Araç vize randevu

Araç vize randevu almak araç vize istasyonlarına başvuru yapılarak mümkündür. Buna ek olarak TüvTürk mobil istasyonları araç vize ran...

Araç vize randevu almak araç vize istasyonlarına başvuru yapılarak mümkündür. Buna ek olarak TüvTürk mobil istasyonları araç vize randevu için faaliyette bulunur. TüvTürk araç vize çalışma saatlerini almanın şartları, koşulları bulunur. Araç vize randevu alan insanların ne zaman, hangi koşullarda muayeneden yararlanacakları, bu sürenin nasıl ayarlandığı ve ilerleyen zamanda muayenenin yapılmaması nedeni ile yapılmış olan ceza yaptırımlarının ne kadar olması devlet aracılığıyla belirlenmiştir. Araç vize randevu veya araç muayene randevusunun geciktirilmesi halinde yaptırım uygulaması ile karşılaşılabilir. Araç muayene istasyonuna gitmek isteyen kimselerin yapması gerekli olan ilk şey sahip oldukları plakaya ait vergi borçları olup olmadığını kontrol etmektir. Var olan borçların kısa zaman süresinde ödenilmesi gerekmektedir. Borçlar ödenmezse araç vize randevusu yapılmış olması şartları bozulması nedeni ile muayene yapılamaz. Araç vize randevusu alınmak suretiyle sorgulama yapılabilir. Bu zaman daha ayrıntılı bilgiler edinir ve muayene yapacak olan şahsın işini kolaylaştırır.

Araç Vize Randevusu Nereden Alınır?

 

Makalemizin sonunda verdiğimiz bağlantı sayfasına tıklamak suretiyle araç vize randevusu sorgulama yapıyor olmanız mümkündür. Bu zaman karşınıza bir sayfa açılacak ve bu sayfada gerekli olan yere plakanızı yazınız. Daha sonrasında plakanızı yazdığınız kutunun altındaki araç tipleri arasından inceleme yaparak kendi aracınızı seçiniz. Araç tercihi yaptıktan hemen sonra randevu bilgilerinizi istasyon bilgileri ve ruhsat bilgileri ile birlikte giriniz. Özel bilgilerinizi de yazarak araç vize randevu alma işlemini tamamlayınız. İlk defa randevu yapan kimselerin bedava randevu almaları şarttır. Başkent yahut diğer büyük şehirlerde yaşayan kimseler 2 saat gibi bir zamanı muayene için göze almalıdırlar. Eğer devlete olan vergi borcunuz veya trafik cezanız var ise muayeneye gitmezden önce bu ceza miktarını muhakkak ödemeniz gerekmektedir. Tersi halinde araç vize randevusu yapılamaz. Buna ek olarak muayene yapmadan önce egzoz emisyon ölçümü yaptırmanız gerekecek. Yapacağınız ödeme için kart geçersiz olup, ödemeleriniz nakit olarak alınacak. Otomobil için böyle bir şart aranması mümkünsüz iken motorsiklet sahiplerinden araç vize muayene sorgulama işlemini yapmak için geldikleri zaman yanlarında kasklarını getirmeleri talep olunmaktadır.

2016 Araç Muayene Fiyatları Ne Kadardır?

Bilindiği üzere her araç için değişik fiyat aranmaktadır. Bu fiyatlar aşağı kısımda daha açık bir biçimde sıralanmıştır:

İnceleyiniz!

Otobüs vize randevusu fiyatları 258,42 TL olarak,

Kamyon vize randevusu fiyatları 258,42 TL olarak,

Çekici vize randevusu fiyatları 258,42 TL olarak,

Tanker vize randevusu fiyatları 258,42 TL olarak,

Otomobil vize randevusu fiyatları 191,16 TL olarak,

-Minibüs vize randevusu fiyatları 191,16 TL olarak,

-Kamyonet vize randevusu fiyatları 191,16 TL olarak,

-Özel amacı ile taşıt vize randevusu fiyatları 191,16 TL olarak,

-Arazi aracı vize randevusu fiyatları 191,16 TL olarak,

-Römork vize randevusu fiyatları 191,16 TL olarak,

-Yarı römork vize randevusu fiyatları 191,16 TL olarak,

-Traktör vize randevusu fiyatları 191,16 TL olarak,

-Motorsiklet muayene fiyatları :97,94 TL olarak

-Motorlu muayene fiyatları: 97,94 TL olarak belirlenmiştir.

Kara yolu Taşıma Yasası ve Kara yolu Trafik Yasasına aslında hazırlanmış olan bu liste ceza yaptırımı olarak belirlenen muayene ücretleri olup, 2015 tarihi itibarıyla Vergi Usul Kanunu Genel Tebliğinin belirlemiş olduğu belge çerçevesinde olan bir listedir. 2016 senesi araç vize ücretleri bu listeye aslında alınmıştır. Önümüzdeki sene alınacak olan ücretlerin geçtiğimiz ve bu seneye oranla artacağı söz konusudur. Araç muayene işletme yetki formu ile beraber geçici olarak işletme yetki belgesi 116 TL yola elverişlilik belgesi olarak bilinse de muayene yetkisi belgesi 23.706 TL olarak belirlenir.

TÜVTÜRK Nedir?

TÜVTÜRK araç vize randevusu yapma yetkisine sahip olan T.C. Cumhuriyeti’nde bulunabilen tek kuruluştur. Buraya araç muayenesi için gidecek olan vatandaşların randevu ile çalışma halinde iseler istasyon gitmeden önce muhakkak araç vize randevusu diğer adı ile da araç muayene randevusu adı ile bilinen belgeni almaları gerekmektedir. Öncelikli araçlara randevu gerekmez ama muayene yapılacak aracın bir şahısa mensup olması halinde bu aracı muayene için istasyona götürecek olan vatandaşın muayene yaptırmasında bir engelle karşılaşılmamaktadır. Araç vize randevusu yabancı uyruklular için geçerli olmasa da mavi kart sahipleri, yani hem yurt dışı vatandaşı olup, aynı anda T.C. vatandaşı olanlar bu hizmetten yararlanabilirler. Tüvtürk istasyonlarına giderken randevu aldığınız gün çok kısa bir zaman önce işlemlerinizi bundan böyle başlatmanız gerekir. Yani eğer randevu gününde gecikecek olursanız randevu saatinden 15 dk sonra randevunuz TüvTürk sistemi aracılığıyla otomatikman iptal edilecek ve bu da araç vize randevusu yapan şahsın mağdur olmasına neden olacak. Bundan dolayı geç kalmamak için hayli dikkatli olmanız gerekmektedir. Vergi borcunuzun yahut trafik cezasının önceleri ödenmesi ise Türvtürk istasyonlarının vergi ya da trafik borcu ödemesi için hizmet göstermemesine bağlıdır.

Ücretsiz Olarak Araç Vize Randevusu İçin TIKLAYINIZ!

Araç Muayene Randevusu Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Araç Muayene Cezası Hesaplamak İçin TIKLAYINIZ!

İletişime geçerek, telefon hattı ile Araç Vize Randevusu İçin TIKLAYINIZ!

Devam etmek için bir sonraki makalemiz olan Parsel görüntüleme adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar