Araç Ceza Sorgulama

 

ARAÇ CEZA SORGULAMASI 

Aracınızın Ceza Alıp Almadığını sorgulamak için bu sorgulamayı kullanabilirsiniz. Ceza miktarını sorguladıktan sonra yine internet üzerinden kredi kartı ile ödeme imkanına da sahipsiniz. Vereceğimiz bağlantı adresini kullanarak gireceğiniz sayfada MTV Sorgulama linkine tıklamanız ve çıkacak olan panelde sizden istenen bilgileri girmeniz gerekmektedir.

Sizden Araç Ceza Sorgulaması yaparken istenecek olan bilgiler; Plaka No, Özel Plaka olup olmadığı, Vergi Kimlik Numarası, TC. Kimlik Numarası ve Tescil Tarihidir. Tescil Tarihinizi bilmiyorsanız, Araç Sorgulama adlı sayfadan bu bilgiyi öğrenebilirsiniz. Tüm dataları girdikten sonra Tamam tuşuna basarak sorgulama işleminizi gerçekleştirebilir ve Aracınızın (arabanızın veya otomobilinizin) ceza miktarı (puanı), motorlu taşıt vergi cezası hakkında malumat alabilirsiniz.

Yine önceden de dediğimiz gibi kredi kartı ile ceza puanınızı internet üzerinden ödeyebilirsiniz. Fakat yalnızca anlaşmalı bankalardan ödeme yapabileceğinizi unutmayınız. Bu anlaşmalı bankalar ve geçerli kredi kartları şöyledir:

 

Anlaşmalı Bankalar değişim gösterebilmektedir. O açıdan aşağıdaki esas bağlantıdan bankalara bakmanızı öneririz.

ANLAŞMALI BANKALAR / KARTLAR

Anlaşmalı Banka Geçerli Kartlar İlave Geçerli Kartlar AKBANK  Axess, Fish, Wings ve Citi Axess kredi kartları (Wings Business ve Bizcard hariç) GARANTİ BANKASI  Tüm Garanti VISA ve MasterCard, DenizBank BONUS, ING BONUS, Şekerbank BONUS HALKBANK  Tüm Halkbank VISA ve MasterCard İŞ BANKASI  Tüm İş Bankası VISA ve MasterCard, ING MAXIMUM, Ziraat MAXIMUM YAPI KREDİ  Tüm Yapı Kredi VISA ve Mastercard, Fortis Worldcard HSBC  Tüm HSBC VISA ve MasterCard FİNANSBANK  Tüm FİNANSBANK VISA ve MasterCard BANK ASYA  Tüm BANK ASYA VISA ve MasterCard TEB  Tüm TEB Bonus, VISA ve MasterCard VAKIFBANK  Tüm Vakıfbank, VISA ve MasterCard

Anlaşmalı Bankalar / Kartlar Dışında Ödeme Kabul Edilmemektedir.

Sorgulama ve kredi kartı ile ödeme hizmeti, vergi dairelerinde kayıtlı tüm araçlar için verilmektedir. İçinde bulunulan yıla ait Motorlu Taşıtlar Vergisi taksitlerinden vadesi geçenler de bankalardan ödenebilmektedir. Kredi Kartı ile ise geçmiş yıllar da dahil bu sayfadan sorguladığınız tüm borçlarınızı ödeyebilirsiniz.

Ceza bilgilerinizi sorguladığınızda ödemek istediğiniz Trafik Cezasını görmüyorsanız, Beyanlı Trafik Cezası Ödeme seçeneğinden istenilen bilgileri girerek ödeme yapabilirsiniz. Lütfen PLAKA NUMARANIZI bitişik giriniz.

Daha fazla bilgi için AÇIKLAMALAR bölümüne bakınız. Plaka Harf Grubu Rehberi için tıklayınız. Sorularınız için lütfen mtvvd@gelirler.gov.tr adresine e-posta ile başvurunuz.

 

ARAÇ VERGİ CEZASI SORGULAMAK İÇİN TIKLA!

  

eğer aracınızın vergi borcu dışındaki herhangi bir ceza borcunu sorgulamak istiyorsanız, e-devlet kanalını kullanmak zorundasınız:

 

ARAÇ BİLGİLERİ SORGULAMA

 

 

Dilerseniz bir sonraki konumuz olan Ehliyet Sorgulama adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

Yorumlar

#1 ,

[...] ARAÇ CEZA SORGULAMA [...]


#2 ,

teknolojiye ayak uydurarak bu tur hizmetleri tek tusla bizlerin hizmetine sunan yetkililere selam saygı ve sevgilerimi sunuyorum.


#3 ,

bir arac ceza sorgulaması yapıcam 25 dk oldu hala bulamadım neden tek tıklama ile bu işlemlerimizi halledemiyoruz?


#4 ,

amma uzun iş kaç dakikadır burayı tıkla suraya bas lütfen daha kolay bir yol


#5 ,

Buyrun buradan daha kolay:
https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp


#6 ,

iyi de ahmet kardeşim orda koskocaman kırmızı yazı var tıkla deniyor. ayrıca yorum yapanlardan da bir arkadaş linki vermiş zaten. daha ne yapalım bilmiyorum ki.


#7 ,

SİTE SÜPER.BİZİM GÜVENLİĞİMİZ İÇİN TÜM TRAFİK VE GÜVENLİK GÜÇLERİ ELLERİNDEN GELEN HERŞEYİ YAPIYORLAR İYİKİ VARSINIZ...


#8 ,

yaw bi işi de bu kadar zorlaştırmayın kardeşim bi de savunmanız hazır 25 dk.dan da fazla sorgulamak. üye olmadan niye sorgulama yapamıyoruz.noluyu yani.??her işiniz böyle.kendinizide vatanı kurtarmış zannetmeniz çok yazık :(


#9 ,

ya ismail kardeş yalakalık yapma bence .... neresi süper yawwww...gerçekten bi ceza borcu soracam rezil oldum müşteriye ...işi gücü bıraktım bunu yazma ihtiyacı duydum .. belki dikkate alırsınızda şu işi kolaylaştırırsınız diye ... admin arkadaş vallah çok zor ve karışık ve halen çözedim ..ve şuan halen mşteri beklemekte başımda ...


#10 ,

ARKADAŞLAR İNTERNET VERGİ DAİRESİNDE MTV Yİ TIKLAYIN ORADA
SİZE ARACIN PLAKASI TESCİL TARİHİ TC VEYA VERGİ KİMLİK NUMARASI SORACAKTIR ARACIN BİLGİLERİ ÇIKTIKTAN SONRA ÜSTE VERGİ BORCU VEYA CEZA İŞLEMLERİ HEPSİNİ BULABİLİRSİNİZ SAYGILARIMLA


#11 ,

01 AH 417 plakalı ototmobil kimin adına kayıtlı ?


Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?