Aski abone no öğrenme

Bu makalemizde Ankara’da ikamet eden vatandaşların su temini dolaylı olarak faydalandıkları Ankara Su İdaresi yani daha kısa adı ile ...

Bu makalemizde Ankara’da ikamet eden vatandaşların su temini dolaylı olarak faydalandıkları Ankara Su İdaresi yani daha kısa adı ile ASKİ hakkında bazı bilgilere değineceğiz. Ankara’da ikamet eden kişilerin evlerine yahut iş yerlerine su temini sağladıkları, bu su teminin kesintilerinin veyahut onarımını sağlayan idare olan ASKİ, vatandaşların bu konudaki diğer yardımlarına da koşmaktadır. Ankara’da ikamet eden kişiler bir ay içerisinde tükettikleri su giderlerinin faturalandırılması işlemini de ASKİ ekipleri sağlar. Bu faturalar kişilerin daha önceleri abonelikleri sağladıkları sırada ASKİ aracılığıyla verilen abone no’lar hasebiyle yapılabilir. Yine bu ASKİ abone no’ları kullanmak suretiyle insanlar elde ettikleri su faturalarını ASKİ birimlerine gittikçe veya internet aracılığı ile ödeme işlemlerini sağlayabilmektedirler.

Ankara’da yaşayan kişilerin, ASKİ’ye abone olan kişilerin bu abone no ile işlemlerini yapabildiklerini belirtebiliriz. Yani ASKİ aboneleri, çokca işlemlerini bu ASKİ abone no üstünden gerçekleştirmektedirler. Makalemizde ASKİ abone no’nun nasıl öğrenilebileceği üstüne değineceğiz. Yani yazımızdaki anlatılanları tam anlamıyla yaparsanız, sizde ASKİ abone no öğrenme işleminizi yapabilirsiniz.

ASKİ Abone No Öğrenme Nasıl Yapılır?

 

Ankara’da ikamet eden vatandaşların, su hizmet almaları karşılığında elde ettikleri faturaları, ve diğer ASKİ işlemlerini gerçekleştirdikleri ASKİ abone no gayet önemli bir veridir. Bugün internet üstünden geliştirilmiş olan çok uygulama ile bu tür işlemler gerçekleştirilebilir. Eskiden şahısların saatlerini alan ve bazen gerçekleştirilemeyen işlemler son yıllarda geliştirilmiş olan interaktif uygulamalarla kolaylıkla yerine getirilmektedir. Bu işlemlerden biri de ASKİ abone no öğrenme işlemidir. Konumuzun devamında internet ile ASKİ abone no öğrenmenin nasıl yapılacağı üstüne duracağız.

Ülkemiz içindeki çoğu belediyenin geçmiş olduğu interaktif uygulamalara geçen belediyelerden biri de Ankara belediyesidir. Ankara belediyesi de internet üstünden gerçekleştirilmiş olan ve çok devlet kurumunun yer aldığı e-devlet sistemine dahil olmuştur. ASKİ abone no öğrenme işleminizi bu e-devlet sistemi aracılığıyla elde edebilirsiniz.

ASKİ abone no öğrenme işlemi için her şeyden önce makalemizin sonuç kısmında verilen linke tıklatmanız gerekir. Bu linke bastıktan sonra e-devlet sistemine giriş yapıyor olmanız için bir uyarı alırsınız. Eğer e-devlet sistemine daha önce girdiyseniz yine e-devlet parolanızı kullanmak suretiyle sisteme dahil olabilirsiniz. Ama daha önceleri e-devlet sistemine hiç giriş yapmadıysanız, bir e-devlet şifresi edinmeniz gerekecektir. Bu şifreyi size en yakında olan bir PTT şubesine gittikçe nüfus cüzdanınızla beraber 2 TL karşılığında temin edebilirsiniz. Bu biçimde e-devlet sistemine girebilir ve yapmak istediğiniz çok işlemi internet aracılığı ile kolay bir şekilde yerine getirebilirsiniz.

aski abone no öğrenme e-sorgulama.com

Yukarıda bulunan resimde de görüldüğü gibi, eğer e-devlet parolanızı PTT şubesinden temin ettiyseniz, konumuzun son bölümünde verilen bağlantıya tıklatarak bu sayfaya ulaşabilir ve ASKİ abone no öğrenme işleminizi yapabilirsiniz. Sahip olduğunuz e-devlet şifrenizle beraber Kimliğimi Şimdi Doğrula seçeneğini seçerek T.C. Kimlik Numaranız ve e-devlet şifrenizle beraber e-devlet sistemine dahil olun. Sonrasında sol kısımda da görünen Abone Bilgileri Sorgulama işleminizi yapabilmeniz için arama bölümüne Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü yazarak ASKİ abone no öğrenme işleminizi devam ettirin. Veyahut konumuzun son bölümünde verilen linke tekrar tıklamak suretiyle da bu sayfaya e-devlet sistemine dahil olmuş halde giriş yapabilme imkanına sahipsiniz. Bunların hepsini yapınca sizde ASKİ aboneliğinize dair çokca bilgiyi ve ASKİ abone no’nuzu internet ile kolay bir biçimde öğrenebilirsiniz. Bu biçimde de ASKİ abone no öğrenme işleminizi başarılı biçimde sonuçlandırmış olursunuz.

ASKİ Abone No Öğrenme için TIKLAYINIZ!

 

Okumaya devam etmek için bir sonraki konumuz olan İbb trafik adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar