Aöl sınav sonuçları sorgulama

Açıköğretim lisesi yani AÖL sınav sonuçları sorgulama işleminizi nasıl yapabileceğinizi yazıda sizlere detay içeren bir biçimde anlam...

Açıköğretim lisesi yani AÖL sınav sonuçları sorgulama işleminizi nasıl yapabileceğinizi yazıda sizlere detay içeren bir biçimde anlamış olacaksınız. Bu adımları takip ederek sınav sonuçlarınızı öğrenebilirsiniz.

Sınav hakkında bilinmesi gerekli olan önemli bilgiler;

Okulun devam zorunluluğu yoktur. Sınavlara girilmesi yeterlidir.

Mezun olabilmek için 8 dönem okuyup, 192 kredi ve 192 krediden daha yüksek bir krediye sahip olmanız gerekir.

YGS sınavına girebilme imkanınız vardır. Lakin sınav için belirlenmiş olan kredi miktarınız yeterince ya da daha üstünde olmalıdır.

Her sene 3 adet sınav yapılabilir. Bu sınavlardan üçüncüsüne belirtilen doğum tarihinden sonra doğanlar girebilmektedir. Diğer öğrenciler için diğer 2 sınava girmek yeterlidir.

Sınavlarda 4 cevap şıkkı bulunur. Bu sorularda yapılmış olan yanlışlar doğruları götürmemektedir. Soru kaybı olmamaktadır.

AÖL Sınav Sonuçları Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

AÖL yani açıköğretim lisesi sınav sonuçlarını sorgulama işlemi için her şeyden önce makale sonunda size vermiş bulunduğumuz bağlantı linkine tıklamanız gerekir. Bağlantı linkine tıklattıktan sonra açılacak olan sayfada bulunabilen ve sizin yapılması gereken öğrenci girişini sayfadaki resimde bulunabilen güvenlik kodunu, öğrenci numaranızı ve şifre anahtarınızı yazarak yapmanız gerekir.

aöl sınav sonuçları sorgulama e-sorgulama.com

 

Bu girişi bitirdikten sonra açılacak olan sayfanın sağ bölümünde bulunabilen öğrenci menüsüne sınav sonuçları açıklandığı zaman ek olarak gelen “Sınav Sonuçları” seçeneğine tıklamak suretiyle sınav sonuçlarınızı öğrenebilirsiniz.

AÖL Sınav Sonuçları Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Bilginizi arttırmak için bir sonraki makalemiz olan Aöf borç sorgulama adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar