiçi işlemler merkezine giriş yaparak fatura borcunuzu anlaşmalı bankalar ile fatura borcunu ödeyebilirsiniz.

ASKİ Fatura Sorgulama Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

ASKİ Online İşlemler İçin TIKLAYINIZ!

Devam etmek için bir sonraki makalemiz olan Saski fatura sorgulama adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar