10'dan az çalışanı olan işverene destek!

Yeni İş Sağlığı ve Güvenliği Yasasının büyük kısmı yürürlüğe girdi. Bu kanuna göre “10'dan az çalışanı olan iş yeri sahibine SGK dest...

Yeni İş Sağlığı ve Güvenliği Yasasının büyük kısmı yürürlüğe girdi. Bu kanuna göre “10'dan az çalışanı olan iş yeri sahibine SGK desteği var” kısmı da yürürlüğe girdi. Bu yasanın diğer bölgelerini aşağı kısımda detaylı olarak vereceğiz.

6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu

30.06.2012 tarihli 6331 Sayılı yasaya göre: “İş sağlığı ve güvenliği personellerinin istihdamı, çalışan kişilerin gözetilmesi ve eğitimlerinin yapılmış olması, makine ve kontrol muayenelerinin yapılmış olması, kaza önleme politikalarının oluşması ve risk raporlarının oluşturulması ile ilgili yeni düzenlemeler getirilmiştir. Çalışma Bakanlığına bağlı olarak iş kolları “Tehlikeli, Az tehlikeli ve Çok tehlikeli işler” olarak kategorilere ayrılmıştır.

Küçük İşletmeye Verilecek Destek

Küçük işletmelerde yani 9 ya da daha az çalışanı olan işletmelerde, çalışan başına 14.99 TL eğer çok tehlikeli iş kapsamına giriyorsa çalışan başına 17.13 TL destek verilecektir. Bu desteği almak için bir Sosyal Güvenlik Kurumuna gittikçe durumuzu belirtmeniz gerekir.

 

İsterseniz bir sonraki makalemiz olan Kira güvence sigortası nasıl yapılır ? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar