Als sonuçları sorgulama

ALS, ÖSYM’nin düzenlediği bir sınav olup uzun adı ile Askeri Lise Sınavı’dır. ALS ile ortaöğretim mezunu öğrenciler lise eğitimlerini...

ALS, ÖSYM’nin düzenlediği bir sınav olup uzun adı ile Askeri Lise Sınavı’dır. ALS ile ortaöğretim mezunu öğrenciler lise eğitimlerini Askeri Liseler ile Bando Astsubay Hazırlama Okulunda devam edebilme olanakları bulunur. 2014 senesinde takriben 51.311 şahıs bu sınava girmiştir. ALS ortaöğretim mezunu öğrencileri için geleceğini kurtarma adına önemli bulunan bir sınavdır. ALS sınavında ortaöğretim konularını içeren Türkçe, Sosyal Bilimler, Matematik ve Fen Bilimleri derslerinden toplam 100 soru sorulmaktadır. Ek olarak öğrencinin 5 senelik not ortalaması Askeri Liseler için 75,00, Bando Astsubay Hazırlama Okulu için minimum 65,00 alınması istenmektedir. Bu sınava giren öğrenciler kazandıkları durumda geleceklerini büyük oranda garantiye almış olurlar. ALS sonuçları sorgulama işlemi öğrenciler ve velileri ek olarak okullar için de önemli görülen bir işlemdir. Öğrenciler büyük heyecanla bekledikleri sınav sonuçlarını ÖSYM resmi sitesi üstünden çabucak ve kolay bir biçimde öğrenebilirler. Konumuzun devamında ALS hakkında detay içeren bilgileri sizlerle paylaşacağız.

ALS Sonuçları Sorgulama işlemi Nasıl Yapılır?

 

ALS sonuçları sorgulama işlemi ÖSYM resmi sitesi üzeriden gerçekleştirmeniz için her şeyden önce aday parolanızı bilmeniz gerekir. Bu işlem için hepsinden önce konumuzun sonuç kısmında vereceğimiz bağlantı sayfasına tıklatınız. Sonra ALS sınav sonuçları sorgulama işlemi için açılacak sayfada hepsinden önce T.C. kimliğin numarasını giriniz. als sonuçları sorgulama e-sorgulama.comSonrasında sınava kayıt yaptırırken almış olduğunuz aday parolamızı giriniz. als sonuçları sorgulama e-sorgulama.comSon olarak bilgilerimizi kontrol ettikten sonra ise “gönder” düğmesine tıklıyoruz. als sonuçları sorgulama e-sorgulama.comBu adımlar dahilinde ilerlerseniz ALS sonuçları sorgulama işlemini tamamlamış olursunuz.

ALS Sonuçları Sorgulama Sayfasına Ulaşmak İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Okumaya devam etmek için bir sonraki konumuz olan Lys sonuçları sorgulama adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar