Öğrencilerin GSS borcu ne olacak? yazın...

Genel Sağlık Sigortası 1 Ocak 2012 tarihinde sisteme girmiştir. Genel Sağlık Sigortasının gayesi sağlık hizmetlerinden yararlanamayan...

Genel Sağlık Sigortası 1 Ocak 2012 tarihinde sisteme girmiştir. Genel Sağlık Sigortasının gayesi sağlık hizmetlerinden yararlanamayan vatandaşlarımızı sağlık hizmetlerinden yararlanabilir hale getirmektir. Bunu yapmak için insanların gelir testi yaptırmaları gerekir. Gelir testi yaptırması gerekli olan insanlar ise şuan sigortalı olarak çalışmakta olup ve bu bireylerin bakmak ile yükümlü olduğu insanlar, 25 yaşını doldurmuş ve 18 yaşını doldurmuş olup öğrenci olmayan kimseler gelir testi yaptırmak zorundadır. Gelir testi yaptırmayan insanlar adına Genel Sağlık Sigortası borcu çıkabilir.

Öğrencilerin GSS Borcu Nedir?

18 yaşını doldurmuş kız çocukları ve erkek çocukları için Genel Sağlık Sigortası prim borcu çıkabilir. Eğer 18 yaşından büyükseniz ve öğrenciyseniz Genel sağlık sigortası prim borcunuzu sildirebilirsiniz. Öğrencilerin Genel sağlık sigortası borcunu sildirmesi için öğrenci belgeleriyle beraber Sosyal Güvenlik Kurumu'na öğrencilerin Genel sağlık sigortası borcu çerçevesinde gitmeleri ve öğrencilerin Genel sağlık sigortası borcunu sildirmeleri için gerekli olan işlemleri yerine getirmeleri gerekmektedir.

İsterseniz bir sonraki konumuz olan Hgs sorgulama adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum yapabilir, soru sorabilir, bilgi verebilirsiniz...

Etiketler

 

Kategoride Popüler Konular

Son Yorumlar

Sitede Popüler Yazılar