Aöl sınav giriş yerleri

AÖL açılımı ile Açık Öğretim Lisesi sınavı demektir. Her yıl düzenli olarak Milli eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü...

AÖL açılımı ile Açık Öğretim Lisesi sınavı demektir. Her yıl düzenli olarak Milli eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünce yapılmış olan bu sınav hasebiyle liseyi örgün öğretim dışında alan insanlar yararlanmaktadır. Bu açık lise çerçevesinde insanlar öğretimlerini tamamlayabilmektedirler.

Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünce yapılamakta olan açık öğretim ortaokulu, açık öğretim lisesi ve mesleki açık öğretim lisesi sınavlarının tarihi belli olmuştur ve 2016 senesi bahar senesi ilk sınavları gerçekleşmiştir. Bunlara ek olarak bahar zamanı 2. sınavlarında zamanı yaklaşmaktadır. Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılmış olan açıklama çerçevesinde ise, bahar zamanı Açık Öğretim Lise sınav yerleri belli olmuştur.

2016 yılı kapsamda yapılmış olan sınavların ilk aşaması 2-3 Ocak tarihlerinde gerçekleşmiştir. Bahar zamanı 2. sınavları ise, 19-20 Mart 2016 tarihleri arasında yapılacaktır. Yapılmış olan açıklama göre ise sınav sonuçları 28 Nisan 2016 tarihinde açıklanacak ve sizler internet üstünden sonuçlarınızı öğrenebileceksiniz.

Açık Öğretim Lise sınav yerleri ve giriş evrakları de benzer sistem üstünden edinebilirsiniz. Makalenin devamında sizler için vereceğimiz adımlar hasebiyle sizlerde işlemlerinizi kolay bir biçimde yapabilir ve giriş yerlerinizi öğrenerek hem de giriş belgelerinizi de edinebilirsiniz.

 

Ama Milli Eğitim Bakanlığınca bugün açıklanan sınav yerlerine ek olarak bazı açıklamalarda yapılmıştır.  Bakanlıkça “güvenlik sebebi ile bazı sınav bölgeleri iptal edilmiştir. İptal edilen sınav bölümlerinde sınava girecek öğrencilerin münasip sınav kısımlarına yerleştirme işleminin yapılmış olması sebebiyle sınav giriş yerlerinin açıklaması gecikmiştir.” açıklaması yapılmıştır. Güvenlik sebebi ile bazı kısımlarda sınavlar iptal olmuştur.

Sınav yerinizi ve giriş belgenizi almak için ise Milli Eğitim Bakanlığının resmi internet sitesini kullanmanız gerekir. Bu çerçevede yalnızca öğrenci numaranız, şifreniz ve ekranda gördüğünüz güvenlik kodunu girmeniz yeterince olabilecektir. Sisteme giriş yapınca sınav bilgilerinizi ekran üstünde bulabilirsiniz. Çıktısını alarak belirtilmiş saatten asgari 1 saat önce sınav yerinde olmanızı tavsiye ederiz. Sınav için, sınav giriş belgeniz ve kimliğiniz (pasaport, ehliyet gibi) bulundurmanız yeterince olabilecektir.

Sınavlarınız her ders için çoktan seçmeli test halinde olur ve her bir ders 100 ders notu üstünden değerlendirilmektedir. Her soru 5 puan değerindedir ve her ders için toplamda 20 soru bulunur. Her soruda 4 şık bulunur. ÖSYM’nin yapmış olduğu sınavlara ek olarak ise, 4 yanlış bir doğruyu götürmemektedir. Sınavlar cumartesi ve pazar günleri 4 oturum biçiminde yapılabilir. Oturumlar sabah (09:00) ve öğlen (10:00) yapılabilir. Kimseler almış oldukları derslere göre bu oturumlara katılmaktadırlar.

Açık Liseden mezun olmak için ise belli bir puan almanız gerekir. İnsanların açık liseden mezun olmaları için minimum 192 krediye sahip olmaları gerekir. Her dersten geçmek için 45 puan yeterince olabilecektir fakat bu puanlar diploma notunuzu etkilediği için dersleri yüksek bir notla geçmeniz sizlerin yararına olabilecektir.

Okumaya devam etmek için bir sonraki makalemiz olan KPSS başvurusu adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar