Aöl sınav soruları sorgulama

AÖL yani açıköğretim lisesi sınav soruları sorgulama işlemini nasıl yapabileceğinizi ve bu işlemi nerden gerçekleştirebileceğinizi sa...

AÖL yani açıköğretim lisesi sınav soruları sorgulama işlemini nasıl yapabileceğinizi ve bu işlemi nerden gerçekleştirebileceğinizi sayfamızın devamından öğrenebilirsiniz.

Kimler Açıköğretim Lisesine Kayıt Yaptırabilir?

İlkokul ve ortaöğretim düzeyinden mezun olanlar

Yurtdışında eğitim görmüş, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan denklik belgesi almış olanlar

Genel Anadolu Liseleri, Fen Liseleri, Güzel Sanatlar ve Spor Liseleri, Astsubay Hazırlama Okulları, Öğretmen Liseleri, Mesleki Okullar ve buna benzer okullarda eğitim görmüş olup bir sebep ile ayrılanlar

Açıköğretim okulunda kayıtlı olup devamsız görünenler

Mesleki açıköğretim okulunda yine benzer şekilde devamsız görünenler

Açıköğretim lisesi, zamanımızda her sene toplamda 3 sınav yapmaktadır. Bu sınavlardan üçüncüsüne yalnızca belirlenen tarihten sonra doğanlar katılabilmektedir. Diğer sınavlara katılım sınıf geçmek için gerekir. Sınavlarda yanlışların doğruyu götürme uygulaması kullanılmamaktadır. Cevap şıkları ise 4 seçenekli olarak karşınıza çıkmaktadır. Açıköğretim lisesinde toplam 8 zamanı doldurursanız ve 192 krediyi tamamlarsanız mezun olabilirsiniz. Mezun olmadan sınavlara girebiliyorsunuz. YGS’ye girebilmek için belirlenmiş olan kredi ve üstü bir kredi almış olmanız gerekir.

AÖL Sınav Soruları Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

 

AÖL sınav soruları sorgulama işlemi için makalemizin son kısmında size vermiş bulunduğumuz bağlantı linkine tıklayabilirsiniz. Daha sonrasında açılacak olan internet sayfasında sizden istenen öğrenci girişinde bulunabilen güvenlik kodu, öğrenci numarası ve şifre kısmını eksik bırakmadan ve doğru biçimde doldurduktan sonra “Giriş İçin Tıklayabilirsiniz” seçeneğine tıklatarak AÖL sınav soruları sorgulama işleminizi gerçekleştirirsiniz.

aöl sınav soruları sorgulama e-sorgulama.com

AÖL Sınav Soruları Sorgulaması İçin TIKLAYINIZ!

AÖL Sınav Soruları Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Bilginizi arttırmak için bir sonraki makalemiz olan Aöl sınav sonuçları sorgulama adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar